کد خبر : 175
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در افتتاحیه ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین:

حمایت از مستضعفان و دفاع از مبارزه آنان جزو اصول متعدد قانون اساسی است

حمایت از مستضعفان و دفاع از مبارزه آنان جزو اصول متعدد قانون اساسی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ حمایت بی‌دریغ از مستضعفان و دفاع از مبارزه حق‌طلبانه آنان در اصول متعدد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مورد تأکید واقع شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن گرامیداشت مقدم میهمانان کنفرانس گفت: سروران گرامی مستحضرند که در اصول متعدد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مخصوصا اصول سوم، یازدهم، چهاردهم، 152، 154 بر دو موضوع تأکید شدید شده است. ابتدا تلاش در جهت وحدت ملل اسلامی در همه ابعاد و دوم حمایت بی‌دریغ از مستضعفان و دفاع از مبارزه حق‌طلبانه آنان.

وی افزود: بی‌تردید مردم شریف فلسطین در این عهد و زمانه سرآمد مظلومیت هستند که باید مورد حمایت جدی واقع شوند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌از جانب دیگر رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در خطابات خود مکررا و در وصیت‌نامه سیاسی خویش مؤکداً همگان را به حمایت بی‌دریغ از ملت فلسطین و مبارزه شجاعانه با استکبار و غده سرطانی منطقه (صهیونیسم) سفارش کرده‌اند. 

لاریجانی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تحقق این افکار بلند قانونی در جهت حمایت همه‌جانبه از ملت فلسطین به تصویب رساند که تشکیل این اجلاس از ثمرات آن است. 

وی افزود: اینک در شرایطی قرار داریم که ملت عزیز فلسطین در مظلومیت مضاعف قرار گرفته است. از طرفی رژیم بدخیم صهیونیستی فشارهای خود را بر این امت تشدید ساخت به طوری که بر خلاف همه نظامات حقوق بشری و حتی معاهدات سست گذشته خود با تصویب کنیسه، شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس را افزایش داده است. 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از طرف دیگر رژیم صهیونیستی با نهایت پلیدی آشفتگی امنیتی منطقه را دامن می‌زند تا جایی که با گستاخی مساعدت به گروه‌های تروریستی را اعلام می‌کند. به این قصد که کشورهای اسلامی را دچار فرسایش درونی کند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مهم‌تر اینکه با انگیزه موذیانه به دنبال رخنه در کشورهای منطقه است تا آنان جای دشمن اصلی را با دشمن موهوم و فرضی بدل سازند و از این طریق فضای تفرق در منطقه را افزایش داده و فرصت تنفس شیطانی کسب کنند.

وی افزود: این همایش در چنین متن حساسی ظهور یافته و مأموریتی سنگین در بازآفرینی وفاق مسلمانان با محوریت حمایت جدی از ملت عزیز فلسطین بر عهده دارد. از خداوند متعال توفیق در تحقق این قصد تعالی‌بخش را خواستاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از همه سروران گرامی به ویژه میهمانان عزیز فلسطینی و نیروهای مقاومت که دعوت مجلس شورای اسلامی را پذیرفتند سپاسگزار و قدردان مراحم آنان هستم و از محضر شریف رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای دامت برکاته تقاضا دارم با سخنرانی خویش آغازگر مبارک این همایش باشند.

انتهای پیام/

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی