کد خبر : 1733
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در شورای اداری رزن:

انقلاب اسلامی یک حرکت پرتوان و مستدام است/ دوستداران انقلاب برای تولید و رونق اقتصاد تلاش کنند

انقلاب اسلامی یک حرکت پرتوان و مستدام است/ دوستداران انقلاب برای تولید و رونق اقتصاد تلاش کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روشن‌بینی و بصیرت ملت ایران صف‌آرایی دشمن را کنار زده است، گفت: انقلاب اسلامی یک حرکت پرتوان و مستدام است که به برکت الهامات این حرکت جریان‌های بیداری در منطقه بسیار افزایش یافته است.

دکتر علی لاریجانی امروز (چهارشنبه 8 بهمن) در جریان سفرش به استان همدان در شورای اداری شهرستان رزن با بیان اینکه رزن منطقه بسیار معنوی و باسابقه است، گفت: برای بنده سعادت بزرگی است که امروز توفیق دیدار شما عزیزان را پیدا کردم و از مدت‌ها پیش علاقه داشتم به شهر شما سفر کنم و عرض ارادتی خدمت شما و خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و آزادگان داشته باشم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرستان رزن منطقه‌ای است که از دور تلالو معنوی دارد، افزود: وجود شخصیت‌های بزرگی مانند ملاحسین‌قلی شوندی از افتخارات این منطقه است که وجود ایشان یک سلسله عظیم از عارفان را تربیت کرده است.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: بزرگانی مانند بهاری و سید احمد کربلایی از شاگردان ملاحسین‌قلی شوندی هستند که به برکت وجود آنها یک نیروی فکری عظیم از این منطقه برخاسته و این یک افتخار بزرگ است.

وی شهید مفتح را یکی دیگر از شخصیت‌های بزرگ منطقه رزن عنوان کرد و گفت: شهید دکتر مفتح در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند و آغازگر جریان روشنفکری دینی در دانشگاه‌ها بودند.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه به خاطر دارم شهید مطهری به شهید مفتح بسیار علاقه‌مند بودند‌، ‌افزود: این دو بزرگوار با هم خیلی مأنوس بودند و به علت وجود چنین شخصیت‌های بزرگ و تاثیرگذار شهرستان رزن یک حق عظیم بر همه مردم ایران دارد.

دکتر لاریجانی خطاب به مردم رزن گفت: نماینده بسیار خوبی در مجلس شورای اسلامی دارید که ایشان فرد فهیم، نجیب و پرتلاشی است و ما از وجود ایشان در مجلس استفاده می‌کنیم که وجود این برادر بزرگوار، امیدواری به اینکه در منطقه حرکت فعالی در زمینه‌های عمرانی صورت بگیرد را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه به برکت خون شهدا، حرکت انقلاب اسلامی یک حرکت پرتوان و مستدام است، گفت: با الهامات انقلاب اسلامی در منطقه جایگاه انقلاب ارتقا یافته است و این حرکت به پیش رفته و خون شهدای عزیز یک جریان بالنده را به وجود آورده است.

رئیس مجلس نهم با اشاره به اینکه با الهام از انقلاب اسلامی، جریان‌های بیداری در منطقه بسیار افزایش یافته است، ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه دهه فجر قرار داریم، باید قدر انقلاب بزرگ اسلامی را دانست، چرا که در زمان طاغوت شاه در مقابل انگلیس و آمریکا بسیار خاضع بود و خاطرات آن دوران بیانگر این نکته است که شاه ایران اکثر تصمیمات مهم خود را با هماهنگی با سفرای آمریکا و انگلیس می‌گرفت و رجال سیاسی چندان ارزشی برایش نداشتند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: بر این اساس فرصت حرکت انقلاب اسلامی به وجود آمد و کل این ماجرا را واژگون کرد، لذا ایران اسلامی یک کشور مستقل شد و این استقلال یک استقلال واقعی بود نه مثل شاهانی که در منطقه هستند و با یک تلفن با ابرقدرت‌ها نظرشان عوض می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایستادگی ایران در مقابل ابرقدرت‌ها جواب داده و شرایط منطقه را تغییر داده است، افزود: اما دشمنی‌ها ادامه دارد و صف‌آرایی دشمن در مقابل جمهوری اسلامی کم نیست، لکن نکته مهم این است که آنها جایگاه ایران را در ترازی می‌بینند که کاری بیشتر از این نمی‌توانند انجام دهند.

وی بیان کرد: روشن‌بینی و بصیرت ملت ایران، دشمن را کنار زده که این یک اتفاق ارزشمند است و مسئولان باید قدردان آن باشند و با خدمتگذاری، تلاش بیشتر،‌ بهبود شرایط معیشت مردم و توسعه در سرمایه‌گذاری و بهبود فضای کسب و کار را فراهم کنند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه خیل عظیمی از جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی جویای کار هستند، تصریح کرد: تا تولید رونق نگیرد، این جوانان صاحب شغل نمی‌شوند، بنابراین کسانی که ادعای انقلابی بودن، دارند باید برای تولید و رونق اقتصاد تلاش کنند، چرا که شعار فایده ندارد.

رئیس قوه مقننه افزود: یک نیروی انقلابی شرایط موجود را درست درک کرده و مناسب با شرایط قدم برمی‌دارد، لذا در این شرایط حساس وحدت نیاز و ضرورت امروز کشور است.

وی با تاکید بر اینکه شعار دادن و هیاهو دردی دوا نمی‌کند، ادامه داد: ایستادگی‌های آرمان‌های انقلاب فرصتی است که شرایط داخلی مقاوم و اقتصاد مقاومتی محقق شود.

افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان رزن توسط دکتر لاریجانی

همچنین دکتر لاریجانی با کلنگ‌زنی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان رزن گفت: از سازمان تامین اجتماعی به خاطر انجام این کار ارزشمند و سمت‌گیری به سوی شهرهای کوچک تشکر می‌کنیم و امیدواریم همانطور که گفته شد این پروژه ظرف 20 ماه آینده به بهره‌برداری برسد. 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی