کد خبر : 1707
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تیم مذاکره کننده در چارچوب رهنمودهای رهبر انقلاب پیگیر توافقی عادلانه باشند

تیم مذاکره کننده در چارچوب رهنمودهای رهبر انقلاب پیگیر توافقی عادلانه باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گسترده ملت در 22 بهمن پشتوانه مهمی برای دست اندرکاران اداره کشور است تا به مسأله اصلی کشور یعنی رونق اقتصاد توجه کنند و حل مشکلات معیشتی مردم دغدغه اصلی آنها باشد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 26 بهمن ماه) در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه امسال 22 بهمن در شرایطی برگزار شد که ایران اسلامی در مصافی سنگین با قدرت های جهانی در تلاش است که از حقوق خود دفاع کند، گفت: این راهپیمایی عظیم تلاش دشمنان برای نشان دادن همراهی توده های ملت در امر مذاکرات را با حضور وسیع و عزت آفرین خنثی کرد و احقاق حقوق ملی در مذاکرات را مؤید به پشتوانه ملت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ملت بزرگوار ایران با حضور خود در خیابان ها یک بار دیگر قدرت پنهان نظام را به رخ جهانیان کشید تا همگان بدانند جمهوری اسلامی ایران برخاسته از انقلاب مردم و از جنس مردم است و مسئولان آن نیز همگی از متن مردم انتخاب شده اند و بار سنگین مسئولیت را بر دوش گرفته اند.

وی افزود: این حرکت چشمگیر پشتوانه مهمی برای حرکت انقلاب اسلامی در جهت پیمودن اهداف مقدس امام راحل(ره) و شهدای عظیم الشأن انقلاب است که باید از آن به عنوان پشتوانه مهم نظام بهره جست.

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه طوفان عظیم حرکت مردم در این راهپیمایی حاوی این پیام بود که ملت توافقی آبرومندانه و عزتمندانه را می طلبند، بیان داشت: زیاده خواهی قدرت های غربی از چشم مردم پنهان نیست اما حضور ملت به مذاکره کنندگان ایرانی این معنا را رساند که در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیگیر توافقی عادلانه باشند.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: حضور گسترده ملت در 22 بهمن پشتوانه مهمی برای دست اندرکاران اداره کشور است تا به مسأله اصلی کشور یعنی رونق اقتصاد توجه کنند و حل مشکلات معیشتی مردم دغدغه اصلی آنها باشد، از این سرمایه بزرگ با خدمتگزاری صادقانه می توانند بهره جویند.

 

وزارت کشور تشکیل ستادی جهت حل بحران ریزگردها را پیگیری کند

وی در ادامه با اشاره به مشکل ریزگردها در استان های جنوبی و غربی کشور که مردم شریف این استان ها را آزار داده است، عنوان کرد: مخصوصا مردم عزیز استان خوزستان که بیش از سایر مناطق از آن رنج برده اند، موضوع مهمی است که باید همه مسئولان به آن توجه جدی کنند گرچه ریشه این مشکل به بیابان های کشورهای همسایه مربوط می شود اما هم رفع برخی نواقص داخل کشور و هم دیپلماسی فعال در ایجاد اراده جمعی با سایر کشورهای همسایه تلاش وسیعی را در سطح دولت می طلبد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: از آنجا که وزارت کشور مسئولیت یافته با همکاری سایر بخش های دولت در این امر ستادی ایجاد کند و پیگیر موضوع باشد، لذا از این وزارتخانه می خواهیم تلاش مؤثری در حل این معضل کند و گزارش آن را به مجلس ارائه کند.

انتقاد رئیس مجلس از رفتار دوگانه آمریکا

دکتر علی لاریجانی در ادامه نطق پیش از دستور خود به کشته شدن چند جوان مسلمان در آمریکا اشاره کرد و گفت: کشته شدن چند جوان مسلمان در آمریکا بار دیگر خشم مسلمانان در سراسر جهان را برانگیخت، آنچه مایه تاسف است رفتار دوگانه مقامات و رسانه‌های غربی نسبت به کشتار مسلمانان و غیر مسلمین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن‌ها که در زمان قتل چند غیر مسلمان که از نظر ما هم محکوم است فریادشان به آسمان بلند می‌شود اما در برابر قتل مسلمانان سکوت می‌کنند و یا ضعیف واکنش نشان می دهند.

تشکر دکتر لاریجانی از کمیسیون تلفیق

وی اظهار داشت: ‌اینگونه رفتارهای دوگانه است که بحران‌های امنیتی در جهان را دامن می‌زند و عصبانیت‌ها را بر می‌انگیزد.

دکتر لاریجانی در انتها به بررسی لایحه بودجه در صحن علنی اشاره کرد و توضیح داد:‌ امروز بررسی لایحه بودجه در صحن علنی آغاز می‌‌‌شود از تلاش همکاران کمیسیون تلفیق تشکر می‌کنم و امیدوارم در زمان بررسی در صحن علنی نمایندگان محترم به توصیه رهبر معظم توجه کنند تا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محور کار قرار گیرد که سلاح کشور که از بعد داخلی چه مصاف خارجی در تحقق این سیاست‌ها است./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی