کد خبر : 1524
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی پیش از ترک تهران اهداف سفر به ایرلند را تشریح کرد:

بررسی روابط پارلمانی و اقتصادی بین ایران‌وایرلند در سفر به این‌کشور/دیدار با روسای‌پارلمان و رئیس‌سنا برای گسترش روابط

بررسی روابط پارلمانی و اقتصادی بین ایران‌وایرلند در سفر به این‌کشور/دیدار با روسای‌پارلمان و رئیس‌سنا برای گسترش روابط

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:‌ در سفر دو روزه به ایرلند موضوعاتی چون افزایش روابط پارلمانی و توسعه اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

دکتر علی لاریجانی امروز - 25 خرداد-پیش از ترک تهران به منظور سفر دو روزه به ایرلند گفت: این سفر پس از آنکه رئیس جمهور ایرلند به ایران آمد و مذاکرات همکاری در زمینه‌های قانونی و سرمایه‌گذاری و بخش‌های گوناگون مطرح شد انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: به دعوت از ایشان این سفر دو روزه برای تقویت ارتباط انجام می‌گیرد و زمان مناسبی است تا با رؤسای پارلمان و رئیس سنا ملاقاتی به منظور گسترش روابط داشته باشیم.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: در این سفر افزایش روابط پارلمانی و توسعه اقتصادی بررسی می‌شود.

رئیس مجلس اظهار داشت: در سفر به ایرلند با وزرای مربوطه که مرتبط با موضوعات کشاورزی و صنعت هستند نیز جلساتی خواهیم داشت.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: با توجه به علاقه مندی‌های مسئولان ایرلندی این سفر برای توسعه اقتصادی مفید خواهد بود.

رئیس مجلس در پایان تاکید کرد در حاشیه این سفر موضوعات دیگری برای پیشرفت دو کشور نیز مطرح خواهد شد که امیدوار است در انتهای سفر دو روزه به جمع بندی خوبی برسد.

براساس این گزارش دکتر علی لاریجانی به دعوت رئیس مجلس نمایندگان ایرلند به این کشور سفر می‌کند که تا 27 خردادماه‌ ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس و علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی، رئیس مجلس را برای سفر دو روزه به ایرلند بدرقه کردند. در این سفر شهلا میرگلوبیات و جواد هروی رئیس گروه پارلمانی ایران- ایرلند نیز حضور دارند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی