کد خبر : 1394
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما/ دکتر لاريجاني: شرايط امروز دنيا در مورد حقوق بشر اميدوار کننده نيست(4 و پاياني)

صداوسیما/ دکتر لاريجاني: شرايط امروز دنيا در مورد حقوق بشر اميدوار کننده نيست(4 و پاياني)

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم مسیر بیداری در بین جوانها، تحصیل کرده ها و کسانی که فهم بهتری از دنیا دارند، ‌در عالم اسلام مکشوف است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،‌ دکتر علی لاریجانی در همایش بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی افزود: یکی از ارکان مهم سند حقوق بشر اسلامی این است که مردم احساس کنند مشارکت آنها در سرنوشتشان تاثیر دارد.

 
وی گفت: اگر مردم کشورهای اسلامی احساس کنند مشارکت انها در سرنوشت سیاسی و اجتماعی کشورشان نیز تاثیر دارد انگیزه تغییر ایجاد می شود. 
 
رئیس نهاد قانون گذاری کشور ادامه داد: وقتی در یک کشوری یک شخص سه دهه رئیس جمهور می شود معلوم است که این روند ، طبیعی نیست.
 
وی افزود: در کشور ما وقتی یک شخص دو دوره رئیس جمهور می شود ما خدا خدا می کنیم به زودی جابه جا شود تا شاهد تغییرات دیگری باشیم ولی این شرایط در برخی کشورهای اسلامی وجود ندارد.
 
دکتر لاریجانی با انتقاد از حالت خفقان جدی در برخی کشورهای اسلامی گفت: باید به این ملت های مسلمان امیدواری داد تا در سرنوشت کشور خودشان دخالت کنند.
 
وی اظهار داشت: سند حقوق بشر اسلامی باید این جایگاه را در بین دولت های اسلامی ایجاد کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه از رفتار ضد حقوق بشری برخی کشورهای بزرگ انتقاد کرد و گفت: شرایط امروز دنیا در مورد حقوق بشر خیلی امیدوار کننده نیست. 
 
وی افزود:‌چه دول بزرگ که رفتارهایی در زندان هایی مثل ابوغریب و جنگها را از آنها شاهد هستیم و چه سازمان همکاری اسلامی حمیتی در مورد حقوق بشر ندارند.
 
دکتر لاریجانی ابراز امیدواری کرد: انقلاب اخیر کشورهای اسلامی به تقویت حقوق بشر در این کشور ها منجر شود.
وی در پایان گفت: امیدواریم تلاش دوستان ایران که در مورد حقوق بشر تلاش می کنند همراه با حرکت نوین منجر به تحقق حقوق بشر در کشورهای اسلامی شود.
 
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,حقوق بشر اسلامی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی