کد خبر : 1429
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان؛

ایسنا/ دکتر لاریجانی: وزارت کشور هرچه سریع‌تر اصلاحات تقسیمات کشوری را عملیاتی کند

ایسنا/ دکتر لاریجانی: وزارت کشور هرچه سریع‌تر اصلاحات تقسیمات کشوری را عملیاتی کند

رییس مجلس شورای اسلامی در مجمع نمایندگان استان گیلان در جلسه‌ای صمیمی به بحث و بررسی مسائل مختلف مرتبط به این استان شمالی کشور پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: مسائل و مشکلات مختلف استان گیلان را می‌توان پیگیری و حل کرد. در مورد مسئله پیش آمده برای باغداران چای باید مبلغ بدهی‌های گذشته دولت پیگیری شده و مانده بدهی پرداخت شود. در مورد برنج نیز به گونه‌ای باید تعرفه واردات برنج تعیین شود که کشاورزان متضرر نشوند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد سایت نفتی خزر ما معتقد هستیم که باید این پروژه هر چه سریعتر پیگیری شود؛ البته در این حوزه نفتی مشکل حفر چاه به دلیل عمق زیاد دریای خزر وجود دارد که می‌توان با تأمین سرمایه گذاری آن را حل کرد. بهره برداری از سایت نفتی خزر می‌تواند در اقتصاد استان‌های شمالی کشور و تأمین منافع ایران بسیار حائز اهمیت باشد.

 

وی در مورد بحران پساب و فاضلاب در استان‌های شمالی کشور به ویژه استان گیلان گفت: تا جایی که می‌شود باید از بخش خصوصی بهره گرفت البته بخش نیمه خصوصی توانایی‌های ویژه‌ای برای تأمین سرمایه تصفیه خانه‌های فاضلاب دارا می‌باشد. پیشنهاد می‌شود که پروژه‌ای طراحی شود که با حضور سرمایه گذاران بخش نیمه خصوصی، وزارت نیرو متعهد شود که آب تصفیه شده را خریداری نموده و در اختیار بخش کشاورزی قرار گیرد.

 

دکتر لاریجانی گفت: در مورد آب‌های مرزی از وزارتخانه‌های ذیربط پیگیری‌هایی باید صورت گیرد و در مورد پروژه‌های مختلف استانی هم باید از بخش خصوصی و نیمه خصوصی بهره گرفت ما باید تا جایی که می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود در استان گیلان بهره بگیریم.

 

وی در مورد آلودگی رودخانه‌های استان گیلان و بحث تالاب انزلی گفت: از طریق وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط زیست مسائل مرتبط را پیگیری خواهیم کرد.

 

رئیس مجلس گفت: در مسئله تقسیمات کشوری معتقدیم که وزارت کشور باید هر چه سریعتر اصلاحات لازم را عملیاتی کنند.

 

وی در رابطه با بحرانی شدن وضعیت زمین‌های کشاورزی و تبدیل آنها به ساختمان و ویلاسازی گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود که ویلاسازی تنها در کوهپایه‌ها انجام گیرد. شوراهای شهر و شهرداری‌ها نباید اجازه داشته باشند که به آسانی زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری دهند. قطع درختان موضوعی است که باید در مورد آن به شدت سختگیری صورت گیرد. زمین‌های خوب کشاورزی شمال کشور به هیچ عنوان نباید قربانی ویلاسازی شود.

 

دکتر لاریجانی گفت: برای حل بسیاری از مسائل معیشتی مردم استان‌های شمالی کشور باید بیش از گذشته اقتصاد کشاورزی فعال شده و خانه سازی ها محدود گردد. از مشکلاتی که غالب روستاهای شمالی کشور با آن مواجه هستند رکود تولید و کمبود سرمایه است که باید فعال شود در این زمینه باید اقداماتی صورت گیرد تا اولا واحدهای صنعتی فعال بمانند و در موارد دیگر فعالیت‌های جدید اقتصادی با توجه به اهمیت محیط زیست استان گیلان شروع به فعالیت نمایند.

 

وی در مورد بی توجهی به بناهای تاریخی استان گیلان گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید بیش از گذشته به بناهای تاریخی در شمال کشور با توجه به اهمیت موضوع بیش از گذشته توجه نماید و بودجه‌های لازم را جهت ترمیم و نگهداری آنها اختصاص دهد.

 

انتهای پیام

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,استان گیلان

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی