کد خبر : 1550
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سوریه:

ایران در شرایط دشوار کنونی از مقاومت مردم سوریه حمایت می کند

ایران در شرایط دشوار کنونی از مقاومت مردم سوریه حمایت می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تداوم همه‌جانبه دولت و ملت ایران از مقاومت مردم سوریه در شرایط دشوار کنونی گفت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه حمایت سیاسی و اقتصادی از دولت و ملت سوریه دریغ نخواهد کرد.

  محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه که در رأس هیات پارلمانی به تهران سفر کرده است، ظهر امروز دوشنبه (11 خرداد) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با تاکید بر تداوم همه‌جانبه دولت و ملت ایران از مقاومت مردم سوریه در شرایط دشوار کنونی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه حمایت سیاسی و اقتصادی از دولت و ملت سوریه دریغ نخواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مقاومت دولت و ملت سوریه در طی بحران چند سال اخیر گفت: سوریه همواره به‌عنوان کشوری مقاوم و پیش‌رو در برابر رژیم صهیونیستی بوده است و جنگ ظالمانه کنونی علیه این کشور تاوان حمایت از نیروهای مقاومت می‌باشد.

وی در ادامه شرایط منطقه را شرایطی پیچیده و در حال تغیر دانست و خاطرنشان کرد: قدرت‌های جهانی با ادامه حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه درصدد تحمیل معادلات جدیدی در منطقه در راستای سیاست‌های سلطه‌جویانه خود می‌باشند.

دکتر لاریجانی در پایان با محکوم کردن بمباران و کشتر مردم مظلوم یمن تصریح کرد: حمله یک کشور اسلامی به کشور اسلامی دیگر و ادامه بحران در سوریه و عراق نشان‌دهنده سیاست غلط برخی کشورهای منطقه است و باعث ادامه بحران و ناامنی در منطقه می‌گردد.

در ادامه این دیدار محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه با قدردانی از حمایت‌های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران در طی سال‌های اخیر گفت: کمک‌های مادی و معنوی و همفکری سیاسی جمهوری اسلامی ایران با سوریه همواره مایه دلگرمی ملت و دولت سوریه بوده است.

رئیس مجلس سوریه با انتقاد از سیاست‌های عربستان، قطر و ترکیه در بحران سوریه تصریح کرد: کمک‌های تسلیحاتی و نظامی این 3 کشور در جهت کمک به امنیت رژیم صهیونیستی بوده و باعث گسترش ناامنی و خشونت در منطقه شده است.

جهاد اللحام در ادامه عربستان سعودی را بزرگترین دشمن جهان اسلام خواند و افزود: تفکرات وهابیت سعودی باعث گسترش گروه‌های افراطی و تروریستی در منطقه گردیده است.

وی در پایان افزود: کشورهای اسلامی و سازمان ملل متحد باید نقش پررنگ‌تری در تحولات منطقه‌ای ایفا کنند.

در ادامه این دیدار طرفین درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه اوضاع یمن و سوریه گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند./

پایان پیام 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی