کد خبر : 1485
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

غرب خیال نکند پایان وقت، فرصت مناسبی برای ورود آراء جدید به صحنه است

غرب خیال نکند پایان وقت، فرصت مناسبی برای ورود آراء جدید به صحنه است

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکرات می‌تواند در شرایط فعلی به نتیجه برسد، تصریح کرد: در جریان برخی از چالش‌ها هستم اما در کل فکر می‌کنم که حرکت مذاکرات رو به جلو بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی ظهر امروز یکشنبه (21 تیرماه) در جریان بازدید از نمایشگاه "قاب سرخ" و در جمع خبرنگاران از مسئولین سازمان بنیاد شهید بابت به نمایش گذاشتن عکس‌های پر معنا و الهام بخش از شهدا قدردانی کرد و گفت: ارتباط شهدا با زندگی عادی مردم و نیز نقش خانواده شهدا در حفظ این سنت فکری، حائز اهمیت بوده و برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نیز در این زمینه اثرگذار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: توصیه می‌کنم که چنین نمایشگا‌ه‌های پربرکتی در شهرهای مختلف برگزار شود و مردم نیز از آن استفاده کنند؛ به خصوص در ایامی مانند ماه رمضان و شب‌های قدر که خانواده‌ها می‌توانند از این زمینه‌های معنوی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های برگزاری این نمایشگاه، بیداری حس غیرت دینی در افراد و تقویت روحیه مجاهدت در افراد است که برای کشور مهم ارزیابی می شود.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: این نمایشگاه تنها یک حرکت فرهنگی نیست بلکه القاء کننده انرژی به جامعه در ابعاد مختلف به جامعه است و وظیفه خود می‌دانم که بابت برگزاری نمایشگاه "قاب سرخ" به منظور برگزاری این نمایشگاه در مجلس شورای اسلامی از مسئولین سازمان بنیاد شهید قدردانی کنم.

دکتر لاریجانی همچنین در خصوص وضعیت مذاکرات نیز گفت: نگاه بنده به مذاکرات مثبت است و فکر می‌کنم تلاشی که از سوی تیم مذاکره صورت می‌گیرد در یک مسیر روشن، تعریف شده، در چارچوب و کاملا فکرشده است و امیدوارم که این عقلانیت در طرف مقابل نیز وجود داشته باشد و از زمان درست استفاده کنند.

وی ادامه داد: طرف مقابل تصور نکند که پایان وقت، فرصت مناسبی برای ورود آراء جدید به صحنه است.

دکتر لاریجانی به گروه 1+5 همچنین توصیه کرد: گاهی فشار زیاد ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند؛ البته این تاکتیک‌ها برای مذاکرات سهل و آسان است و چنین مذاکرات پیچیده‌ای نیازمند تفکر بیشتر است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده در جریان برخی از چالش‌ها هستم اما در کل فکر می‌کنم که حرکت رو به جلو بوده و می‌تواند در شرایط فعلی به نتیجه برسد./

پایان پیام    

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی