کد خبر : 1327
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

"وزیر اقتصاد جزو زحمتکشان کابینه دولت است"

تسنیم/ دکتر لاریجانی: احیای بافت فرسوده کلانشهرها در دستور کار قرار دارد

تسنیم/ دکتر لاریجانی: احیای بافت فرسوده کلانشهرها در دستور کار قرار دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به مشهد گفت: در برنامه ۵ ساله به این توجه کرده‌ایم که بافت قدیمی را مورد نظر داشته باشیم و برای مشهد و شیراز و قم هم بودجه خاصی در نظر داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علی لاریجانی امشب با هدف شرکت در اجلاس بسیج اساتید وارد مشهد مقدس شد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به فرودگاه مشهد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «امروز بافت فرسوده مشهد تبدیل به معضلی ملی شده و برای رفع آن چه تمهیداتی را در دستور کار قرار دارید؟» اظهار داشت: بافت فرسوده در اکثر شهرهای مهم ما وجود دارد و متاسفانه توسعه شهرها نیز به این مسئله دامن زده است.
 
وی گفت: در برنامه 5 ساله به این توجه کرده‌ایم که بافت قدیمی را مورد نظر داشته باشیم و برای مشهد و شیراز و قم هم بودجه خاصی در نظر داریم.
 
لاریجانی با اشاره به هدف خود از سفر به مشهد اظهار داشت: سعادتی شد به مشهد مشرف شده و زیارتی داشته باشیم و درباره وضعیت استان با مدیران اجرایی استان جلساتی داریم، جلساتی نیز درباره وضعیت ایران در آینده داریم و در کنفرانسی در این زمینه شرکت می‌کنم و پروژه‌هایی را شهردار و شورای شهر مشهد در نظر گرفته‌اند که باید در این سفر افتتاح شود و قرار است از برخی پروژه‌های شهری نیز بازدید به عمل آید.
 
در کل وضعیت پروژه‌های عمرانی مناسب نیست و نفس مناسبی ندارند اما در این زمینه در حال تلاش هستیم.
 
لاریجانی با اشاره به شایعه کنار کشیدن روسیه از حمایت از سوریه و موضع این کشور گفت: من بعید می‌دانم این اخبار دقیق باشد، مقداری حدس و گمان و مقداری آرزوهای کشورهایی است که این گونه حرف می‌زنند، در اینکه بحث‌هایی درباره شرایط منطقه وجود دارد این را رد نمی‌کنم، این اختلاف نظر درباره سوریه از گذشته هم بود و برخی کشورها از چهار سال قبل دنبال همین اهداف بودند.
 
وی با اشاره به مسئله احتمال استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی نیز بیان کرد: این جزو حقوق مجلس است که از وزرا سوال و یا استیضاح کند اما من قبول دارم آقای طیب نیا از وزرای زحمتکش در کابینه است و قرار است با دوستان صحبت شود تا در این موضوع همکاری بیشتری شود.
 
انتهای پیام/
 

 

 
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی