کد خبر : 1734
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

کتر لاریجانی در مراسم یادواره شهدای کبودراهنگ:

جهاد رکن اساسی تفکر اسلامی است/ایران از بحران عبور خواهد کرد

جهاد رکن اساسی تفکر اسلامی است/ایران از بحران عبور خواهد کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروهک وحشی داعش یک سم مهلک برای اسلام است، گفت: حقیقت اسلام در ویژگی روحیه جهادی نهفته و مجاهدت یک رکن تفکر عمیق اسلامی است که همین نیروهای مجاهد می‌توانند گروهک وحشی داعش را سرجایش بنشانند.

دکتر علی لاریجانی عصر امروز (چهارشنبه 8 بهمن) در جریان سفرش به استان همدان، در مراسم یادواره شهدای کبودراهنگ با بیان اینکه برای بنده نهایت افتخار و سعادت است که در جلسه‌ای متعلق به شهدا حضور داشته باشم، گفت: نماینده شما در مجلس یک شخص پرکار و فعال است که از وجودشان استفاده می‌کنیم و خوشبختانه همه نمایندگان استان همدان افرادی فعال، سنجیده و هماهنگ هستند که این موضوع یک نعمت بزرگ برای این استان به شمار می‌رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از نکاتی که در انقلاب اسلامی باعث جایگاه ارزشمند کشور شده است، حرکت جهادگونه‌ای است که امام (ره) در جریان انقلاب بنیانگذاری کردند و حقیقت اسلام در این روحیه جهادی نهفته است.

وی با اشاره به سخن پیامبر بزرگ اسلام (ص) تصریح کرد: ایشان به نیکی می‌فرمایند اگر کسی در جهاد شرکت نکند و یا حداقل حب به جهاد نداشته باشد و از دنیا رود، همانند یک منافق از دنیا رفته است؛ که این بیان ارزشمند نشان می‌دهد جهاد در تفکر اسلامی یک رکن اساسی محسوب می‌شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه عزتمندی ملت ایران به خاطر مجاهدت‌های فرزندان این ملت در طول 8 سال دفاع مقدس بوده است، ادامه داد: اگر مردم ما در انقلاب اسلامی اهل مجاهدت نبودند، امروز خیلی‌ها هوس به این داشتند که مملکت ما را تصاحب کنند، اما وقتی دیدند یک‌بار سیلی محکم خورده‌اند، دیگر چنین جرأت و جسارتی نمی‌کنند.

رئیس مجلس نهم با بیان اینکه ملت‌هایی که اهل مجاهدت نیستند، اسلام‌شان اسلام ظاهری است، افزود: مجاهدت نه تنها باعث عزت مومن و یک کشور می‌شود، بلکه اگر این روحیه جهادی در مردم وجود نداشته باشد، بصیرت از آنها گرفته می‌شود، لذا کسانی که می‌خواهند اهل بصیرت باشند، باید ابتدا اهل جهاد باشند. و این منطق اسلام یک منطق عملی است.

وی گفت: بخشی از اسلام این است که احکام آن را بشناسیم و به آنها عمل کنیم، اما برای فهمیدن حقیقت نورانی اسلام باید مجاهدت کرد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: انقلاب اسلامی راه این مجاهدت را برای ملت ایران باز کرد تا تفکر حقیقی اسلام را چشیده و این تفکر ارزشمند را بشناسند. خوشبختانه جوانان ما این راه را شناخته و وارد این صحنه شده‌اند، به گونه‌ای که با حضور فعال در دوران دفاع مقدس از ارزش‌های اسلام دفاع کرده و همچنین امروز این روحیه جهادگری را در خود زنده نگه‌ داشته‌اند.

وی گفت: حتی در شرایط امروز که ما در منطقه با بحران‌های متعددی مواجهیم، روحیه مجاهدت در جوانان ما از بین نرفته و این نیروهای جهادگر هستند که می‌توانند گروهک وحشی داعش را که یک سم مهلک برای اسلام است را سرجایش بنشانند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه حرکت‌های تروریستی داعش باعث توهین به تفکر اسلامی شده است، ادامه داد: تنها نیرویی که می‌تواند با گروهک تروریستی داعش مقابله کند، نیروهای مجاهد هستند و بقیه فقط شعار می‌دهند. اینکه پیام می‌دهند 40 کشور جمع شده‌ایم تا با داعش مبارزه کنیم، یک دروغ است و آنها در درون استراتژی دیگری را دنبال می‌کنند. آنها می‌خواهند منطقه را شلوغ کرده و با ایجاد جریان‌های ترویستی عاملی در دست قدرت‌های بزرگ به وجود آورده تا مسلمانان را به جان هم بیاندازند و نگذارند آنها پیشرفت کنند.

دکتر لاریجانی بیان کرد: اینکه می‌گویند ما ائتلاف کرده‌ایم درست نیست، چرا که در عمل هیچ اقدامی نمی‌کنند. باید از خداوند بخواهیم طول‌عمر به رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی بدهد تا مسیر اصیل انقلاب اسلامی که توسط امام (ره) پایه‌گذاری شد به نیکی ادامه یابد، چرا که عزت و سربلندی ایران در همین راه است.

وی با بیان اینکه امیدواریم مسئولان کشور راه انقلاب اسلامی را دنبال کنند، گفت: در این شرایط حساس مشکلات کشور متنوع است و مسئولان باید قدردان فرصت خدمتگذاری باشند و مشکلات مردم را حل کنند. وقتی مردم با کرامت برخورد می‌کنند، مسئولان باید قدر این کرامت را دانسته و به وظیفه خود عمل کنند.

رئیس نهاد قانونگذاری در رابطه با مشکل کم‌آبی شهرستان کبودراهنگ اظهار داشت: این مشکل مربوط به کل کشور است که برای مهار آن تدابیری اندیشیده شده و سرمایه‌گذاری‌هایی در حال انجام است تا به صورت جهشی این مشکل رفع شود.

دکتر لاریجانی خطاب به مردم کبودراهنگ گفت: از این جهت که نمی‌توانیم همه مشکلات شما را رفع کنیم، در رنج هستیم. البته باید گفت این شرایط سخت می‌گذرد و از این بحران عبور خواهیم کرد.

وی بیکاری جوانان را از دغدغه‌های دیگر خود عنوان کرد و گفت: تنها راهکار حل معضل بیکاری ایجاد رونق در تولید و بهبود اوضاع اقتصادی است و ما هم در مجلس راهکارهای مربوط به این موضوع را دنبال می‌کنیم.

رئیس مجلس نهم در رابطه با دغدغه‌های کشاورزان و دامداران اظهار داشت: اعتباراتی از صندوق توسعه ملی به منظور اعطای تسهیلات با سود کمتر به کشاورزان و دامداران اختصاص خواهد یافت، چرا که حمایت از بخش کشاورزی، اهمیت بسیاری دارد و ما تلاش می‌کنیم از طریق منابع مختلف یارانه‌ای را به این بخش اختصاص دهیم.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در بودجه و برنامه به دنبال حل این مشکلات هستیم، افزود: شرایط امروز شرایط سختی است، اما این شرایط موقتی بوده و از این بحران عبور خواهیم کرد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه لازم می‌دانم از عزیزان پایگاه هوایی شهید نوژه که در همسایگی شهرستان کبودراهنگ هستند، قدردانی کنم، ادامه داد: بخش‌های مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی به این پایگاه مربوط می‌شود و بسیاری از توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی در طول تاریخ انقلاب توسط نیروهای فداکار پایگاه شهید نوژه شناسایی و خنثی شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه بخش‌هایی در شهرستان کبودراهنگ وجود دارد که می‌تواند زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری و رشد و توسعه این منطقه باشد، گفت: ما هم زمینه‌های لازم در این راستا را فراهم می‌کنیم تا با سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها هم اشتغال ایجاد شود و هم با افزایش رفت‌وآمدها به منطقه شاهد توسعه و آبادانی این حوزه باشیم./

پایان پیام 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی