کد خبر : 1468
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس در دیدار دبیر کل سازمان بهداشت جهانی:

پایین آوردن هزینه های درمان اولویت سند ششم توسعه کشور است

پایین آوردن هزینه های درمان اولویت سند ششم توسعه کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سند پنج ساله ششم توسعه کشور به بخش سلامت به طور خاص توجه خواهد شد و یکی از اولویت‌های ما در این سند توجه به بحث بیماری‌های غیر واگیردار و ارتقاء سطح کیفیت خدمات و پایین آوردن سطح هزینه‌های درمان می‌باشد.

خانم مارگارت چان دبیرکل سازمان بهداشت جهانی امروز با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به پیشرفت‌های روز افزون بعد از انقلاب جمهوری اسلامی ایران در بخش درمان و سلامت افزود: بعد از انقلاب در کشور تلاش‌های زیادی برای بهبود وضعیت و سلامت و بهداشت مردم در کشور به ویژه در مناطق روستایی و کم درآمد شده است و ما شاهد پیشرفت‌های فراوان نه تنها در این مورد، بلکه در حوزه آموزش نیروی انسانی کارآمد بوده‌ایم که به فضای سلامت و تندرستی در ایران کمک شایانی کرده است و این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.

دکتر لاریجانی در ادامه این دیدار با تاکید بر توجه مجلس شورای اسلامی بر حل مشکلات مربوط به بیماری‌های غیر واگیردار و سایر بیماری‌های شایع در کشور گفت: یکی از مسائل مهم در بحث درمان و سلامت در ایران مربوط به مجروحان جنگ تحمیلی 8 ساله ایران و جانبازانی است که با بیماری‌های ناشی از مسمومیت‌های شیمیایی دست و پنجه نرم می‌کنند که نیاز به حمایت جدی و کمک و همکاری دولت و مجلس برای مداوا و بهبودی آنها وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در دست بررسی بودن تدوین سند پنج ساله ششم توسعه کشور گفت: در سند پنج ساله ششم توسعه کشور به بخش سلامت به طور خاص توجه خواهد شد و یکی از اولویت‌های ما در این سند توجه به بحث بیماری‌های غیر واگیردار و ارتقاء سطح کیفیت خدمات و پایین آوردن سطح هزینه‌های درمان می‌باشد.

دکتر لاریجانی در پایان این دیدار یکی از مشکلات دیگر بخش سلامت و درمان در ایران را قاچاق مواد مخدر از کشورهای همسایه به جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به قاچاق مواد مخدر از این کشورها به ایران و سایر کشورهای جهان، این مسئله نیز مشکلاتی برای سلامت و بهداشت مردم ایجاد کرده است و جمهوری اسلامی ایران نیز هزینه‌های جانی و مالی فراوانی در مبارزه با این پدیده شوم صرف کرده اما حل این مشکل نیاز به همکاری همه کشورهای منطقه و جهان و سازمان‌های مرتبط با آن دارد.

مارگارت چان دبیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز در این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه سلامت گفت: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای پیشرو در زمینه سلامت و بهداشت در منطقه و حتی جهان می‌باشد و در مباحث مربوط به بهداشت و درمان در سطح سازمان بهداشت جهانی همیشه از تجربیات ایران استفاده می‌شود.

وی در ادامه این دیدار ضمن تشکر از سیاست‌های دولت فعلی در حمایت از بخش سلامت و درمان گفت: طرح تحول سلامت در ایران از طرح‌های قابل توجه سازمان بهداشت جهانی می‌باشد و کارشناسان زبده‌ای نیز از طرف این نهاد برای مطالعه و انتقال تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه به کار گرفته شده اند.

خانم مارگارت چان در پایان سخنان خود بر اهمیت اصلاح ساختار بیمارستان‌ها از طریق بالا بردن کیفیت عرضه خدمات، تمرکز بیشتر بر بحث پیشگیری و اصلاح عادات غذایی مردم و هماهنگی همه سازمان‌ها، نهادها و وزارتخانه‌های دولتی جهت جلوگیری از آسیب‌های جانی ناشی از بیماری‌های غیر واگیردار جهت ارتقای سطح سلامت مردم تاکید کرد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی