کد خبر : 1353
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست صمیمی با خبرنگاران در قم:‏

فارس: توسعه کشور فقط با وفاق ملی صورت می‌گیرد

فارس: توسعه کشور فقط با وفاق ملی صورت می‌گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مشکل اصلی کشور اوضاع اقتصادی است و توسعه کشور هم جز با وفاق ملی صورت نمی‌گیرد، چیزی که امروز در بین سیاستمداران وجود ندارد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از قم، دکتر علی لاریجانی ظهر امروز در نشستی صمیمی با خبرنگاران قمی که در تالار شهید آوینی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگاران از آن رو که نتیجه کار خود را به سرعت می‌بینند، شغل‌شان دارای جذابیت‌هایی است که دیگران از آن برخوردار نیستند البته مشکلات زیادی هم گریبان‌گیر آنهاست که باید حل شود.

وی افزود: لازم است رسانه‌ها و خبرنگاران واقعیت‌ها را آنطور که هست ببینند و مخابره کنند نه بر اساس عقاید و اندیشه‌هایی که از پیش در ذهن آنها شکل گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واقع‌گرایی یکی از لازمه‌های کار رسانه‌ای است، گفت: قم مرکز تحولات فکری و سیاسی است و به دلیل وجود بارگاه نورانی کریمه اهل بیت(س)، حوزه علمیه، مراجع تقلید و رفت‌ و آمدهای مسئولان کشور، خبرهای زیادی در سطح ملی و بین‌المللی از قم مخابره می‌شود که این امر مسئولیت خطیر خبرنگاران قمی را دو چندان می‌کند.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا فضا برای کار رسانه‌ای صحیح و مناسبت شکل بگیرد و خبرنگاران هم بتوانند فارغ از مشکلات مادی به کار خود بپردازند.

لاریجانی با اشاره به اینکه دوری از تصلب فکری وظیفه و رسالت همه رسانه‌هاست، گفت: امروز در شرایطی به سر می‌بریم که فضای بین‌المللی و منطقه‌ای به شدت آلوده شده چه اینکه درگیری‌های میان مسلمانان در خاورمیانه به هیچ وجه طبیعی نیست و نتیجه‌ای جز خونریزی در پی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیگیری و تلاش رسانه‌های اسلامی برای زندگی مسالمت‌آمیز مسلمانان در کنار هم عنوان کرد: لازم است همه حوادث مربوط به جهان اسلام به خوبی و به طور صحیح منعکس شود.

وی در ادامه با بیان اینکه توجه خاص به قم و خبرنگاران قمی در سطح ملی ضروری است، خاطرنشان کرد: قم ظرفیت‌های بالایی دارد و علاوه بر اخبار مربوط به مسئولان کشور، در حوزه‌های گوناگون علمی و بین‌المللی هم می‌تواند منبع و مرجع بسیاری از خبرها باشد.

لاریجانی افزود: این یک حسن و ویژگی مثبت نیست که بگوییم شهری مانند قم از نظر دانشگاهی و علمی سرآمد است ولی مشکل بیکاری هم در آن وجود دارد و جوانانش شغل مناسبی ندارند.

رئیس قوه مقننه همچنین از رسانه‌ها خواست نسبت به معرفی کارآفرینی و کارآفرینان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و گفت: این امر فارغ از دریافت هزینه بابت آگهی باید صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد ولی ترجمه رسانه‌ای آن را کمتر می‌بینیم، تصریح کرد: در این شرایط لازم است رسانه‌ها، همگرایی ملی لازم را ایجاد کرده و مردم را هوشیار کنند زیرا توسعه ملی جز با وفاق ملی حاصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکل اصلی کشور اوضاع اقتصادی است و توسعه کشور هم جز با وفاق ملی صورت نمی‌گیرد، چیزی که امروز در بین سیاستمداران وجود ندارد و رجال سیاسی هم فاقد آن هستند.

لاریجانی با بیان اینکه گاهی اوقات وزرا از حضور مکرر در مجلس برای پاسخگویی به نمایندگان گلایه‌مند هستند و می‌گویند این امر وقت زیادی می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در پاسخ می‌گوییم اتفاقا بخشی از مسئولیت وزرا و دولتی‌ها در کنار کار اجرایی، پاسخگویی به نمایندگان مردم است زیرا مجلس به طور مستقیم با مردم در ارتباط بوده و نیازها و مشکلات آنها را به دولت منتقل می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ضرورت پرهیز از اختلافات تاکید کرد و افزود: یکی از مولفه‌های امنیت پایدار، اقتصاد پایدار است که باید محقق شود و این امر در شرایط آرامش و دوری از اختلاف حاصل خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری فارس

کلید واژه :

توسعه ,دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی