کد خبر : 1548
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با سفیر جدید اردن در تهران عنوان کرد:

علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با اردن/ضرورت تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور

علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با اردن/ضرورت تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر جدید اردن در تهران با تاکید بر علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با اردن گفت:بحران های پیش آمده در منطقه به ویژه بحران عراق و سوریه عملا موجب فرسایش انرژی مسلمانان شده و تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی و حامیان آن می باشد.

عبدالله ابورمان سفیر جدید اردن در تهران امروز سه شنبه - 12 خرداد-  با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به علاقمندی جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با اردن گفت: با توجه به علایق و پیوندهای دینی و تاریخی میان دو ملت زمینه های تقویت روابط در عرصه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دو کشور فراهم است.

وی در همین زمینه اهمیت تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را یادآور شد و افزود: تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی در تقویت روابط و شناسایی ظرفیت های دو کشور سهم به سزایی خواهد داشت.

دکتر لاریجانی در ادامه این دیدار با اشاره به اوضاع منطقه گفت: بحران های پیش آمده در منطقه به ویژه بحران عراق و سوریه عملا موجب فرسایش انرژی مسلمانان شده و تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی و حامیان آن می باشد.

وی همکاری جمعی کشورهای منطقه را برای یافتن راه های برون رفت از اوضاع پیچیده منطقه را ضروری خواند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان برخورد تاکتیکی با مسئله تروریسم را یک اشتباه استراتژیک خواند و گفت: برخی از کشورهای منطقه با این پندار نادرست که می توانند از گروه های تروریست ها بهره برداری تاکتیکی نمایند به آنها آموزش نظامی داده و سلاح و مهمات در اختیار آنها قرار می دهند در حالیکه گروه های تروریستی قابل کنترل بوده و مشکلات امنیتی زیادی برای تمام کشورهای منطقه ایجاد خواهند کرد.

ابورمان:اردن  در راستای مبارزه با گروه های تکفیری از هرگونه همکاری با سایر کشورها استقبال می کند

عبدالله ابورمان سفیر اردن در تهران نیز در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از شروع مأموریتش در جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به علاقمندی دولت اردن به تقویت روابط دوستانه خود با جمهوری اسلامی ایران، فعالیت سفرای دو کشور و گفتگوی با مقامات عالی دو طرف به تسریع ارتقاء سطح مراودات فیمابین کمک خواهد کرد.

عبدالله ابورمان سفیر اردن در تهران در ادامه با اشاره به خطر گروه های تکفیری برای امنیت منطقه و با بیان اینکه بحران های کنونی در منطقه به سود رژیم صهیونیستی می باشد گفت: گروه های تکفیری خطر مشترکی برای همه کشورهای منطقه هستند لذا همه باید علیرغم تفاوت دیدگاه های سیاسی با تقویت نقاط اشتراکشان در مبارزه با آنها همکاری نمایند.

عبدالله ابورمان هم چنین گفت: موضع اردن در خصوص بحران های منطقه به ویژه بحران سوریه از ابتدا حل سیاسی این مسئله بوده و در راستای مبارزه با گروه های تکفیری از هرگونه همکاری با سایر کشورها استقبال می کند.

سفیر اردن در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه دولت اردن مخالف تقسیم تروریست ها به خوب و بد است گفت: از نظر اردن ماهیت همه تروریست ها یکسان است لذا همیشه پیاپیش کشورهایی بوده که قصد مبارزه با این گروه ها را دارند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی