کد خبر : 1447
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با مدیران دانشگاه پیام نور استان قم؛

رشته‌های دانشگاهی باید به سمت علوم فنی و حرفه‌ای بروند/ بازار کار مهم‌ترین اولویت ارائه رشته‌ها باشد

رشته‌های دانشگاهی باید به سمت علوم فنی و حرفه‌ای بروند/ بازار کار مهم‌ترین اولویت ارائه رشته‌ها باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز پنجشنبه (یکم مردادماه) با مسئولان و مدیران دانشگاه پیام نور استان قم دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حوزه آموزش، گفت: قطعا حوزه آموزش عالی باید به سمت تربیت نیروی کار فنی، مهندسی و حرفه‌ای گام بردارد زیرا این رشته‌ها بازار کار بهتری در کشور دارند.
 
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید برای ارائه دروس و رشته‌ها به دانشجویان دقت نظر و برنامه‌ریزی داشته باشند، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید به سمت توسعه رشته‌هایی بروند که اشتغال دانشجویان تضمین شده باشد.
 
دکتر لاریجانی بر لزوم توسعه امور کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ها باید در جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه اقدام کنند زیرا در شرایط کنونی دانشجویان و دانشگاه‌ها کار کارگاهی و فنی نمی‌کنند که این موضوع موجب می‌شود که افراد پس از فارغ التحصیلی در بازار کار تجربه لازم را نداشته باشند.
 
در این دیدار برخی مسائل مربوط به دانشگاه پیام نور استان قم به ویژه اقدامات صورت گرفته و برنامه‌ریزی‌های پیش روی مورد بررسی قرار گرفت.
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,دانشگاه ,

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی