کد خبر : 1507
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار نوجوان نابغه قرآنی جهان اسلام با دکتر لاریجانی/پسری که سوره ها را از انتها به ابتدا حفظ است

دیدار نوجوان نابغه قرآنی جهان اسلام با دکتر لاریجانی/پسری که سوره ها را از انتها به ابتدا حفظ است

محمدعلی اسلامی نوجوان نابغه حافظ قرآنی جهان اسلام امروز یکشنبه با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تحسین این نوجوان نابغه 16 ساله حافظ کل قرآن کریم خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی فرزندان این سرزمین بیش از پیش با قرآن مأنوس شده اند.

رئیس مجلس با تقدیر از زحمات خانوادهها و مربیان حافظان کل قرآن کریم ابراز امیدواری کرد که تعداد حافظان قرآنی هر روز افزایش پیدا کند.

محمدعلی اسلامی در ادامه یکی از آرزوهای خود را دیدار با رئیس مجلس عنوان کرد و گفت: در حال اخذ مدرک کارشناسی ارشد هستم و قرار است دکترای افتخاری خود را از کشور لبنان دریافت کنم.

وی افزود: ما سه خواهر و یک برادریم که همگی حافظ کل قرآن کریم هستیم و این را مدیون زحمات پدر و مادر خود می دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در حین گفت و گو با این نوجوان نابغه حافظ کل قرآن کریم سوالاتی از وی پرسید که جواب های آقای اسلامی تحسین ایشان را برانگیخت.

از ویژگی های آقای اسلامی این است که با گفتن حتی یک کلمه از یک آیه او تمام مشخصات سوره و صفحات قبل و بعد را از حفظ می خواند. وی حتی قادر است از انتها به ابتدای یک سوره را قرائت کند و توانایی های او منحصر به فرد است.

اجرای برنامه های وی در کشورهای کویت، امارات، عمان، عربستان و همچنین در مجامع و رسانه های مختلف عربی زبانزد خاص و عام قرار گرفته است.

دکتر لاریجانی در پایان این دیدار ضمن آرزوی موفقیت لوح تقدیری به رسم یادبود به وی اهدا کرد.

گفتنی است محمدعلی اسلامی شاگرد موسسه جامعه القرآن کریم است که این مرکز به عنوان یکی از مراکز فعال قرآنی در راستای توسعه فرهنگ قرآن کریم می باشد که زیر نظر حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی فعالیت دارد و 700 شعبه در سراسر کشور دایر کرده است.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی