کد خبر : 1311
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:تغيير مواضع روسيه نسبت به سوريه بعيد است

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:تغيير مواضع روسيه نسبت به سوريه بعيد است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:بعید است روسیه مواضع خود را نسبت به وقایع سوریه عوض کند

 ه گزارش خبرگزاری صدا و سیما،علی لاریجانی که برای حضور در شانزدهمین همایش ملی بسیج اساتید کشور به مشهد سفر کرده است در حاشیه مراسم به خبرنگاران گفت: : بعید به نظر می رسد که موضوع تغییر مواضع روسیه نسبت به اتفاقات سوریه صحت داشته باشد.

وی افزود: به نظر می رسد اخباری که از عقب نشینی روسیه از موضع خود درحمایت از سوریه منتشر شده است با توجه به تحولاتی که در سوریه در حال انجام است، خیلی دقیق نیست و بخشی از آن در حد حدس و گمان و مقداری هم آرزوهای کشورهایی است که آنها را مطرح می کنند.

لاریجانی گفت: این اختلاف نظرها در مورد سوریه از گذشته وجود داشته و برخی از کشورها از چهار سال قبل در پی این هدف ها بوده اند اما هیچ گاه موفق نشدند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برگزاری دو انتخابات همزمان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی امسال گفت: با توجه به اینکه شرایط سنی رای دهندگان در این دو انتخابات متفاوت است، مجلس در صدد است تا با هماهنگی مجلس خبرگان و در صورت موافقت شرایط سنی رای دهندگان را در هر دو انتخابات به 18 سال برساند.

وی گفت: در حال حاضر شرط سنی رای دهندگان برای انتخابات خبرگان 15 سال و برای انتخاب نمایندگان در مجلس شورای اسلامی 18 سال تمام است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخشی از سخنانش با اشاره به احتمال استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی دولت دهم افزود: طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی دولت دهم یکی از وزرای زحمتکش کابینه است و امیدوارم استیضاح نشود.


منبع: خبرگزاری صداوسیما

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی