کد خبر : 1338
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ دکتر لاریجانی: باید استراتژی تبدیل سختی‌ها به فرصت را همواره حفظ کنیم

ایسنا/ دکتر لاریجانی: باید استراتژی تبدیل سختی‌ها به فرصت را همواره حفظ کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون سختی ها را به فرصت تبدیل کرده است. این دستاورد، استراتژی بزرگی است که باید همواره حفظ شود.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) علی لاریجانی در اولین کنگره ملی تجلیل از آزادگان گفت: آزادگان در راه انقلاب فداکاری کردند. حالا آیا با وجود پیچیده شدن شرایط بین‌المللی استراتژی تبدیل سختی‌ها به فرصت باید از دست برود؟

 
وی پاسخ داد: هرگز این طور نیست. سنت اسلامی آزادگی یک ملت را در گرو ایستادگی می‌داند و اگر ملتی اهل مجاهدت باشد صاحب فرزانگی می‌شود. آزادگان نماد این راه صحیح هستند و امروز باید جلودار راه فرزانگی باشند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت:‌ باید اربعین بگیریم و از خدا بخواهیم همه مشکلات مومنان حل شود.
 
وی در پیشنهادی خواستار افزوده شدن نام آزادگان به عنوان بنیاد شهید امور ایثارگران شد.
 
نماینده مردم قم با بیان اینکه آزادگان و خانواده‌های آنان جریانی بالنده هستند افزود: فرزندان خلاق و علاقه‌مند به آینده کشور در دامن خانواده آزادگان تربیت شده‌اند. باید قدر این ویژگی را دانست.
 
وی با تبیین ویژگی‌های انسان‌های مومن و آزاده گفت: اولین ویژگی برگزیدگان این است که اهل ایمان‌اند. دیگر آن که اهل عمل صالح هستند. همچنین اهل استقامت در راه حق هستند و دیگر آن که اهل صبر و شکیبایی هستند. در ادبیات اسلامی انسان‌های برگزیده دارای این چهار ویژگی هستند و آزادگان در راه حق استواری از خود نشان دادند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیشنهادی به آزادگان حاضر در جلسه از آنان خواست تا خاطرات خود را هرچند کوچک در قالب یک کتاب مکتوب کنند.
 
وی تاکیدکرد: کتاب‌هایی که شما می نویسید باید تبدیل به فیلم شود. اسناد مکتوب، دوران سازندگی را به جوانان نسل‌های آینده نشان می‌دهد. ملت ایران از قبل از انقلاب تا دوران جنگ تحمیلی شرایط سختی را تحمل کرده‌اند. آمریکا و اذناب‌اش ایران را هرگز رها نخواهند کرد هر چند که در حرف عکس آن را ادعا می‌کنند. مسؤول اطلاعات ارتش عراق در کتابش با جزئیات از حمایت‌های آمریکا از رژیم بعث عراق سخن گفته است. از کمک‌های پشتیبانی و اطلاعاتی آمریکا،‌ شوروی، فرانسه، آلمان تا حمایت‌های سایر کشورهای مرجع عرب از رژیم بعث صدام را به تفصیل و با جزئیات توضیح داده است. جنگ تحمیلی موجب بسیج کشورهای منطقه و جهان بر ضد ایران شد.
 
وی با یادآوری مقاومت حزب الله در جنگ 33 روزه گفت: جنگ 33 روزه فتح الفتوح در برابر رژیم صهیونیستی بود. گروهی اندک اهل حق و صبر و توانمند توانستند رژیم صهیونیستی را پس از نیم قرن سیطره بر منطقه به زانو درآورند. سیلی حزب الله به صورت رژیم صهیونیستی کمر اولمرت را شکست.
 
نماینده مردم قم با اشاره به تجاوز آمریکا به عراق گفت: ملت عراق نیز دچار شرایط مشابهی هستند. پس از اشغال عراق توسط آمریکایی ها بالغ بر یک میلیون نفر از مردم این کشور کشته و مجروح شدند.
 
به گفته لاریجانی، توافقنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با 1+5 مرهون پایداری ملت بزرگ ایران بود که حالا دانش هسته‌ای ایران توسط غربی‌ها پذیرفته شده است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تشریح دلایل شکل گیری داعش در منطقه گفت:‌ آتشی که در منطقه به وجود آورده‌اند برای سرکوبی بیداری امت اسلامی به پا شده است. خطر این آتش بسیار بیشتر از مخالفت‌هایی بود که در گذشته از درون امت اسلامی با غرب انجام می‌گرفت. آتشی که در عراق سوریه و یمن و بسیاری دیگر از کشورهای منطقه امروز مشاهده می‌شود نیز نشات گرفته از همان دیدگاه و تفکر است.
 
به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی، ماموریت اصلی برخی کشورهای منطقه ایجاد آشفتگی در منطقه است.
 
وی با انتقاد به برخی دیگر کشورهای منطقه گفت:‌ برخی کشورهای منطقه دنبال امپراتوری هستند این کشورها دچار حالت عقب افتادگی سیاسی هستند.
 
وی محور اصلی ائتلاف علیه داعش را دروغی بزرگ دانست و افزود: این ائتلاف با حضور چهل کشور در پی درگیری با داعش نیست بلکه این گروه تندرو را مدیریت می‌کند.
 
لاریجانی استقامت و پایداری در راه حق و مسیر انقلاب را موجب تغییر شرایط فعلی کشور دانست و افزود:‌ باید حول محور رهبری و آرمان های انقلاب با یکدیگر وحدت داشته باشیم. شرایط کشور در مصاف بین‌المللی بسیار حساس است. در شرایط اقتصادی سخت و ناگواری به سر می‌بریم. باید شوق، کار و رفاه برای فرزندانمان ایجاد کنیم. تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی کلید راه ماست که باید به آن پایبند باشیم.
 
انتهای پیام
 
کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی