کد خبر : 1389
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با امیر جماعت اسلامی کردستان عراق عنوان کرد:

ضرورت انسجام گروه های سیاسی برای مقابله با تروریست ها در عراق

ضرورت انسجام گروه های سیاسی برای مقابله با تروریست ها در عراق

 رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با امیر جماعت کردستان عراق با اشاره به روابط دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و عراق در زمینه های مختلف گفت:روابط میان دو ملت ایران و عراق ریشه در تاریخ، فرهنگ و دین مشترک دارد و همسایگی دو کشور نیز عاملی در سرعت دادن به ارتقای سطح مراودات و مناسبات فی مابین داشته است.

 
دکترعلی لاریجانی با اشاره به روابط خوب میان دو کشور گفت:جمهوری اسلامی ایران از توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی با عراق استقبال می‌کند.
 
وی با اشاره به مشکلات و مسایل عراق و خاورمیانه و حضور گروه های تروریستی در عراق خاطرنشان کرد: منطقه خاورمیانه و کشور عراق در اثر تحرکات گروه های تروریستی امروزه آبستن مخاطرات فراوانی است و گذر از این سختی‌ها به همکاری و انسجام گروه‌ها و جناح‌های سیاسی عراق و تقویت وحدت، یکپارچگی و حاکمیت ملی در آن کشور نیاز دارد.
 
رییس قوه مقننه افزود: جمهوری اسلامی ایران در بحران‌های اخیر همواره در کنار مردم مسلمان عراق بوده است و از تمامیت ارضی، حاکمیت ملی، همبستگی و یکپارچگی آن حمایت کرده است.
 
دکتر لاریجانی در بخش دیگری ازاین دیدار روشنگری علمای دینی و نشان دادن چهره رحمانی دین به مردم را مورد تاکید قرار دارد و گفت:علمای اسلامی در عراق،وظیفه سنگین و دشوار روشنگری و نشان دادن چهره واقعی اسلام را بر عهده دارند و سخنان و تبلیغات اسلامی علما در ایجاد وحدت ملی میان مردم این کشور نقش مهم و اثرگذاری دارد.
 
امیر جماعت اسلامی کردستان عراق نیز در این دیداربا قدردانی از کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم اقلیم کردستان و عراق در مبارزه با گروه‌های تندرو تکفیری گفت: پدیده داعش و گروه‌های تروریستی در عراق بلای بزرگی است که نه تنها بر عراق بلکه بر سوریه و در مقیاس بزرگتر بر امت اسلامی وارد شده است و فعالیت ضد بشری آنها در راستای منافع غرب و کوبیدن بر طبل تفرقه میان مسلمانان است.
 
شیخ علی باپیرافزود: مبارزه با گروه‌های تروریستی نیاز به همکاری احزاب،جناح‌ها و گروه‌های مختلف از اقشار مردم نیاز دارد و در بعد بین المللی نیز باید مبارزه سیاسی و نظامی مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با اشاره به لزوم وحدت محور اسلام در عراق برای مبارزه با گروه های تروریستی  گفت: مردم عراق اعم از کرد و عرب، شیعه و سنی همه مسلمان بوده و باید با وفاق حول این محور دست به دست هم داده و از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق در مقابل متجاوزان دفاع کنند.
 
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,کردستان عراق ,

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی