کد خبر : 1574
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در فرودگاه سنندج:

پیشمرگان کرد مسلمان در برابر جریان‌های ضدانقلاب ایستادگی کردند

پیشمرگان کرد مسلمان در برابر جریان‌های ضدانقلاب ایستادگی کردند

دکتر لاریجانی، امروز (دوشنبه 28 اردیبهشت‌ماه) که برای شرکت در کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد به سنندج سفر کرده، در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران گفت: خوشحالم که در ایام مبعث  حضرت محمد (ص)  با مردم سنندج دیدار می‌کنم و این سفر  فرصتی است که وضعیت اجرایی کشور و مسائل توسعه‌ای استان کردستان را در زمینه‌های مختلف در شورای اداری استان بررسی کنیم و ارزیابی از مسائل داشته باشیم.

دکتر لاریجانی افزود: در این سفر در کنگره شهدای کرد مسلمان شرکت خواهیم کرد، همه ما تاریخچه حضور پیشمرگان کرد را در انقلاب اسلامی می‌دانیم.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: پیشمرگان کرد باعث ثبات و اهمیت در منطقه شدند و در کنار برادران بسیجی، سپاهی و ارتشی از انقلاب اسلامی در مقابل جریانهای ضد انقلاب دفاع کردند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه این کنگره نمادی از وحدت اقوام بوده که نشان می‌دهد تمامی اقوام نسبت به سرنوشت انقلاب و ایران احساس مسئولیت می‌کنند.

وی افزود: پیام این کنگره این است که همه ایرانیان یک سرنوشت دارند و در یک کشتی نشسته‌اند و این فهم بالا در کشور باعث شده ایران اسلامی امن‌ترین کشور باشد. این در حالی است که در اطراف ایران ناامنی‌های زیادی وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیام اصلی کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد وحدت است، پیامی که با خون شهیدان امضا شده است.

گفتنی است رئیس مجلس هم اکنون با حضور در گلزار شهدای شهر سنندج به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت دکترعلی لاریجانی صبح امروز ( دوشنبه 28 اردیبهشت)  در بدو ورود مورد استقبال استاندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه سنندج قرار گرفت.

لازم به ذکر است که 6 نماینده استان کردستان در مجلس، دکتر لاریجانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

رئیس قوه مقننه در این سفر ضمن حضور در گلزار شهدای بهشت محمدی شهر سنندج، با فعالان اقتصادی استان کردستان دیدار می‌کند.

دکتر لاریجانی همچنین در کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد حاضر می‌شود، حضور در مراسم رونمایی از تندیس میدان پیشمرگان مسلمان کُرد، حضور در جلسه شورای اداری استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان از دیگر برنامه‌های رئیس مجلس در سفر به کردستان است./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی