کد خبر : 174
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین؛

لاریجانی:‌ مردم فلسطین سرآمد مظلومیت هستند/ باید مورد حمایت قرار گیرند

لاریجانی:‌ مردم فلسطین سرآمد مظلومیت هستند/ باید مورد حمایت قرار گیرند

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بی تردید مردم مظلوم فلسطین در این زمانه سرآمد مظلومیت هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، لاریجانی روز سه شنبه در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین حضور روسای پارلمان ها، هیات های پارلمانی، صاحب نظران و فعالان آزادی خواه حامی فلسطین و مقامات مسوولان ایرانی را در این کنفرانس گرامی داشت و افزود: در اصول مختلف قانون اساسی ایران خصوصا اصول سوم و 11 بر تلاش در جهت وحدت ملل اسلامی در همه ابعاد، حمایت بی دریغ از مستضعفان، دفاع از مبارزه حق طلبانه آنان تاکید شده است.

وی تصریح کرد: ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و دفاع از مبارزات حق طلبانه آنان برگزار می شود.

رییس تاکید کرد:امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در بیانات خود مکررا و در وصیت نامه سیاسی خویش همگان را به حمایت بی دریغ از ملت فلسطین و مبارزه با استکبار و غده سرطانی صهیونیسم سفارش کرده است و در این راستا مجلس شورای اسلامی در تحقق این افکار قانونی در حمایت از مردم فلسطین تصویب کرده که تشکیل این کنفرانس در راستای این قانون است.

لاریجانی با یادآوری این که اینک در شرایطی قرار داریم که ملت عزیز فلسطین در مظلومیت مضاعف قرار گرفته است، گفت: امروز رژیم بدخیم صهیونیستی فشارهای خود را بر این امت تشدید کرده است، به طوری که بر خلاف همه نظامات حقوق بشری و حتی معاهدات سست گذشته خود با تصویب کنیست شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس را افزایش داده است. 

وی یادآور شد: از سوی دیگر رژیم صهیونیستی با نهایت پلیدی، آشفتگی امنیتی منطقه را دامن می‌زند تا جایی که با گستاخی مساعدت به گروه‌های تروریستی را اعلام می‌کند، به این قصد که کشورهای اسلامی را دچار فرسایش درونی کند. 

رییس ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: مهم‌تر این که آنان با انگیزه موذیانه به دنبال رخنه در کشورهای منطقه هستند تا جای دشمن اصلی را با دشمن موهوم و فرضی بدل سازند و از این طریق فضای تفرق در منطقه را افزایش داده و فرصت تنفس شیطانی کسب کنند. 

وی افزود: این کنفرانس در چنین شرایط حساسی ظهور یافته و ماموریتی سنگین در بازآفرینی وفاق مسلمانان با محوریت حمایت جدی از ملت عزیز فلسطین بر عهده دارد.

به گزارش ایرنا، ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، روسای سه قوه و شخصیت های برجسته جهان اسلام در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی گشایش یافت.

انتهای پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی