کد خبر : 1324
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

اصولگرایان تا سه‌شنبه وقت دارند کمیسیون بررسی توافق 1+5 را تشکیل دهند

فرهیختگان: اتمام حجت دکتر لاریجانی

فرهیختگان: اتمام حجت دکتر لاریجانی

شورای مرکزی فراکسیون رهروان به تازگی جلسه‌ای داشته با حضور علی لاریجانی و محمدرضا باهنر رئیس و نایب‌رئیس مجلس. جلسه‌ای که در آن علی لاریحانی، رئیس مجلس گزارشی از وضعیت کشورهای منطقه به‌ویژه یمن، سوریه و عراق ارائه کرده است.

 

اینها را اصغر نعیمی‌رز نماینده مردم آستارا در مجلس به مهر گفته است. او که سخنگوی فراکسیون رهروان است خبر داده که لاریجانی گفته است «اگر دو فراکسیون ظرف امروز و فردا به فهرست مشترک دست نیابند، فراکسیون رهروان سه‎شنبه فهرست مستقل برای نامزدهای کمیسیون برجام به مجلس ارائه می‎دهد.» بررسی برجام این روزها دغدغه بهارستان‌نشینان است و حال این دو فراکسیون عمده در مجلس یعنی رهروان و اصولگرایان که در پی فرستادن اعضای خود به داخل کمیسیون ویژه بررسی برجام هستند، طبق تهدید لاریجانی زمان کمی دارند تا فهرست مشترکی برای تعیین ترکیب اعضای کمیسیون بررسی برجام معرفی کنند وگرنه این‌طور که لاریجانی گفته «روز سه‌شنبه مجمع عمومی فراکسیون رهروان برای ارائه فهرست مستقل تشکیل خواهد شد.» هرچند در روزهای گذشته جلسات متعددی میان دو فراکسیون رهروان و اصولگرایان برای تعیین فهرست مشترک برگزار شده، با این حال هیچ‌کدام از آنها موفقیت‌آمیز نبوده که امروز لاریجانی چنین تهدیدی کرده است. اصغر نعیمی‌رز این‌گونه کمیسیون ویژه بررسی برجام را تشریح می‌کند که «فراکسیون رهروان و اصولگرایان بر سر مدل ۵+۵+۵ به توافق دست یافتند که براساس این مدل پنج نفر از فراکسیون رهروان، پنج نفر از فراکسیون اصولگرایان و پنج نفر مورد توافق دو فراکسیون در فهرست نامزدهای مشترک دو فراکسیون برای عضویت در کمیسیون ویژه به صحن علنی معرفی خواهد شد.»

 

  برجام لایحه شود
همچنین 201 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با تشکر از زحمات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خواستار ارائه هرچه سریع‌تر برجام در قالب لایحه شدند. به گزارش ایرنا، این نمایندگان تاکید کرده‌اند ارائه متن برجام به مجلس باید در قالب لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس باشد که ضروری است هرچه سریع‌تر به مجلس تقدیم شود. همچنین در این بیانیه تصریح شده است: «هرگونه اقدام داوطلبانه و شروع اجرایی توافقنامه به صورت موقت، دائمی یا الزامی قبل از تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان وجاهت قانونی ندارد.»

 

منبع: روزنامه فرهیختکان

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی