کد خبر : 1593
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

کترلاریجانی باحضور در جشنواره تجلیل از قهرمانان برون مرزی سال 93 ورزش قم:

مجلس از تقویت بودجه ورزش حمایت می‌کند/ تقویت ورزش همگانی ضروری است

مجلس از تقویت بودجه ورزش حمایت می‌کند/ تقویت ورزش همگانی ضروری است

دکتر علی لاریجانی امروز (پنجشنبه 10 اردیبهشت‌ماه) با حضور در جشنواره تجلیل از قهرمانان برون مرزی سال 93 ورزش استان قم، ضمن تبریک ایام ماه رجب گفت: شما قهرمانان محب اهل بیت (ع) هستید و باید امام علی (ع) را الگوی خود قرار دهید چراکه امام علی (ع) شخصیت ممتازی بود که در اخلاق، یک نماد است؛ لذا وزارت ورزش و جوانان باید در تدوین منشور اخلاق قهرمانی، سیره علوی را مدنظر داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضرت علی (ع) اسوه ای برای همه جهانیان است و قهرمانان همواره باید اخلاق و جوانمردی این امام را الگوی خود قرار دهند.

وی افزود: شما قهرمانان ورزشی یک افتخار برای استان قم و کل کشور محسوب می‌شوید به دلیل اینکه کسب مدال توسط شما باعث تقویت روحیه تمام ایرانیان می‌شود.

حمایت مجلس از بودجه وزارت ورزش و جوانان در بودجه سال 94

دکتر لاریجانی گفت: از تلاش‌های مسئولان وزارت ورزش در راستای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی تشکر می‌کنم؛ البته این وزارتخانه منابع کافی ندارد اما در بودجه سال 94 تلاش شد تا از وزارت ورزش و جوانان حمایت شود و مجلس حمایت‌هایی را در این زمینه داشته است.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه قهرمانان باید از آرامش روحی برخوردار باشند، ادامه داد: ورزش همگانی نیز یک موضوع مهم بوده که در تندرستی مردم نقش اساسی دارد و باید تقویت شود.

دکتر لاریجانی افزود: تقویت ورزش همگانی سلامت جامعه را در پی خواهد داشت و از اینکه مسئولان در این زمینه تلاش دارند، خوشحالم.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: استاندار قم تلاش دارد تا مشکل مسکن و اشتغال قهرمانان ورزشی را حل کند بنابراین باید وزارت ورزش و مسئولان استانداری لیستی را برای رفع دغدغه‌های ورزشکاران تهیه نمایند؛ بنده نیز از این موضوع حمایت خواهم کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم دکتر لاریجانی با اهدای هدایایی از قهرمانان برون مرزی سال 93 ورزش استان قم تجلیل کرد./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی