کد خبر : 1607
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

حمایت مجلس از سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد/درآمدهای معدنی؛ جایگزین درآمدهای نفتی شود

حمایت مجلس از سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد/درآمدهای معدنی؛ جایگزین درآمدهای نفتی شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران کشوری با معادن ارزشمند است، تصریح کرد: می‌توانیم برای حل مشکل اشتغال و استفاده بهینه از معادن دراین بخش سرمایه‌گذاری کنیم که تاکنون به علت نفتی بودن کشورمان توجه کمتری به حوزه معادن شده است.

دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز (پنجشنبه 3 اردیبهشت) که در سفری یک‌روزه وارد شاهرود شده است، با حضور در مراسم آغاز عملیات احداث کارخانه ذوب شرکت فولاد شاهرود، با تبریک آغاز فعالیت‌های اجرایی این پروژه به مردم شاهرود گفت: توجه به بخش معدن یکی از کارهای خوبی است که در وزارت صنعت، معدن و تجارت به جد دنبال می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ایران کشوری با معادن ارزشمند است، تصریح کرد: می‌توانیم برای حل مشکل اشتغال و استفاده بهینه از معادن دراین بخش سرمایه‌گذاری کنیم که تاکنون به علت نفتی بودن کشورمان توجه کمتری به حوزه معادن شده است.

وی همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ابتدای این مراسم بیان کرد: این گزارش نشان از ظرفیت خوب و بالای استان سمنان دارد که باید با سرعت از آن استفاده کرد. همچنین از این جهت که به نظر مقام معظم رهبری عمل شده است، جای تشکر دارد.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جاری در مشهد یادآور شد: ایشان بر عدم خام‌فروشی تاکید داشتند، در این زمینه زنجیره‌ای که وزارت صنعت بر همین اساس دنبال می‌کند، کار درست و عقلایی بوده و در جهت استفاده از ظرفیت‌های خوب سمنان است که نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر دارد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت در این زمینه علاقه‌مند و پرتوان است، گفت: لازم است برای استفاده از این ظرفیت‌ها از پشتیبانی بانکی و صندوق توسعه ملی استفاده شود، ضمن اینکه ما نیز در مجلس از سرمایه‌گذاری‌های این چنینی در سطح کشور به‌خصوص استان سمنان حمایت می‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با اشاره به قول وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر بهره‌برداری از این کارخانه طی 2 سال آتی خاطرنشان کرد: قول وزیر را در تقویم خود می‌نویسیم تا نتیجه این بهره‌‌برداری را در دو سال آینده بررسی کنیم.

 

نعمت‌زاده: تا 2 سال آینده خام‌فروشی را در کشور متوقف می‌کنیم

پیش از سخنان دکتر لاریجانی، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت فولاد از صنایع محوری است، گفت: تولید فولاد در کشور سالانه از حدود 18 میلیون تن فراتر نمی‌رود که امیدواریم با سرمایه‌گذاری بیشتر و در احجام بزرگتر، ظرف کمتر از 10 سال این مقدار به بیش از 50 میلیون تن مواد خام برسد و قصد داریم ظرف 2 سال آینده صدور مواد خام معدنی را متوقف کنیم.

این عضو کابینه دولت یازدهم در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 2.8 میلیون تن صدور فولاد خام داشته‌ایم، یادآور شد: پیش از آن نیز جزو کشورهای واردکننده عمده بودیم که در افق چشم‌انداز این مقدار باید به بیش از 10 میلیون تن برسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط امروز معادن در کشور امیدوارکننده نیست، اما صنعت فولاد ظرفیتی است که در آینده می‌تواند تاثیرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر علی لاریجانی با حضور در محوطه کارخانه ذوب شرکت فولاد شاهرود، عملیات اجرایی احداث این کارخانه را به صورت رسمی افتتاح کرد./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی