کد خبر : 1753
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

وحدت میان مسلمانان؛ راهکار مقابله با تروریست/ افغانستان هیچگاه اجازه تعرض به ایران را از خاک خود نمی‌دهد

وحدت میان مسلمانان؛ راهکار مقابله با تروریست/ افغانستان هیچگاه اجازه تعرض به ایران را از خاک خود نمی‌دهد

روسای مجالس ایران و افغانستان در دیدار با یکدیگر، بر ضرورت وحدت و یکپارچگی میان امت اسلامی و همچنین مبارزه قاطعانه با پدیده شوم تروریست در منطقه تاکید کردند.

دکتر علی لاریجانی که برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی به ترکیه سفر کرده است، امروز (پنجشنبه 2 بهمن‌ماه) در حاشیه این اجلاس با عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد

در ابتدای این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان گفت: تروریسم معضلی است که کشورهای منطقه را تحت تاثیر قرار داده، بنابراین در این شرایط حساس، کشورهای منطقه باید با افزایش ارتباط و تعامل با یکدیگر، با این پدیده شوم مقابله کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید بین کشورهای اسلامی یک سیاست منسجم و واحد برای مبارزه با تروریسم وجود داشته باشد، افزود: ایران همواره به افغانستان به‌عنوان یک کشور دوست و برادر نگاه کرده و امید است با ثبات سیاسی که در این کشور ایجاد شده، شاهد پیشرفت روزافزون افغانستان باشیم.

دکتر لاریجانی درخصوص مسائل امنیتی افغانستان نیز گفت: موضوعات امنیتی در افغانستان باید به وسیله نیروهای افغان حل شود و در این زمینه نیروهای این کشور باید آموزش‌های لازم را ببینند.

وی در پایان با اشاره به روابط خوب تهران- کابل یادآور شد: ایران و افغانستان باید روابط تجاری و اقتصادی خود را ارتقا دهند، همچنین ایران آمادگی انتقال تجربیات خود به افغانستان را در زمینه‌های گوناگون دارد.

در ادامه این دیدار عبدالرئوف ابراهیمی نیز بر ضرورت توجه به منافع مشترک کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: افغانستان قربانی مسئله تروریسم است و متاسفانه هنوز صلح و ثبات پایدار در این کشور به صورت مطلوب ایجاد نشده است.

رئیس مجلس افغانستان ادامه داد: تصمیم مشترک و قاطعانه کشورهای منطقه می‌تواند، مسئله تروریسم را ریشه‌کن کند.

وی تصریح کرد: ایران همواره در مقاطع حساس در کنار کشور افغانستان بوده و مردم افغانستان همیشه از میهمان‌نوازی ایرانیان به نیکی یاد می‌کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه طالبان با چهره جدیدی به نام داعش، اعمال تروریستی خود را انجام می‌دهند، گفت: افغانستان در هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد از خاکش برای تعرض به ایران استفاده شود و ما نیز در کنار ایران خواهیم بود./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی