کد خبر : 1324
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

اصولگرایان تا سه‌شنبه وقت دارند کمیسیون بررسی توافق 1+5 را تشکیل دهند

فرهیختگان: اتمام حجت دکتر لاریجانی

فرهیختگان: اتمام حجت دکتر لاریجانی

شورای مرکزی فراکسیون رهروان به تازگی جلسه‌ای داشته با حضور علی لاریجانی و محمدرضا باهنر رئیس و نایب‌رئیس مجلس. جلسه‌ای که در آن علی لاریحانی، رئیس مجلس گزارشی از وضعیت کشورهای منطقه به‌ویژه یمن، سوریه و عراق ارائه کرده است.

 

اینها را اصغر نعیمی‌رز نماینده مردم آستارا در مجلس به مهر گفته است. او که سخنگوی فراکسیون رهروان است خبر داده که لاریجانی گفته است «اگر دو فراکسیون ظرف امروز و فردا به فهرست مشترک دست نیابند، فراکسیون رهروان سه‎شنبه فهرست مستقل برای نامزدهای کمیسیون برجام به مجلس ارائه می‎دهد.» بررسی برجام این روزها دغدغه بهارستان‌نشینان است و حال این دو فراکسیون عمده در مجلس یعنی رهروان و اصولگرایان که در پی فرستادن اعضای خود به داخل کمیسیون ویژه بررسی برجام هستند، طبق تهدید لاریجانی زمان کمی دارند تا فهرست مشترکی برای تعیین ترکیب اعضای کمیسیون بررسی برجام معرفی کنند وگرنه این‌طور که لاریجانی گفته «روز سه‌شنبه مجمع عمومی فراکسیون رهروان برای ارائه فهرست مستقل تشکیل خواهد شد.» هرچند در روزهای گذشته جلسات متعددی میان دو فراکسیون رهروان و اصولگرایان برای تعیین فهرست مشترک برگزار شده، با این حال هیچ‌کدام از آنها موفقیت‌آمیز نبوده که امروز لاریجانی چنین تهدیدی کرده است. اصغر نعیمی‌رز این‌گونه کمیسیون ویژه بررسی برجام را تشریح می‌کند که «فراکسیون رهروان و اصولگرایان بر سر مدل ۵+۵+۵ به توافق دست یافتند که براساس این مدل پنج نفر از فراکسیون رهروان، پنج نفر از فراکسیون اصولگرایان و پنج نفر مورد توافق دو فراکسیون در فهرست نامزدهای مشترک دو فراکسیون برای عضویت در کمیسیون ویژه به صحن علنی معرفی خواهد شد.»

 

  برجام لایحه شود
همچنین 201 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با تشکر از زحمات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خواستار ارائه هرچه سریع‌تر برجام در قالب لایحه شدند. به گزارش ایرنا، این نمایندگان تاکید کرده‌اند ارائه متن برجام به مجلس باید در قالب لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس باشد که ضروری است هرچه سریع‌تر به مجلس تقدیم شود. همچنین در این بیانیه تصریح شده است: «هرگونه اقدام داوطلبانه و شروع اجرایی توافقنامه به صورت موقت، دائمی یا الزامی قبل از تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان وجاهت قانونی ندارد.»

 

منبع: روزنامه فرهیختکان

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی