کد خبر : 1716
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: برخی در مذاکره رفتار تاجرمابانه دارند

لاریجانی: برخی در مذاکره رفتار تاجرمابانه دارند

ایرنا نوشت:

رییس مجلس شورای اسلامی، میدان مذاکره را میدان استدلال دانست و گفت: مذاکرات می تواند سوء تفاهم ها را رفع کند، اما عده ای در مذاکرات هسته ای رفتار تاجرمابانه دارند.

«علی لاریجانی» روز سه شنبه در کنگره بین المللی هم اندیشی مهمانان خارجی سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مذاکرات سیاسی در مساله هسته ای ایران را مفید دانست و افزود: مذاکرات سیاسی در مساله هسته ای می تواند سوء تفاهم ها را رفع کند اما عده ای رفتار تاجرمابانه در مذاکرات هسته ای به کار می برند و دنبال چانه زنی هستند و گاهی هم حرف های سخیف می زنند.

وی ادامه داد: آنان می گویند ما فناوری هسته ای ایران را متوقف کرده ایم، باید بدانند اگر با این الفاظ مشکلات داخلی آنها حل می شود، بگویند ولی اگر این موضوع را باور کنید بعدها برای شما مشکل ایجاد می شود زیرا فناوری هسته ای دستاوردی نیست که ایران از آن منصرف شود.

لاریجانی ادامه داد: اگر کشوری به علمی تسلط یابد نمی توان آن علم را از آنان گرفت.

وی خطاب به کشورهای غربی و آمریکایی ها گفت: اگر این حرف ها را می زنید که در مذاکرات آتی بتوانید فشاری به ایران بیاورید، بدانید این رویه ای اشتباه است، شما میدان مذاکره را با میدان تره بار اشتباه گرفته اید.

وی افزود: میدان مذاکره، میدان استدلال است تا بتوان طرف مقابل را اقناع کرد نه این که رفتار سرگرم کننده و تاجرمابانه وجود داشته باشد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی