کد خبر : 1311
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:تغيير مواضع روسيه نسبت به سوريه بعيد است

صداوسیما/ دکتر لاريجاني:تغيير مواضع روسيه نسبت به سوريه بعيد است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:بعید است روسیه مواضع خود را نسبت به وقایع سوریه عوض کند

 ه گزارش خبرگزاری صدا و سیما،علی لاریجانی که برای حضور در شانزدهمین همایش ملی بسیج اساتید کشور به مشهد سفر کرده است در حاشیه مراسم به خبرنگاران گفت: : بعید به نظر می رسد که موضوع تغییر مواضع روسیه نسبت به اتفاقات سوریه صحت داشته باشد.

وی افزود: به نظر می رسد اخباری که از عقب نشینی روسیه از موضع خود درحمایت از سوریه منتشر شده است با توجه به تحولاتی که در سوریه در حال انجام است، خیلی دقیق نیست و بخشی از آن در حد حدس و گمان و مقداری هم آرزوهای کشورهایی است که آنها را مطرح می کنند.

لاریجانی گفت: این اختلاف نظرها در مورد سوریه از گذشته وجود داشته و برخی از کشورها از چهار سال قبل در پی این هدف ها بوده اند اما هیچ گاه موفق نشدند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برگزاری دو انتخابات همزمان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی امسال گفت: با توجه به اینکه شرایط سنی رای دهندگان در این دو انتخابات متفاوت است، مجلس در صدد است تا با هماهنگی مجلس خبرگان و در صورت موافقت شرایط سنی رای دهندگان را در هر دو انتخابات به 18 سال برساند.

وی گفت: در حال حاضر شرط سنی رای دهندگان برای انتخابات خبرگان 15 سال و برای انتخاب نمایندگان در مجلس شورای اسلامی 18 سال تمام است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخشی از سخنانش با اشاره به احتمال استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی دولت دهم افزود: طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی دولت دهم یکی از وزرای زحمتکش کابینه است و امیدوارم استیضاح نشود.


منبع: خبرگزاری صداوسیما

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی