کد خبر : 1613
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید نکویی :

مجلس اهتمام ویژه‌ای برای حل مشکلات بخش بهداشت و سلامت دارد

مجلس اهتمام ویژه‌ای برای حل مشکلات بخش بهداشت و سلامت دارد

دکتر علی لاریجانی عصر امروز (دوشنبه 31 فروردین) سفر یکروزه خود به استان قم و در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید نکویی در جمع خبرنگاران درخصوص نقاط ضعف و قوت طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح در اواخر سال 92 و به دلیل ضعف سیستم بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. البته این ایده در زمان وزرای قبلی نیز مطرح شده بود، اما در آن دوره‌ها شرایط لازم برای اجرای آن مهیا نبود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آقای قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت این طرح را مجددا پیگیری کرده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بودجه قابل توجهی را برای اجرای آن در نظر گرفتند.

وی ادامه داد: در سال 93 شاهد آرایشی در اجرای طرح تحول نظام سلامت بودیم اما در سال جاری بودجه این طرح نظام‌مندتر شد. در بودجه سال 94 یک درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده و مقداری نیز از محل قانون هدفمندی یارانه‌ها به این طرح اختصاص یافت و فکر می‌کنم با توجه به تجربه‌های گذشته شاهد ساماندهی بهتر در این زمینه باشیم.

دکتر لاریجانی با اشاره به اهتمام مجلس در رفع مشکلات حوزه بهداشت و سلامت تصریح کرد: البته در این بین نقدهایی وجود دارد که یکی از آنها بحث بیمه سلامت همگانی است و بنا داریم این مسئله را به صورت جدی دنبال کنیم.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز موضوع بیمه سلامت همگانی را در دستور کار خود قرار داده است و ما نیز آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی بحث عائله‌مندی دولت را یکی از مشکلات اصلی دانست و گفت: با توجه به حجم وسیع پرداخت حقوق در بودجه، نمی‌توان در این زمینه گام اساسی برداشت، لذا باید در برنامه ششم توسعه، طرح تقویت بخش خصوصی را به منظور رفع مشکلات مورد توجه قرار داد.

دکتر لاریجانی حضور اقشار مختلف جامعه در بخش‌های اقتصادی را موجب روشن شدن آینده دانست و ادامه داد: اگر ما بیمه همگانی داشته باشیم، خدمات را می‌توان ارائه کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید بار خود را سبک‌تر کند، اذعان کرد: این موضوع باعث بهبود وضعیت و کاهش هزینه‌های دولت خواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با مدیران بیمارستان شهید نکویی عنوان کرد: بیمارستان‌ها با معضل کمبود نیرو مواجه هستند و حضور بخش خصوصی در این حوزه می‌تواند چنین مشکلاتی را رفع کند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در پایان تصریح کرد: مسئله دیگر بحث بیمارستان یک‌هزار تختخوابی قم است که تاکنون نیز اقداماتی در زمینه احداث آن صورت گرفته و این بیمارستان می‌تواند اثر ماندگاری برای استان قم باشد. ما نیز پیگیر این طرح هستیم و با بهره‌برداری از آن مشکل بهداشت و درمان استان قم تا 10 تا 20 سال آینده رفع خواهد شد./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی