کد خبر : 1488
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در حاشیه راهپیمایی روز قدس:

مساله فلسطین فراموش شدنی نیست/ژست آمریکایی ها در مذاکرات را جدی نمی گیریم

مساله فلسطین فراموش شدنی نیست/ژست آمریکایی ها در مذاکرات را جدی نمی گیریم

رئیس مجلس با حضور در راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از حضور مردم این موضوع را مسئله حیاتی برای پیشبرد اهداف انقلاب دانست.

 دکتر علی لاریجانی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: حضور مردم همیشه در صحنه های انقلاب باعث برکت، زندگی و حرکت به سمت اهداف انقلاب اسلامی بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بدون حضور مردم کارها چه در دوران دفاع مقدس و چه درمسائل مهم دیگر مانند مسئله هسته ای به سامان نمی رسید؛ ما همچنین موضوعات دیگری که داریم مانند مسائل داخلی با حضور مردم حل شده است.

وی گفت: مسئله قدس به دلیل اینکه در شرایط فعلی بحران های زیادی در منطقه به وجود آمده که کشورهای اسلامی را مشغول خود کرده موجب احساس آزادی عمل رژیم صهیونیستی شده است. بحران های منطقه برای تحت الشعاع قرار دادن مسئله  قدس ایجاد شده اند لذا حضور مردم در روز جهانی قدس بسیار معنی دار است و به نظر پرشورتر از سال های گذشته به نظر می رسد چون مسئله فلسطین هرگز فراموش شدنی نیست.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه میان تروریست های تکفیری و رژیم صهیونیستی رابطه وجود دارد گفت: امروز می بینیم مقدار زیادی از آزادی عملی که رژیم صهیونیستی پیدا کرده مرهون داعش است. طرحی هم که با عنوان یک قطعنامه جدید از سوی فرانسوی‌ها دنبال می‌شود، به خاطر همین سطح درگیری‌هایی است که در داخل کشورهای اسلامی به وجود آمده است.

وی با طرح این سئوال که چه کسی این درگیری‌ها را به وجود آورده است؟ تصریح کرد: جریان‌های تکفیری این درگیری‌ها را به وجود آورده‌اند و این جریان‌های تکفیری عملاً نقطه قوت مبارزه چند دهه اخیر با رژیم صهیونیستی را که فکر اسلامی و راه جهادی بوده، هدف قرار داده‌اند و به دنبال تخریب آن هستند.

 ژست آمریکایی ها را جدی نمی گیریم

رئیس مجلس در رابطه با مذاکرات هسته ای گفت: مذاکراتی که در زمینه هسته ای در حال دنبال کردن است بر اساس چارچوب های بیان شده مسیر خوبی را طی کرده است و پیشرفت های خوبی حاصل شده است.

وی گفت: موضع اخیر آمریکایی ها را نباید زیاد جدی گرفت زیرا آنها لحظات آخر از این ژست ها می گیرند ولی در مجموع پیشرفت کارها روی هم رفته خوب بوده است، اگر طرف مقابل هم توجه داشته باشد، پیشنهاد مذاکرات را خودشان مطرح کرده اند.

دکتر لاریجانی در ادامه افزود: پیشنهاد مذاکرات حدودا 3 سال طول کشیده است و در دولت گذشته این مذاکرات آغاز شد ولی روی هم رفته پیشرفت های خوبی هم داشتند و در واقع باید آنها به جمع بندی معقولی در این زمینه برسند. امیواریم راهنمایی های رهبر معظم انقلاب به نتیجه مورد نظر برسد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی