کد خبر : 1649
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در گفتگو تلفنی با رئیس مجلس ملی پاکستان:

موضع ایران در خصوص یمن حل مسئله از طریق گفتگو های ملی است

موضع ایران در خصوص یمن حل مسئله از طریق گفتگو های ملی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص یمن حل مسئله از طریق گفتگو های ملی و داخلی بین طرفین است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سردار ایاز صادق، رئیس مجلس ملی پاکستان شب گذشته در تماس تلفنی با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خشنودی از تفاهمات حاصل از مذاکرات هسته ای ۱+۵ ابراز امیدواری کرد با لغو تحریم‌ها از همه ظرفیت کشور دوست ایران در جهت رشد و شکوفایی منطقه در دنیای اسلام استفاده شود.

رئیس مجلس ملی پاکستان در ادامه گفت: روز دوشنبه در جلسه مشترک مجلس و سنای پاکستان مسائل کشور یمن مورد بررسی قرار می‌گیرد و پاکستان قصد مداخله در هیچ طرف این جنگ را ندارد و نمی‌خواهد دراین بحران ورود پیدا کند و خواهان برقراری آرامش در یمن در جهت منافع جهان اسلام است.

دکتر لاریجانی در ادامه این گفتگو با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و پاکستان از مواضع مثبت و خیر خواهانه دولت دوست، پاکستان در موضوع هسته ای و توافق‌های اخیر در لوزان تشکر کرد و گفت: این گونه توافق‌ها در جهت ثبات منطقه ای و اتحاد بین مسلمانان بکار گرفته خواهد شد و ایران آمادگی توسعه روابط اقتصادی با پاکستان را دارد.

وی ضمن ابزار تأسف از تجاوز نظامی به یمن که منجر به کشته و مجروح شدن مسلمان این کشور و انهدام زیر ساخت های یمن شده است افزود: چنین تجاوز نظامی با هر هدفی که انجام شده باشد، ضربه به بنیه امت اسلامی است و نفع آن را رژیم صهیونیستی و قدرت های بزرگ می‌برند و کشورهای متجاوز باید پاسخ دهند که با چه انگیزه ای امکانات خود را در جهت ضربه به یک کشور اسلامی بکار می‌گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم یمن، مردم رشیدی هستند که در طول تاریخ نشان دادند متجاوزین خارجی را زمین گیر و پشیمان می‌کنند.

وی افزود: دولت های متجاوز باید از تجاوز شوروی سابق و بعدها آمریکا و ناتو به افغانستان پند بگیرند مگر آن قدرت‌ها توانستند در مقابل مردم افغانستان کاری انجام دهند.

دکتر لاریجانی ضمن تقدیر از مواضع رئیس مجلس ملی پاکستان در خصوص عدم مداخله نظامی در جنگ ضد اسلامی یمن خاطر نشان کرد: ایران با هرگونه مداخله ارتش کشورهای منطقه از جمله پاکستان مخالف است و آنرا به زیان ملت مسلمان پاکستان می داند و موضع ایران، حل مسئله یمن از طریق گفتگو های ملی داخلی طرفین است وهرگونه مداخله ای می‌تواند موضوع را پیچیده تر کند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی