کد خبر : 1604
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در اجلاسیه بزرگداشت 1026 شهید شهرستان شاهرود:

اقدامات جریان های تروریستی و تکفیری ریشه در نفهمی آنان نسبت به اسلام دارد

اقدامات جریان های تروریستی و تکفیری ریشه در نفهمی آنان نسبت به اسلام دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه شهدا اسلام بود و وصیت‌نامه آنها نشان از نگرانی آنها برای ادامه راه اسلام و معرفت نسبت به این راه بود، گفت: نهال جهادی که امام (ره) کاشت در نهایت ثمر داد و ثمره آن عزت ملت ایران بود و امروز بعد از گذشت بیش از 30 سال توانسته‌ایم سربلند باشیم.

دکتر علی لاریجانی امشب (پنجشنبه 3 اردیبهشت) در آخرین سفر یک‌روزه خود به شهرستان شاهرود، با حضور در اجلاسیه بزرگداشت 1026 شهید این شهرستان، ضن درود بر روح پرفتوح شهدای این شهرستان گفت: برای من باعث افتخار است که در محفل نورانی که متعلق به شهدای این شهر است، حضور پیدا کرده‌ام.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سابقه تاریخی شاهرود بیان کرد: تاریخچه شاهرود متکی بر علما و بزرگان دین بود و اینکه بیش از یک‌هزار شهید از این شهر بوده است، گوشه‌ای از وضعیت فرهنگی شاهرود است.

وی در ادامه برگزاری مراسم‌های بزرگداشت شهدا را یکی از کارهای نیکو در ایران اسلامی برشمرد و افزود: بزرگانی که برای انقلاب و اسلام جانفشانی کردند، نیازمند این مراسم‌ها نیستند، بلکه ما به جهت بهره‌مندی از برکات و معنویات این گونه مراسم‌ها و به جهت تشخیص راه صحیح و دستیابی به عزت و عظمت به آن نیازمندیم.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: نهال جهادی که امام (ره) کاشت در نهایت ثمر داد و ثمره آن عزت ملت ایران بود و امروز بعد از گذشت بیش از 30 سال توانسته‌ایم سربلند باشیم.

رئیس قوه مقننه در ادامه با درس‌هایی که شهدا به ما داده‌اند، اشاره کرد و افزود: دغدغه شهدا اسلام بود و وصیت‌نامه آنها نشان از نگرانی آنها برای ادامه راه اسلام و معرفت نسبت به این راه بود، چنانچه بحران‌های امروز ممالک اسلام به علت عدم معرفت است و کشورهایی که در برابر استعمارگران سرافکنده هستند و سلاحشان علیه امت اسلامی به کار می‌رود، شناختی از این دین ندارند.

وی گفت: امروز جریان تروریستی و تکفیری به جان ملت اسلام افتاده است و در عراق، سوریه، افغانستان و یمن خونریزی می‌کنند که شاید قسمتی از آن به علت وجود شیطنت‌های کشورهای استعماری باشد، اما ریشه اصلی آن در نفهمی نسبت به اسلام است.

 

شاخص انقلاب ولایت فقیه است

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه اختلافات امروز حقیقتی عظیم ندارد و تنها امت اسلامی را فرسوده می‌کند، بیان داشت: دغدغه شهدا حقیقت اسلام بود که مرجعیت و روحانیت راه درست را در این زمینه نشان می‌دهد، چنانکه نگرانی شهید مطهری (منهانیون) که معنای آن اسلام منهای روحانیون بود که باعث انحراف در اسلام می‌شد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به پیامی دیگر از شهدا به مردم، عنوان کرد: شاخص انقلاب ولایت فقیه بود که شهدا در وصیت‌نامه خود همواره توصیه به پیروی از ولایت ‌فقیه که ستون انقلاب است، داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری کج‌فهمی‌ها درانقلاب به علت جدا شدن راه برخی از ولایت فقیه بود، گفت: عزت و بزرگی انقلاب ما در پناه دنبال کردن ولایت فقیه بود و اگر در منطقه سرافراز هستیم، به شکرانه راهنمایی‌های ایشان است.

 

راه پاسداری از انقلاب، حمایت از ولایت فقیه است

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه به علت وجود رهبری فرزانه و مدبر، ایران همچنان در منطقه باثبات است،‌ عنوان کرد: بعد از مذاکرات لوزان رهبر معظم انقلاب سخنرانی بلیغی داشتند که حقیقت مسئله را به صورت گویا بیان کردند تا ابهامی نماند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: اگر می‌خواهیم راه شهدا را برویم، باید پاسدار راه انقلاب باشیم که راه آن حمایت از ولایت فقیه است.

وی اضافه کرد: رهبری مسائل کلی کشور را با وجود سلایق مختلف در دولت‌ها هدایت کرد. برای مثال زمان حمله اسرائیل به لبنان، نگرانی برای مردم به‌وجود آمد که رهبری باعث تغییر شرایط در منطقه شد و هدایت‌های ایشان در زمان دیگری در عراق باعث نجات این کشور شد و این موضوع در حالی بود که جمهوری اسلام به تنهایی از این کشور حمایت می‌کرد.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه درخصوص مسئله هسته‌ای طی دوره‌های مختلف فرازونشیب‌هایی داشتیم، گفت: هدایت‌های رهبری در مسائل مهم فنی باعث شد که اکنون صاحب این تکنولوژی مهم شویم.

دکتر لاریجانی استقامت در مقابل استکبار را از دیگر خصوصیات شهدا برشمرد و اذعان داشت: استکبار رویه‌های مختلفی دارد که گاهی نظامی و گاهی مثل اکنون به شیوه‌های دیگری است که ما در این زمینه بارها وعده الهی را آزموده‌ایم و شناخت استکبار و استقامت در این راه، میراث شهدا است.

وی در ادامه به یکی از معضلات منطقه اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی کشورها عناوین اسلامی دارند، اما خود را علیه کشورهای اسلامی قرار داده و منابع خود را صرف تهیه سلاح برای جنگ‌افروزی در منطقه می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهره جنگ‌های منطقه را تنها رژیم صهیونیستی خواهد برد، تصریح کرد: کشور یمن دارای عقبه تاریخی بلندی در میان سنی‌ها و زیدی‌های این کشور دارد و آنها می‌خواهند سرنوشت خود را خودشان تعیین کنند و تاکنون تعرضی به عربستان نداشته‌اند، با این حال سعودی‌ها مدعی هستند که یمن امنیت آنها را برهم زده است.

 

بصیرت ملت ایران مانع بحران‌آفرینی در داخل ایران شده است

دکتر لاریجانی گفت: سعودی‌ها گاهی می‌گویند ایران در مسئله یمن دخالت می‌کند، در حالی که ما تنها از ملت‌هایی که مظلوم هستند، حمایت می‌کنیم و تاکنون به آنها سلاحی نداده‌ایم.

رئیس قوه مقننه همچنین افزود: شهدا همواره باعث بصیرت‌افزایی در ملت ایران می‌شدند، چنانکه تاکنون این بصیرت مانع بحران‌آفرینی در داخل ایران می‌شود.

 

مذاکرات هسته‌ای امروز نشان از قدرت ایران دارد

وی با بیان اینکه ایران هیچ‌وقت به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده است، گفت: کشورهای غربی ادعای فریبکاری از سوی ایران را داشته‌اند، در حالی که آنها خودشان کارشکنی می‌کنند؛ آنها زمانی می‌خواستند جلوی ایران را در تولید اورانیوم بگیرند که حتی به تعداد انگشتان دست سانتریفیوژ نداشته باشیم که اگر استقامت نمی‌کردیم اکنون به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دست نمی‌یافتیم.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه روند مذاکرات ساده نیست و نیاز به دقت دارد، گفت: نباید برای ایران مشکل ایجاد کنند و تردید نکنند مذاکرات هسته‌ای امروز نشانه قدرت کشور ما است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان در احداث معدن گفت: این استان منابع وسیع و بکری دارد و انتظار مردم از ما تحقق عدالت است که وجود بیکاری در کشور حاکی از عدم تحقق پیام شهدا مبنی بر عدالت است،‌ چنانکه 42 درصد فارغ‌التحصیلان هم‌اکنون بیکار هستند.

وی در ادامه راه‌حل عبور از ضعف مدیریت را اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رهبری دانست و گفت: مجلس در این زمینه قوانینی را به تصویب رسانده است و هم‌اکنون لازم است بانک‌ها به تولید کمک کنند و برنامه‌ای برای این قضیه داشته باشند و نگاه‌ها به موضوع، جهادی باشد که اگر سرمایه‌داری قصد سرمایه‌گذاری داشت، از او قدردانی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چه تحریم‌ها برداشته شود یا نه، محور باید اقتصاد مقاومتی باشد تا مشکلات حل شود و مهمترین مسئله براساس رونق تولید و اقتصاد باشد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی