کد خبر : 1429
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان؛

ایسنا/ دکتر لاریجانی: وزارت کشور هرچه سریع‌تر اصلاحات تقسیمات کشوری را عملیاتی کند

ایسنا/ دکتر لاریجانی: وزارت کشور هرچه سریع‌تر اصلاحات تقسیمات کشوری را عملیاتی کند

رییس مجلس شورای اسلامی در مجمع نمایندگان استان گیلان در جلسه‌ای صمیمی به بحث و بررسی مسائل مختلف مرتبط به این استان شمالی کشور پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: مسائل و مشکلات مختلف استان گیلان را می‌توان پیگیری و حل کرد. در مورد مسئله پیش آمده برای باغداران چای باید مبلغ بدهی‌های گذشته دولت پیگیری شده و مانده بدهی پرداخت شود. در مورد برنج نیز به گونه‌ای باید تعرفه واردات برنج تعیین شود که کشاورزان متضرر نشوند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد سایت نفتی خزر ما معتقد هستیم که باید این پروژه هر چه سریعتر پیگیری شود؛ البته در این حوزه نفتی مشکل حفر چاه به دلیل عمق زیاد دریای خزر وجود دارد که می‌توان با تأمین سرمایه گذاری آن را حل کرد. بهره برداری از سایت نفتی خزر می‌تواند در اقتصاد استان‌های شمالی کشور و تأمین منافع ایران بسیار حائز اهمیت باشد.

 

وی در مورد بحران پساب و فاضلاب در استان‌های شمالی کشور به ویژه استان گیلان گفت: تا جایی که می‌شود باید از بخش خصوصی بهره گرفت البته بخش نیمه خصوصی توانایی‌های ویژه‌ای برای تأمین سرمایه تصفیه خانه‌های فاضلاب دارا می‌باشد. پیشنهاد می‌شود که پروژه‌ای طراحی شود که با حضور سرمایه گذاران بخش نیمه خصوصی، وزارت نیرو متعهد شود که آب تصفیه شده را خریداری نموده و در اختیار بخش کشاورزی قرار گیرد.

 

دکتر لاریجانی گفت: در مورد آب‌های مرزی از وزارتخانه‌های ذیربط پیگیری‌هایی باید صورت گیرد و در مورد پروژه‌های مختلف استانی هم باید از بخش خصوصی و نیمه خصوصی بهره گرفت ما باید تا جایی که می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود در استان گیلان بهره بگیریم.

 

وی در مورد آلودگی رودخانه‌های استان گیلان و بحث تالاب انزلی گفت: از طریق وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط زیست مسائل مرتبط را پیگیری خواهیم کرد.

 

رئیس مجلس گفت: در مسئله تقسیمات کشوری معتقدیم که وزارت کشور باید هر چه سریعتر اصلاحات لازم را عملیاتی کنند.

 

وی در رابطه با بحرانی شدن وضعیت زمین‌های کشاورزی و تبدیل آنها به ساختمان و ویلاسازی گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود که ویلاسازی تنها در کوهپایه‌ها انجام گیرد. شوراهای شهر و شهرداری‌ها نباید اجازه داشته باشند که به آسانی زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری دهند. قطع درختان موضوعی است که باید در مورد آن به شدت سختگیری صورت گیرد. زمین‌های خوب کشاورزی شمال کشور به هیچ عنوان نباید قربانی ویلاسازی شود.

 

دکتر لاریجانی گفت: برای حل بسیاری از مسائل معیشتی مردم استان‌های شمالی کشور باید بیش از گذشته اقتصاد کشاورزی فعال شده و خانه سازی ها محدود گردد. از مشکلاتی که غالب روستاهای شمالی کشور با آن مواجه هستند رکود تولید و کمبود سرمایه است که باید فعال شود در این زمینه باید اقداماتی صورت گیرد تا اولا واحدهای صنعتی فعال بمانند و در موارد دیگر فعالیت‌های جدید اقتصادی با توجه به اهمیت محیط زیست استان گیلان شروع به فعالیت نمایند.

 

وی در مورد بی توجهی به بناهای تاریخی استان گیلان گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید بیش از گذشته به بناهای تاریخی در شمال کشور با توجه به اهمیت موضوع بیش از گذشته توجه نماید و بودجه‌های لازم را جهت ترمیم و نگهداری آنها اختصاص دهد.

 

انتهای پیام

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,استان گیلان

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی