کد خبر : 1520
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار دکتر لاریجانی با نخست وزیر ایرلند تاکید شد:

آمادگی‌دوبلین‌برای‌گسترش‌همکاری‌با‌تهران/ توافق‌هسته‌ای با ایران برای کل‌جهان سودمند‌است

آمادگی‌دوبلین‌برای‌گسترش‌همکاری‌با‌تهران/ توافق‌هسته‌ای با ایران برای کل‌جهان سودمند‌است

نخست وزیر ایرلند، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ و تاثیر گذار در منطقه دانست و بر آمادگی دوبلین برای گسترش همکاری با تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نخست وزیر ایرلند، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ و تاثیر گذار در منطقه دانست و بر آمادگی دوبلین برای گسترش همکاری با تهران تاکید کرد.

 

اندا کنی در آغاز دیدار  با لاریجانی و پیش از شروع گفتگوها که پشت درهای بسته انجام شد، با ابراز خرسندی از حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه در ایرلند گفت: همه مقامات ایرلندی در بازگشت از سفر به ایران ، آنرا کشوری بزرگ با ظرفیت های فراوان توصیف کردند.

در این دیدار دو طرف ضمن بیان دیدگاههای خود درباره مسائل مهم منطقه ای و بین المللی ، درباره راههای گسترش صلح و ثبات منطقه و نیز چگونگی توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی و استفاده بهینه از ظرفیت های دو کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.

از گفتگو ها برای حل مسئله هسته ای ایران حمایت میکنیم  


دراین دیدارها ، وزیر امور خارجه و تجارت ایرلند نیز با ابراز خرسندی از حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه در کشورش گفت : من هم با شما موافقم که اوضاع منطقه خطرناک و پیچیده است و  فقط با تلاش های دیپلماتیک ،  گفتگو و همکاری حل و فصل خواهد شد .

آقای چارلز فلانگن با بیان اینکه داعش دشمن مشترک همگی است افزود : ایران کشوری مهم و موثر در مبارزه با داعش است و ما می  توانیم با مشورت و تبادل نظر راههای مبارزه با گروههای تروریستی  را تقویت کنیم .

وزیر امورخارجه و تجارت ایرلند با تاکید بر اینکه دوبلین از گفتگوهای ژنو برای حل مسئله هسته ای ایران به شدت حمایت می کند افزود : ما برای گسترش همکاری با تهران در زمینه های مختلف آماده هستیم .

بهره گیری از ظرفیت های پارلمانی

همچنین رئیس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان ایرلند در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی در  دوبلین گفت : از همه ظرفیت های پارلمانی  برای گسترش همکاری با ایران استفاده خواهیم  کرد .

 پت برین،  جمهوری اسلامی ایران را کشوری  بزرگ و تاثیر گذار در منطقه مهم و حساس خاورمیانه توصیف کرد و گفت : پارلمانهای دو کشور می توانند با تسهیل روابط ، فرصت های خوبی را برای گسترش  همکاریهای دو جانبه فراهم کنند .

در این دیدارها، وزیر دفاع و کشاورزی ایرلند بر امادگی کشورش برای همکاری با ایران به منظور برقراری  صلح وامنیت در خاورمیانه  تاکید کرد .

سایمون کاونی با اشاره به روند مذاکرات هسته ای ایران گفت : اگر مذاکرات در پایان ماه ژوئن به نتیجه برسد کار بزرگی انجام شده است که نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه و کشورهای جهان سودمند خواهد بود .

وزیر دفاع ایرلند با بیان اینکه کشورش سربازان زیادی  در قالب نیروهای حافظ صلح به مناطق بحران خیز خاورمیانه از جمله بلندی های جولان، سوریه، لبنان و بیت المقدس اعزام کرده است، بر ضرورت ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد .

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی