کد خبر : 1730
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

شهدا سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی را برگزیدند/مقام معظم رهبری برای جوانان باب مجاهدت را باز کردند

شهدا سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی را برگزیدند/مقام معظم رهبری برای جوانان باب مجاهدت را باز کردند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهدا با برگزیدن سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی مجاهدت بزرگی را خلق کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، علی لاریجانی صبح امروز در کنگره شهدای طلبه و دانشجوی ملایر با بیان اینکه علم‌آموزی و اخلاق‌محوری دو رکن اصلی سعادت بشریت است، اظهار کرد: شهدا با برگزیدن سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی مجاهدت بزرگی را خلق کردند.

وی با بیان اینکه راه مجاهدت بهترین تزکیه خلوص و نفس را در آدمی ایجاد می‎کند، گفت: تزکیه نفس انسان را با حقیقیت هستی مواجه می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه توسعه تک‌بعدی مشکلاتی را در دنیا به وجود آورده، گفت: باید از گذشته عبرت بگیریم و نباید تقلیدی عمل کنیم.

وی تصریح کرد: سیمای نورانی شهدا که در این کنگره نقش بسته نشان از اهمیت موضوع جهاد و شهادت و سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی دارد.

لاریجانی با بیان اینکه هر مسلمانی گمشده‌ای به نام «سعادتمند زیستن» دارد، افزود: رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته در موضوع سبک زندگی اسلامی، تأکیداتی داشتند که همه ما باید به این مولفه مهم زندگی توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سعادت در سنت اسلامی ما یکی از مهمترین محورهاست، ابراز داشت: محور سعادت را باید در زندگی فردی و اجتماعی خود مد نظر قرار دهیم تا شاهد رشد معنوی و مادی در زندگی باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بر روی هدف زندگی تمرکز داشت، افزود: اگر زندگی ما با سیره و افکار اولیای دین، تطبیق نداشته باشد، نمی‎‌توانیم از مولفه‎های مذهبی برخوردار شویم.

وی با اشاره به اینکه عالم شدن ارزش بالایی دارد، به طوری که در راویان و احادیث، گاهی تفکر از تهجد بالاتر نقل شده است، خواستار توجه به این مهم شد.

به گفته لاریجانی کسانی که این کنگره را برگزار کرده‌اند بهترین راه را برای تبیین راه شهدا برگزیده‌اند زیرا شهدا با مجاهدت خود در راه اصیل اسلامی ـ ایرانی حرکت کردند.

وی تأکید کرد: علم برای کسی که مجاهدت می‌کند تفاخر نیست، بلکه کمال معنوی را در آن جست‌وجو می‌کند و همین امر موجب کسب توفیقات بیشتری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انسان موفق در کمال معنوی کسی است که آمادگی جهاد در او غالب باشد، اگر مقام معظم رهبری برای جوانان باب مجاهدت را باز کردند، برای این است که سبک زندگی برگزیدگان را در مقابل آنها قرار دادند.

وی با بیان اینکه این کنگره با نام روحانیت و دانشجویان عجین شده است، افزود: دانشجویان و روحانیون دو محور علم‌آموزی و معنویت‌گرایی را در محور جهاد به کار گرفتند تا توانستند راه اولیای الهی را در پیش گیرند.

لاریجانی با بیان اینکه روحانیت شیعه در سلسله جهاد و نهضت‌های اسلامی پیشرو بودند، تأکید کرد: روحانیت شیعه همواره مستقل بوده و در همه شرایط کنار مردم قرار گرفتند که همین امر باعث شده روحانیت را محور راهنمایی خود قرار دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مردم شهرستان ملایر بیشتر به امور باغداری و کشاورزی مشغول هستند، ابراز داشت: کشور امروز از کمبود آب رنج می‌برند که این مشکل تنها به این شهرستان مشغول نبوده و همه کشور با آن درگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در سال گذشته بودجه‌ای برای آبیاری تحت فشار تخصیص داده شده بود، افزود: امسال نیز در بودجه سال 94 به این بخش خواهیم پرداخت.

وی با بیان اینکه 90 درصد آب کشور به کشاورزی اختصاص می‌یابد، ابراز داشت: باید کشاورزان ضمن صرفه‌جویی نسبت به قطره‌ای کردن روش آبیاری مزارع خود اقدام کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه 85 درصد از تبدیل سیستم آبیاری غرقابی به قطره‌ای را دولت پرداخت می‌کند و تنها 15 درصد را کشاورز پرداخت خواهد کرد، گفت: استاندار همدان اعلام کرده آمادگی تأمین منابع برای رفع مشکل آبیاری کشاورزان را مد نظر قرار می‌دهد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی