کد خبر : 1325
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در اولین کنگره ملی تجلیل از آزادگان:

جمهوری اسلامی: موفقیت هسته‌ای نتیجه پایداری ملت بزرگ ایران بود

جمهوری اسلامی: موفقیت هسته‌ای نتیجه پایداری ملت بزرگ ایران بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موفقیت هسته‌ای ایران نتیجه پایداری ملت بزرگ ایران بود که با همه فشارهای غربی‌ها توانستیم آن‌ها را وادار به تسلیم کنیم.

 
دکتر علی لاریجانی دیروز در نخستین کنگره ملی تجلیل از آزادگان که در تالار وحدت برگزار شد، افزود: غربی‌ها بارها و بارها در مورد غنی سازی حرف زدند و گفتند که ایران حق انرژی هسته‌ای و غنی سازی را ندارد اما در مواد "ان پی تی" آمده است که کشوری که دارای توانمندی هسته‌ای است می‌تواند غنی سازی و توسعه داشته باشد.
 
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به مقاومت حزب‌الله در جنگ 33 روزه اشاره کرد و گفت: جنگ 33 روزه فتح الفتوح در برابر رژیم صهیونیستی بود که گروهی اندک اهل حق و صبر و توانمند توانستند رژیم صهیونیستی را پس از نیم قرن سیطره بر منطقه به زانو درآورند و سیلی حزب‌الله به صورت رژیم صهیونیستی کمر اولمرت را شکست.
 
وی ادامه داد: البته ملت عراق نیز دچار شرایط مشابهی هستند، پس از اشغال عراق توسط آمریکایی‌ها بالغ بر یک میلیون نفر از مردم این کشور کشته و مجروح شدند.
 
لاریجانی در مورد شکل گیری داعش در منطقه نیز گفت: آتشی را که در منطقه به وجود آورده‌اند برای سرکوبی بیداری امت اسلامی به پا شده است، خطر این آتش بسیار بیشتر از مخالفت‌هایی بود که در گذشته از درون امت اسلامی با غرب انجام می‌گرفت، آتشی که در عراق، سوریه، یمن و بسیاری دیگر از کشورهای منطقه مشاهده می‌شود نیز نشات گرفته از همان دیدگاه و تفکر است.
 
وی تاکید کرد: ماموریت اصلی برخی کشورهای منطقه، ایجاد آشفتگی در منطقه است، البته برخی کشورهای منطقه دنبال امپراتوری هستند، این کشورها دچار عقب افتادگی سیاسی هستند.
 
لاریجانی گفت: محور اصلی ائتلاف علیه داعش دروغی بزرگ است و این ائتلاف با حضور 40 کشور در پی درگیری با داعش نیست بلکه این گروه تندرو را مدیریت می‌کند.
 
وی ادامه داد: استقامت و پایداری در راه حق و مسیر انقلاب موجب تغییر شرایط فعلی کشور است، باید حول محور رهبری و آرمان‌های انقلاب با یکدیگر وحدت داشته باشیم. شرایط کشور در مصاف بین‌المللی بسیار حساس است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که امروز در شرایط اقتصادی سخت و ناگواری به سر می‌بریم، اظهار داشت: باید شوق، کار و رفاه برای فرزندانمان ایجاد کنیم. تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی، کلید راه ماست که باید به آن پایبند باشیم.
 
لاریجانی در بخشی دیگری از سخنانش با یادآوری فداکاری آزادگان، این سوال را مطرح کرد که آیا با وجود پیچیده شدن شرایط بین المللی، استراتژی تبدیل سختی‌ها به فرصت باید از دست برود؟
 
وی افزود: سنت اسلامی، آزادگی یک ملت را در گرو ایستادگی می‌داند و اگر ملتی اهل مجاهدت باشد صاحب فرزانگی می‌شود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که آزادگان نماد این راه صحیح هستند و امروز باید جلودار راه فرزانگی باشند، خواستار افزوده شدن نام آزادگان به عنوان بنیاد شهید و امور ایثارگران شد.
 
وی افزود: آزادگان و خانواده‌های آنان جریانی بالنده هستند وفرزندان خلاق و علاقه‌مند به آینده کشور در دامان خانواده آزادگان تربیت شده‌اند که باید قدر این ویژگی را بدانیم.
 
لاریجانی به ویژگی انسان‌های مومن و آزاده نیز اشاره کرد و اظهار داشت: اولین ویژگی برگزیدگان این است که اهل ایمانند، دوم این که آنان اهل عمل صالح هستند، همچنین اهل استقامت در راه حق و اهل صبر و شکیبایی هستند، در ادبیات اسلامی انسان‌های برگزیده دارای این چهار ویژگی هستند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به آزادگان حاضر در این مراسم از آنان خواست تا خاطرات خود را هرچند کوچک در قالب یک کتاب مکتوب کنند و گفت: کتاب‌هایی که شما می‌نویسید باید تبدیل به فیلم شود، زیرا اسناد مکتوب، دوران سازندگی را به جوانان نسل‌های آینده نشان می‌دهد. لاریجانی با بیان این که ملت ایران از قبل از انقلاب تا دوران جنگ تحمیلی شرایط سختی را تحمل کرده اند، اظهار داشت: آمریکا و اذنابش، ایران را هرگز رها نخواهند کرد هر چند که در حرف عکس آن را ادعا می‌کنند.
 
وی افزود:مسوول اطلاعات ارتش عراق در کتابش با جزئیات از حمایت‌های آمریکا از رژیم بعث عراق سخن گفته است، از کمک‌های پشتیبانی و اطلاعاتی آمریکا، شوروی، فرانسه، آلمان تا حمایت‌های سایر کشورهای مرتجع عرب از رژیم بعث صدام را به تفصیل و با جزئیات توضیح داده است، جنگ تحمیلی موجب بسیج کشورهای منطقه و جهان بر ضد ایران شد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام شهیدی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با اهدا لوح تقدیر و نماد آزادگی از شمسی بهرامی، خدیجه میرشکار، امیر سرتیپ دوم خلبان منصور کاظمیان، امیر سرتیپ علی والی، پاسدار غلامحسین جوزیان، حجت الاسلام داود میقانی، محمدرضا دائی زاده سیرچی آزاده دفاع مقدس تجلیل کردند.
 
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی