کد خبر : 1312
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:کشوربا هدايت رهبر معظم انقلاب درمسائل استراتژيک درست عمل کرده است

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:کشوربا هدايت رهبر معظم انقلاب درمسائل استراتژيک درست عمل کرده است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:نظام جمهوری اسلامی ایران با هدایت های رهبر معظم انقلاب در مسایل استراتژیک درست عمل کرده است.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح همایش سالانه بسیج اساتید کشورگفت: نظام جمهوری اسلامی ایران با هدایت های رهبر معظم انقلاب در مسایل استراتژیک درست عمل کرده است.

علی لاریجانی با اشاره به مذاکرات هسته ای و توافقات انجام شده افزود: تصمیمی که در نظام در موضوع هسته ای گرفته شد تصمیم سنجیده ای بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در مسایل منطقه و بین المللی هم گفت: یکی از عناصری که ایران را می تواند به قدرت بزرگی تبدیل کند حوزه اقتصاد است که در این حوزه باید با راهبرد مشخص و همفکری مشکلات را حل کرد و برای سالم سازی اقتصاد کشور باید تلاش کرد.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور هم با تشریح دستاوردهای پیشین این همایش گفت: گفتگو درباره تحول در علوم انسانی، جنگ نرم و تحول علمی کشور از دستاوردهای پیشین این همایش بوده است .

سهراب صلاحی درباره تحولات منطقه ای و بین المللی نیز افزود: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با استکبار جهانی باید به قدرتی بین المللی تبدیل شود و مبانی عمیق اسلامی سابقه تاریخی، پشتیبانی مردم از نظام و نعمت رهبری الهی از جمله مولفه های مهمی است که می تواند جمهوری اسلامی ایران را به قدرتی بین المللی تبدیل کند.

وی از مجلس شورای اسلامی خواست تا سیاست های راهبردی نظام را مشخص کند و کارنامه دولت بر اساس این سیاست ها ارزیابی شود.

صلاحی گفت: سیاست های راهبردی نظام نباید با رفت و آمدهای دولت ها تغییر کند و اگر دولتی سیاست های کلان نظام را اجرا نکرد مجلس باید از دولت مردان سوال کند.
قرار است سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور نیز تا دقایقی دیگر در مراسم افتتاحیه این اجلاس نیز سخنرانی کند و شرکت کنندگان در این همایش در قالب کارگروه های تخصصی در مدت سه روز مسایل مهم کشور منطقه و مسایل بین المللی را بررسی می کنند.
شانزدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید کشور امروز با حضور بیش از هزار نفر از اساتید کشوراز امروز مشهد آغاز شد .دراین همایش سه روزه الزامات تبدیل جمهوری اسلامی ایران به قدرتی بین المللی بررسی می شود.


منبع: خبرگزاری صداوسیما
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی