کد خبر : 1343
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

میزان: ماجرای مصافحه پیرمرد روستایی و لاریجانی+تصویر

میزان: ماجرای مصافحه پیرمرد روستایی و لاریجانی+تصویر

فحه اینستاگرام منتسب به رئیس مجلس، عکسی از سفر و مصافحه وی با همان پیرمرد روستایی را منتشر کرده است؛ این عکس به وضوح جعلی بودن عکس قبلی را که توسط برخی مغرضین به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده بود، نشان می‌دهد.

خبرگزاری میزان-گروه سیاسی:  با گسترش فناوری‌های نوین ارتباطی و رونق استفاده از شبکه‌های اجتماعی موبایلی که به شکل گیری مفهومی تحت عنوان شهروند-خبرنگار انجامیده ، اگرچه فرآیند گردش و مخابره اخبار و اطلاعات، تسهیل و تسریع شده است، اما در این میان به میزان قابل توجهی از سطح اعتبار، صحت و درستی اخبار کاسته شده  و این امر فضای مناسبی را برای افراد مغرض فراهم آورده تا با پخش و انتشار شایعات در سطح گسترده به پیگیری اغراض و مطامع خود بپردازند.
 
شخصیت‌های سرشناس عرصه‌های مختلف اعم از سیاسی، فرهنگی، هنری و ورزشی، مطابق با جایگاه  و میزان شهرت و اعتباری که در سطح جامعه دارند، هرازچندگاهی قربانی خدعه و فریب‌های غرض ورزان فعال در شبکه‌های اجتماعی می شوند.
 
 
25 مرداد سال 91 بود که علی لاریجانی در کسوت ریاست مجلس شورای اسلامی، سفری را به استان آذربایجان شرقی انجام داد؛ لاریجانی در این سفر که درست چند روز پس از زلزله ورزقان انجام شد، ضمن بازدید از مناطق زلزله زده، به میان مردم  رفت تا ضمن تسلی خاطر دادن به آن‌ها از نزدیک با مشکلات و معضلات موجود آشنا شود.
 
اما پس از این سفر و دیدار گرم و صمیمی رئیس مجلس با مردم زلزله‌زده برخی مناطق آذربایجان شرقی، عکسی جعلی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، این عکس یک پیرمرد روستایی با دستانی پینه بسته را نشان می‌داد که دستان خود را برای مصافحه با رئیس مجلس دراز کرده، اما وی با بی اعتنایی از مقابل آن پیرمرد عبور می‌کند.
 
اگرچه برای کسانی که با مشی و مرام رئیس مجلس آشنا هستند، جعلی بودن عکس مزبور از همان ابتدا عیان بود، اما بی‌شک این عکس برای برخی کاربران فضای مجازی شبهاتی را ایجاد کرد و به ذهن آن‌ها چنین متبادر شد که رئیس مجلس از مصافحه با یک پیرمرد روستایی دست پینه بسته اکراه دارد.
 
حالا پس از سه سال از آن سفر و دیدار لاریجانی با مردم زلزله زده استان آذربایجان شرقی، صفحه اینستاگرام منتسب به رئیس مجلس، عکسی از آن سفر و مصافحه وی با همان پیرمرد روستایی را منتشر کرده است؛ این عکس به وضوح جعلی بودن عکس قبلی را که توسط برخی مغرضین به طور گسترده  در فضای مجازی منتشر شده بود، نشان می‌دهد.
 
 
انتهای پیام
 
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,اینستاگرام ,پیرمرد

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی