کد خبر : 162
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان قم تاکید کرد

صادرات؛ عامل تاثیرگذار در توسعه صنایع کشور

صادرات؛ عامل تاثیرگذار در توسعه صنایع کشور

دکتر لاریجانی با اشاره به ظرفیت کشورهای منطقه برای صادرات محصولات صنعتی از سوی ایران گفت: به طور حتم توجه به مقوله صادرات نقش تاثیرگذاری در توسعه صنایع کشور دارد.

دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (دوشنبه 25 بهمن) در دیدار با اعضای هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان قم با اشاره به اهمیت حمایت از صنایع گفت: به طور حتم توجه به مقوله صادرات نقش تاثیرگذاری در توسعه صنایع کشور دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در شرایط کنونی در استان قم ایجاد و توسعه کارخانه های قطعه سازی است که قطعاً تحقق این مسئله موجب اشتغالزایی در استان می شود.

وی با اشاره به ظرفیت کشورهای منطقه برای صادرات محصولات صنعتی از سوی ایران تصریح کرد: کشور عراق بازار خوبی برای ارائه و فروش محصولات تولیدکنندگان داخلی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت حوزه صنعت چاپ و نشر در استان قم گفت: چاپخانه داران در شرایط کنونی با مشکلاتی روبرو هستند که باید در جهت حمایت از این افراد اقدامات لازم صورت بگیرد. البته چاپخانه داران باید وارد عرصه چاپ نوین شوند تا بخشی از مشکلات اقتصادی آنها رفع شود.

در این دیدار طیبی نژاد مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه صنایع این اسنتان گفت: خوشبختانه در سال گذشته حدود 38 هکتار زمین به سرمایه گذاران در قالب 108 قرارداد واگذار شده است، همچنین حدود 60 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی ایجاد شده که این تعداد حدود 2 هزار و 500 شغل جدید ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: همچنین با اقدامات صورت گرفته از سوی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت اولین مجوز ساخت خودرو تحت لیسانس شرکت هوندای ژاپن با سرمایه گذاری خارجی با هدف ارائه این محصولات به کشورهایی مانند عراق، سوریه و اردن صادر شده است. از طرف دیگر یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در حوزه های مختلف از جمله حوزه فرش، سوهان و برخی دیگر از محصولات صنعتی است که این اقدام موجب افزایش میزان صادرات محصولات شده است./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی