کد خبر : 1396
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما/ دکتر لاريجاني : عربستان حقوق بشر اسلامي را هم رعايت نمي كند (2 )

صداوسیما/ دکتر لاريجاني : عربستان حقوق بشر اسلامي را هم رعايت نمي كند (2 )

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن گفت: عربستان سعودی حتی اطلاعیه حقوق بشر اسلامی را که در نگارش آن نقش داشته است رعایت نمی کند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علی لاریجانی در همایش بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی افزود: در دهه اخیر جنگ های بسیار زیادی در عراق، افغانستان، سوریه، لیبی و مصر همراه با خشونت های زیاد و لشکرکشی های فراوان بوجود آمده است.

 
وی گفت: در این جنگ ها نه تنها نظام حقوق بشر حتی اطلاعیه حقوق بشر اسلامی که در طائف و مکه نگارش شد و در قاهره به تصویب رسید نیز رعایت نشده است.
 
دکتر لاریجانی افزود: در حمله عربستان سعودی به کشور اسلامی یمن است که ماده سه این اطلاعیه که حفظ جان کودکان ، زنان و بی دفاعان است رعایت نمی شود به طوریکه چند روز پیش 400 بار هواپیماهای آل سعود بازار، مساجد و خانه های مردم را مورد هدف قرار دادند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین فجایعی را که در فلسطین رخ می دهد ساده ندانست و گفت: آخرین این فجایع کشتار جانسوز کودک نوزاد بود .
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی ها به حمایتشان از رژیم آدمکش و شرور صهیونیستی افتخار می کنند گفت: آنان اعلام کرده اند که امنیت این رژیم امنیت آنهاست و این را با صدای بلند می گویند و به آن افتخار می کنند.
 
وی با بیان اینکه ترور و مصیبت های فراوانی علیه فلسطین روزانه از سوی رژیم صهیونیستی انجام می شود گفت: امریکا که ادعای مدیریت حقوق بشر را دارد چرا باید از اسرائیل حمایت کند؟
 
دکتر لاریجانی گفت: بدتر از این امور شنودهایی است که در اروپا انجام می شود و در حالیکه صدراعظم و روسای جمهوری از این امر مصون نیستند آیا به مردم معمولی رحم می شود؟
 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این نمونه ای از حقوق بشری است که اکنون شاهد آن هستیم و خشونت از وضع محدود خارج شده و به صورت گسترده و سازمان یافته در آمده است.
 
وی وحشی گری های داعش در عراق را امری عجیب و غریب در جهان جدید دانست و گفت: آنان در پوشش امنیت همه نوع رفتاری را برای خود تجویز می کنند.
 
دکتر لاریجانی علت پیدایش اینگونه رفتارهای غیر حقوق بشری را تسری پیدا نکردن بحث حقوق بشر به بخش های دیگر همچون ساحت اقتصاد و سیاست دانست. 
 
رئیس مجلس افزود: اساس حقوق بشر بر حقوق طبیعی انسان استوار است و اسلام نیز بر فطرت انسان اصولش را پایه گذاری کرده و در این سند مبنا حقوق طبیعی است و در اسلام همه ساحت های این حقوق مورد تاکید قرار گرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد مبنا سود بیشتر است گفت: این دیدگاه ، حقوق یکسان انسان را تامین نمی کند و در آن تعارض وجود دارد .
 
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,حقوق بشر اسلامی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی