کد خبر : 164
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با بخشدار خلجستان و اعضای شورای اسلامی روستای انجیله:

مهاجرت روستاییان به شهرها با ایجاد آب و برق کاهش نمی‌یابد/ لزوم ایجاد چرخه اقتصادی و توسعه‌ای در روستاها برای اشتغال جوانان

مهاجرت روستاییان به شهرها با ایجاد آب و برق کاهش نمی‌یابد/ لزوم ایجاد چرخه اقتصادی و توسعه‌ای در روستاها برای اشتغال جوانان

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم ایجاد چرخه اقتصادی و توسعه‌ای در روستاها برای اشتغال جوانان تأکید کرد و گفت: مهاجرت روستاییان به شهرها با ایجاد زیرساخت‌هایی مانند آب و برق کاهش نمی‌یابد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه، 25 بهمن ماه) در دیدار با بخشدار خلجستان و تعدادی از اعضای شورای اسلامی روستای انجیله با اشاره به اهمیت و جایگاه روستاها در چرخه اقتصادی گفت: یکی از الزامات موجود در شرایط کنونی برای هر روستا ایجاد صنایع و اشتغال برای جوانان آن منطقه است بنابراین باید برای هر روستا از طریق سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران و خیرین بومی صنایع مرتبط با ظرفیت‌های موجود آن منطقه ایجاد شود از این رو مهاجرت با ایجاد زیرساخت‌هایی مانند آب، برق و گاز کاهش نمی‌یابد بلکه جوانان کار می‌خواهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ایجاد چرخه اقتصادی در روستاها افزود: قطعا باید ظرفیت‌های هر منطقه شناسایی و دیده شود تا ظرف 3 یا 4 سال آینده تکلیف و پرونده توسعه‌ای هر روستا تعیین گردد تا اقدام برای اجرای طرح‌های اقتصادی، صنعتی، معدنی و کشاورزی که در نهایت منجر به ایجاد اشتغال می‌شود، صورت گیرد.

در پایان این دیدار دکتر لاریجانی با اشاره به موضوعات مطرح شده در مورد مشکلات مردم روستای انجیله به ویژه در حوزه برق‌رسانی و نوسانات برق و تکمیل شبکه فاضلاب و تسویه‌خانه این روستا قول پیگیری و مساعدت داد.

همچنین در ادامه این دیدار حاجی حسینی بخشدار خلجستان گفت: در اینجا باید از پیگیری‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه دکتر لاریجانی برای عملیاتی شدن پروژه گازرسانی به منطقه دستجرد تشکر کنم زیرا پس از 15 سال با همت جنابعالی این پروژه نهایی شد. همچنین مشکل انتقال آب از سرشاخه‌های دز به منطقه با پیگیری‌های شما صورت گرفت که این تلاش ستودنی است.

وی با اشاره به مشکلات پروژه مسکن مهر رهبری در منطقه خلجستان گفت: این پروژه با وجود واگذاری به مردم هنوز از زیرساخت‌های لازم مانند آب، برق و گاز برخوردار نیست که باید اقدام مناسبی برای حل آن صورت گیرد.

دکتر لاریجانی همچنین عصر امروز با جمعی از سرمایه‌گذاران پروژه ساخت مرکز درمانی بخش خصوصی ناباروری دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار رئیس مجلس پس از استماع صحبت‌های افراد در رابطه با برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته برای ساخت این مرکز درمانی در شهر قم قول پیگیری و رسیدگی مسائل را دادند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی