کد خبر : 1516
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تکفیری گری تهدیدی جدی برای موجودیت و یکپارچگی کشورهای اسلامی است

تکفیری گری تهدیدی جدی برای موجودیت و یکپارچگی کشورهای اسلامی است

به گزارش  خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) ، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی پیام تبریکی ارسال کرد.
متن این پیام به شرح ذیل است:
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته
با کمال خرسندی فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه قرآن، ماه رحمت و برکت را به جناب عالی و همکاران محترمتان صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم.
از خداوند متعال بهروزی و سعادت جنابعالی، سربلندی و عزت روزافزون امت اسلامی را خواستارم.
برادر گرامی؛
وقایع سال های اخیر در پهنه وسیع جهان اسلام به روشنی خطرات گسترش تفکر و فرهنگ خشونت طلبانه تکفیری گری را به عنوان بزرگ ترین چالش فراروی امنیت، یکپارچگی و پیشرفت امت اسلامی طی سال های آینده گوشزد می نماید.
برخلاف نص صریح بسیاری از آیات قرآن کریم از جمله «و اطیعوا الله و رسوله و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم» (انفال-46) و یا «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا»(آل عمران –103) و سنت مؤکد رسول گرامی اسلام در دعوت به همدلی، همزبانی و برادری و پرهیز از اختلاف و درگیری میان مسلمانان، تکفیری گری با تحریف مبانی دین اسلام و ترویج درگیری و اختلاف مذهبی میان امت اسلامی تهدید جدی برای پیشرفت و ثبات، موجودیت و یکپارچگی کشورهای اسلامی است.
پارلمان جمهوری اسلامی ایران هدف خود را در سیاست خارجی ایجاد تفاهم و گفت وگو میان کشورهای مسلمان قرار داده تا از این راه بر رفع مشکلات فیمابین فائق آمده در جهت پیشرفت و توسعه امت اسلامی گام برداریم، همچنین برای دشمنان مشترک فرصتی برای جنگ افروزی که نتیجه آن مسلمان کشی، تخریب دستاوردهای صدها ساله و عقب ماندگی مسلمانان ازنظر علمی، صنعتی و ... در عرصه جهانی است فراهم نسازیم.
امید است در پرتو معارف و برکات عمیق ماه مبارک رمضان شاهد تحکیم و تقویت انسجام و وحدت میان امت اسلامی باشیم.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی