کد خبر : 1343
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

میزان: ماجرای مصافحه پیرمرد روستایی و لاریجانی+تصویر

میزان: ماجرای مصافحه پیرمرد روستایی و لاریجانی+تصویر

فحه اینستاگرام منتسب به رئیس مجلس، عکسی از سفر و مصافحه وی با همان پیرمرد روستایی را منتشر کرده است؛ این عکس به وضوح جعلی بودن عکس قبلی را که توسط برخی مغرضین به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده بود، نشان می‌دهد.

خبرگزاری میزان-گروه سیاسی:  با گسترش فناوری‌های نوین ارتباطی و رونق استفاده از شبکه‌های اجتماعی موبایلی که به شکل گیری مفهومی تحت عنوان شهروند-خبرنگار انجامیده ، اگرچه فرآیند گردش و مخابره اخبار و اطلاعات، تسهیل و تسریع شده است، اما در این میان به میزان قابل توجهی از سطح اعتبار، صحت و درستی اخبار کاسته شده  و این امر فضای مناسبی را برای افراد مغرض فراهم آورده تا با پخش و انتشار شایعات در سطح گسترده به پیگیری اغراض و مطامع خود بپردازند.
 
شخصیت‌های سرشناس عرصه‌های مختلف اعم از سیاسی، فرهنگی، هنری و ورزشی، مطابق با جایگاه  و میزان شهرت و اعتباری که در سطح جامعه دارند، هرازچندگاهی قربانی خدعه و فریب‌های غرض ورزان فعال در شبکه‌های اجتماعی می شوند.
 
 
25 مرداد سال 91 بود که علی لاریجانی در کسوت ریاست مجلس شورای اسلامی، سفری را به استان آذربایجان شرقی انجام داد؛ لاریجانی در این سفر که درست چند روز پس از زلزله ورزقان انجام شد، ضمن بازدید از مناطق زلزله زده، به میان مردم  رفت تا ضمن تسلی خاطر دادن به آن‌ها از نزدیک با مشکلات و معضلات موجود آشنا شود.
 
اما پس از این سفر و دیدار گرم و صمیمی رئیس مجلس با مردم زلزله‌زده برخی مناطق آذربایجان شرقی، عکسی جعلی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، این عکس یک پیرمرد روستایی با دستانی پینه بسته را نشان می‌داد که دستان خود را برای مصافحه با رئیس مجلس دراز کرده، اما وی با بی اعتنایی از مقابل آن پیرمرد عبور می‌کند.
 
اگرچه برای کسانی که با مشی و مرام رئیس مجلس آشنا هستند، جعلی بودن عکس مزبور از همان ابتدا عیان بود، اما بی‌شک این عکس برای برخی کاربران فضای مجازی شبهاتی را ایجاد کرد و به ذهن آن‌ها چنین متبادر شد که رئیس مجلس از مصافحه با یک پیرمرد روستایی دست پینه بسته اکراه دارد.
 
حالا پس از سه سال از آن سفر و دیدار لاریجانی با مردم زلزله زده استان آذربایجان شرقی، صفحه اینستاگرام منتسب به رئیس مجلس، عکسی از آن سفر و مصافحه وی با همان پیرمرد روستایی را منتشر کرده است؛ این عکس به وضوح جعلی بودن عکس قبلی را که توسط برخی مغرضین به طور گسترده  در فضای مجازی منتشر شده بود، نشان می‌دهد.
 
 
انتهای پیام
 
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,اینستاگرام ,پیرمرد

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی