کد خبر : 1396
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما/ دکتر لاريجاني : عربستان حقوق بشر اسلامي را هم رعايت نمي كند (2 )

صداوسیما/ دکتر لاريجاني : عربستان حقوق بشر اسلامي را هم رعايت نمي كند (2 )

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن گفت: عربستان سعودی حتی اطلاعیه حقوق بشر اسلامی را که در نگارش آن نقش داشته است رعایت نمی کند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علی لاریجانی در همایش بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی افزود: در دهه اخیر جنگ های بسیار زیادی در عراق، افغانستان، سوریه، لیبی و مصر همراه با خشونت های زیاد و لشکرکشی های فراوان بوجود آمده است.

 
وی گفت: در این جنگ ها نه تنها نظام حقوق بشر حتی اطلاعیه حقوق بشر اسلامی که در طائف و مکه نگارش شد و در قاهره به تصویب رسید نیز رعایت نشده است.
 
دکتر لاریجانی افزود: در حمله عربستان سعودی به کشور اسلامی یمن است که ماده سه این اطلاعیه که حفظ جان کودکان ، زنان و بی دفاعان است رعایت نمی شود به طوریکه چند روز پیش 400 بار هواپیماهای آل سعود بازار، مساجد و خانه های مردم را مورد هدف قرار دادند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین فجایعی را که در فلسطین رخ می دهد ساده ندانست و گفت: آخرین این فجایع کشتار جانسوز کودک نوزاد بود .
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی ها به حمایتشان از رژیم آدمکش و شرور صهیونیستی افتخار می کنند گفت: آنان اعلام کرده اند که امنیت این رژیم امنیت آنهاست و این را با صدای بلند می گویند و به آن افتخار می کنند.
 
وی با بیان اینکه ترور و مصیبت های فراوانی علیه فلسطین روزانه از سوی رژیم صهیونیستی انجام می شود گفت: امریکا که ادعای مدیریت حقوق بشر را دارد چرا باید از اسرائیل حمایت کند؟
 
دکتر لاریجانی گفت: بدتر از این امور شنودهایی است که در اروپا انجام می شود و در حالیکه صدراعظم و روسای جمهوری از این امر مصون نیستند آیا به مردم معمولی رحم می شود؟
 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این نمونه ای از حقوق بشری است که اکنون شاهد آن هستیم و خشونت از وضع محدود خارج شده و به صورت گسترده و سازمان یافته در آمده است.
 
وی وحشی گری های داعش در عراق را امری عجیب و غریب در جهان جدید دانست و گفت: آنان در پوشش امنیت همه نوع رفتاری را برای خود تجویز می کنند.
 
دکتر لاریجانی علت پیدایش اینگونه رفتارهای غیر حقوق بشری را تسری پیدا نکردن بحث حقوق بشر به بخش های دیگر همچون ساحت اقتصاد و سیاست دانست. 
 
رئیس مجلس افزود: اساس حقوق بشر بر حقوق طبیعی انسان استوار است و اسلام نیز بر فطرت انسان اصولش را پایه گذاری کرده و در این سند مبنا حقوق طبیعی است و در اسلام همه ساحت های این حقوق مورد تاکید قرار گرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد مبنا سود بیشتر است گفت: این دیدگاه ، حقوق یکسان انسان را تامین نمی کند و در آن تعارض وجود دارد .
 
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,حقوق بشر اسلامی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی