کد خبر : 1571
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

نمایندگان و مسئولان کردستان تاکید کردند:

حضور رئیس مجلس کلید گشایش مشکلات کردستان

حضور رئیس مجلس کلید گشایش مشکلات کردستان

نمایندگان و مسئولان کردستان بر این باورند که سفر رئیس مجلس به استان کردستان، می‌تواند بابی برای رفع مشکلات و معضلات و توسعه این استان مرزی باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح دوشنبه 28 اردیبهشت ماه به استان کردستان سفر و در نخستین کنگره بزرگداشت شهدای پیشمرگ مسلمان کرد شرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در طول سفر یک روزه خود به شهر سنندج نشست هایی با مسئولان استانی و فعالان اقتصادی استان کردستان داشت، در این جلسات دکتر لاریجانی دغدغه ها و نظرات نخبگان، فعالان اقتصادی و مسئولان این استان را در خصوص مسائل و مشکلات شنید.

در این نشست ها حجت الاسلام شاهرودی نماینده مقام معظم رهبری در استان کردستان، زاهدی استاندار و نمایندگان شهرهای مختلف کردستان در مجلس شورای اسلامی مطالبی را برای توسعه این استان اظهار داشتند که دکتر لاریجانی قول پیگیری و مساعدت برای حمایت از توسعه این استان را داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم ارائه مشوق های لازم برای رشد سرمایه گذاری در کردستان تاکید کرد و دستور تشکیل کمیته ای در مجلس برای پیگیری رسیدگی به مسائل استان کردستان را داد.

استاندار و اعضای مجمع نمایندگان مجلس استان کردستان در گفت و گو با خانه ملت به این نکته تاکید کردند که حضور رئیس نهاد قانون گذاری در استان کردستان بارقه ی امیدی در دل مردم این استان برای حل مشکلات و تسریع در پیشرفت استان کردستان ایجاد کرد.

استاندار کردستان: حضور دکتر لاریجانی انگیزه مردمان کردستان را در راه پیشرفت مضاعف کرد

 

زاهدی استاندار کردستان با ابراز خرسندی از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به این استان گفت: دکتر لاریجانی برای شرکت در نخستین کنگره بزرگداشت شهدای پیشمرگه کُرد مسلمان به استان کردستان سفر کرد و بعد از سخنرانی در این کنگره، نشست‌های مختلفی با مسئولان و فعالان اقتصادی این استان داشت و قول مساعدت برای حمایت از توسعه همه‌جانبه استان کردستان را داد.

استاندار کردستان افزود: دکتر لاریجانی در نشست های صمیمانه با مسئولان و فعالان اقتصادی دغدغه ها و مشکلات در راه پیشرفت ایتن استان را شنید و در این زمینه دستور تشکیل کمیته در مجلس برای رسیدگی جامع به مشکلات را داد.

علوی:قول مساعدت  رئیس مجلس برای حمایت از پیشرفت استان کردستان

سید احسن علوی رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان با ابراز خرسندی از سفر دکتر لاریجانی به این استان گفت: هماهنگی‌های سفر رئیس مجلس به استان کردستان پیرو جلسه اخیر نمایندگان شهرستان‌های این استان و استاندار کردستان در مجلس با دکتر لاریجانی صورت گرفت.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دکتر لاریجانی در این سفر در کنگره شهدای پیشمرگان کُرد مسلمان شرکت کرد و علاوه بر شرکت در این کنگره، در نشست‌هایی که با مسئولان و فعالان اقتصادی داشت، قول پیگیری خواسته‌های آنان را برای توسعه کردستان داد.

کریمیان: دکتر لاریجانی از افزایش صادرات در مرزهای استان کردستان حمایت خواهد کرد

امید کریمیان نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر رئیس مجلس به کردستان زمینه‌ساز رفع مشکلات فعالان اقتصادی این استان است، گفت: دکتر لاریجانی در نشست با مسئولان این استان قول مساعدت برای حمایت از لوایحی که از سوی دولت برای تبدیل شهرستان‌های مرزی این استان به مناطق آزاد اقتصادی را داد.

مرادی:ضرورت ارائه مشوق بیشتر به سرمایه گذاران کردستان با حضور رئیس مجلس بررسی شد

سالار مرادی درخصوص سفر دکتر لاریجانی به استان کردستان گفت: رئیس مجلس در جلسه شورای اداری استان کردستان از جزئیات مسائل و مشکلات مردم باخبر و دستورات لازم را جهت رفع این مشکلات داد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه فعالان اقتصادی با رئیس مجلس روی این موضوع تاکید شد که برای جذب سرمایه‌گذار در کردستان و مناطق محروم باید بازنگری‌های در قانون صورت گیرد.

بیاتیان:نظارت رئیس مجلس بر کارهای اجرایی در کردستان

سید محمد بیاتیان نماینده مردم بیجار و گروس در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: رئیس قوه مقننه با حضور در استان کردستان نظارتی بر روند کارهای اجرایی در این استان داشت و در ملاقات‌هایی که با مسئولان و مردم این استان داشت، قول مساعدت برای هماهنگی در زمینه توسعه استان را داد.

قاردی مرزی: سه وزیر پیگیر مشکلات کردستان خواهند شد

حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر دکتر لاریجانی به استان کردستان شرایط را برای تسریع در روند توسعه کردستان فراهم می‌کند، افزود: در جلسه مجمع نمایندگان استان کردستان با دکتر لاریجانی تقاضای رفع مشکلات در بخش‌های کشاورزی و اشتغالزایی و رفع کمبود آب را مطرح کردم که ایشان قول مساعدت داد تا برای رفع این مشکلات در مجلس شورای اسلامی نشستی متشکل از نمایندگان استان کردستان و وزرای نیرو، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود.

بیگلری:رئیس مجلس دغدغه های مردم کردستان را شنید

محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با تشکر از دکتر لاریجانی برای سفر به استان کردستان گفت: سفر رئیس مجلس فرصتی شد تا مسئولان و فعالان اقتصادی کردستان دغدغه‌های خود را با ایشان مطرح کنند و خوشبختانه رئیس مجلس مقرر کرد تا کمیته‌ای در مجلس برای حل مشکلات استان کردستان تشکیل شود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی