کد خبر : 1312
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:کشوربا هدايت رهبر معظم انقلاب درمسائل استراتژيک درست عمل کرده است

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:کشوربا هدايت رهبر معظم انقلاب درمسائل استراتژيک درست عمل کرده است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:نظام جمهوری اسلامی ایران با هدایت های رهبر معظم انقلاب در مسایل استراتژیک درست عمل کرده است.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح همایش سالانه بسیج اساتید کشورگفت: نظام جمهوری اسلامی ایران با هدایت های رهبر معظم انقلاب در مسایل استراتژیک درست عمل کرده است.

علی لاریجانی با اشاره به مذاکرات هسته ای و توافقات انجام شده افزود: تصمیمی که در نظام در موضوع هسته ای گرفته شد تصمیم سنجیده ای بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در مسایل منطقه و بین المللی هم گفت: یکی از عناصری که ایران را می تواند به قدرت بزرگی تبدیل کند حوزه اقتصاد است که در این حوزه باید با راهبرد مشخص و همفکری مشکلات را حل کرد و برای سالم سازی اقتصاد کشور باید تلاش کرد.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور هم با تشریح دستاوردهای پیشین این همایش گفت: گفتگو درباره تحول در علوم انسانی، جنگ نرم و تحول علمی کشور از دستاوردهای پیشین این همایش بوده است .

سهراب صلاحی درباره تحولات منطقه ای و بین المللی نیز افزود: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با استکبار جهانی باید به قدرتی بین المللی تبدیل شود و مبانی عمیق اسلامی سابقه تاریخی، پشتیبانی مردم از نظام و نعمت رهبری الهی از جمله مولفه های مهمی است که می تواند جمهوری اسلامی ایران را به قدرتی بین المللی تبدیل کند.

وی از مجلس شورای اسلامی خواست تا سیاست های راهبردی نظام را مشخص کند و کارنامه دولت بر اساس این سیاست ها ارزیابی شود.

صلاحی گفت: سیاست های راهبردی نظام نباید با رفت و آمدهای دولت ها تغییر کند و اگر دولتی سیاست های کلان نظام را اجرا نکرد مجلس باید از دولت مردان سوال کند.
قرار است سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور نیز تا دقایقی دیگر در مراسم افتتاحیه این اجلاس نیز سخنرانی کند و شرکت کنندگان در این همایش در قالب کارگروه های تخصصی در مدت سه روز مسایل مهم کشور منطقه و مسایل بین المللی را بررسی می کنند.
شانزدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید کشور امروز با حضور بیش از هزار نفر از اساتید کشوراز امروز مشهد آغاز شد .دراین همایش سه روزه الزامات تبدیل جمهوری اسلامی ایران به قدرتی بین المللی بررسی می شود.


منبع: خبرگزاری صداوسیما
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی