کد خبر : 1429
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان؛

ایسنا/ دکتر لاریجانی: وزارت کشور هرچه سریع‌تر اصلاحات تقسیمات کشوری را عملیاتی کند

ایسنا/ دکتر لاریجانی: وزارت کشور هرچه سریع‌تر اصلاحات تقسیمات کشوری را عملیاتی کند

رییس مجلس شورای اسلامی در مجمع نمایندگان استان گیلان در جلسه‌ای صمیمی به بحث و بررسی مسائل مختلف مرتبط به این استان شمالی کشور پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: مسائل و مشکلات مختلف استان گیلان را می‌توان پیگیری و حل کرد. در مورد مسئله پیش آمده برای باغداران چای باید مبلغ بدهی‌های گذشته دولت پیگیری شده و مانده بدهی پرداخت شود. در مورد برنج نیز به گونه‌ای باید تعرفه واردات برنج تعیین شود که کشاورزان متضرر نشوند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد سایت نفتی خزر ما معتقد هستیم که باید این پروژه هر چه سریعتر پیگیری شود؛ البته در این حوزه نفتی مشکل حفر چاه به دلیل عمق زیاد دریای خزر وجود دارد که می‌توان با تأمین سرمایه گذاری آن را حل کرد. بهره برداری از سایت نفتی خزر می‌تواند در اقتصاد استان‌های شمالی کشور و تأمین منافع ایران بسیار حائز اهمیت باشد.

 

وی در مورد بحران پساب و فاضلاب در استان‌های شمالی کشور به ویژه استان گیلان گفت: تا جایی که می‌شود باید از بخش خصوصی بهره گرفت البته بخش نیمه خصوصی توانایی‌های ویژه‌ای برای تأمین سرمایه تصفیه خانه‌های فاضلاب دارا می‌باشد. پیشنهاد می‌شود که پروژه‌ای طراحی شود که با حضور سرمایه گذاران بخش نیمه خصوصی، وزارت نیرو متعهد شود که آب تصفیه شده را خریداری نموده و در اختیار بخش کشاورزی قرار گیرد.

 

دکتر لاریجانی گفت: در مورد آب‌های مرزی از وزارتخانه‌های ذیربط پیگیری‌هایی باید صورت گیرد و در مورد پروژه‌های مختلف استانی هم باید از بخش خصوصی و نیمه خصوصی بهره گرفت ما باید تا جایی که می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود در استان گیلان بهره بگیریم.

 

وی در مورد آلودگی رودخانه‌های استان گیلان و بحث تالاب انزلی گفت: از طریق وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط زیست مسائل مرتبط را پیگیری خواهیم کرد.

 

رئیس مجلس گفت: در مسئله تقسیمات کشوری معتقدیم که وزارت کشور باید هر چه سریعتر اصلاحات لازم را عملیاتی کنند.

 

وی در رابطه با بحرانی شدن وضعیت زمین‌های کشاورزی و تبدیل آنها به ساختمان و ویلاسازی گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود که ویلاسازی تنها در کوهپایه‌ها انجام گیرد. شوراهای شهر و شهرداری‌ها نباید اجازه داشته باشند که به آسانی زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری دهند. قطع درختان موضوعی است که باید در مورد آن به شدت سختگیری صورت گیرد. زمین‌های خوب کشاورزی شمال کشور به هیچ عنوان نباید قربانی ویلاسازی شود.

 

دکتر لاریجانی گفت: برای حل بسیاری از مسائل معیشتی مردم استان‌های شمالی کشور باید بیش از گذشته اقتصاد کشاورزی فعال شده و خانه سازی ها محدود گردد. از مشکلاتی که غالب روستاهای شمالی کشور با آن مواجه هستند رکود تولید و کمبود سرمایه است که باید فعال شود در این زمینه باید اقداماتی صورت گیرد تا اولا واحدهای صنعتی فعال بمانند و در موارد دیگر فعالیت‌های جدید اقتصادی با توجه به اهمیت محیط زیست استان گیلان شروع به فعالیت نمایند.

 

وی در مورد بی توجهی به بناهای تاریخی استان گیلان گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید بیش از گذشته به بناهای تاریخی در شمال کشور با توجه به اهمیت موضوع بیش از گذشته توجه نماید و بودجه‌های لازم را جهت ترمیم و نگهداری آنها اختصاص دهد.

 

انتهای پیام

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,استان گیلان

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی