کد خبر : 1307
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ دکتر لاریجانی: مجلس شورای اسلامی همکاری لازم در نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی را دارد

ایرنا/ دکتر لاریجانی: مجلس شورای اسلامی همکاری لازم در نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی را دارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری های لازم برای پیشبرد طرح نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی را از طریق مجلس شورای اسلامی انجام می دهیم.

 به گزارش روز دوشنبه شهرداری مشهد، علی لاریجانی در جریان بازدید از پروژه های شهری مشهد افزود: با توجه به اینکه اجرای طرح نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) توسط شرکتی صورت می گیرد که کمتر از 50 درصد مالکیت آن دولتی است می توان برای تسریع بهتر این طرح از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد. 
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران باید به احداث مراکز اقامتی و هتل در این منطقه ترغیب شوند اظهار کرد: با تضمین سود سرمایه گذاری می توان زمینه تحقق این مهم را فراهم کرد.
وی گفت: در طرح بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی باید زمین هایی برای احداث حوزه های علمیه نیز در نظر گرفته شود.
شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم تمام اهتمام خود را برای تسهیل امور فاینانس خطوط قطارشهری مشهد به کار گیرند. 
سید صولت مرتضوی افزود: تاکنون پنج هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای احداث خط دوم قطارشهری و پنج هزار میلیارد ریال نیز برای احداث خط سوم قطار شهری مشهد به فروش رسیده است. 
وی ادامه داد: ترک تشریفات اجرای خط سوم قطار شهری مشهد توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با لایحه شهرداری به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده و مراحل تصویب خود را در دولت طی می کند. 
شهردار مشهد اظهار امیدواری کرد دولت با تسریع در تصویب ترک تشریفات این خط تا اوایل مهر ماه امکان اجرای هر چه سریع تر خط سوم قطار شهری مشهد را فراهم کند.
رییس مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه از پروژه های نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی و خطوط قطار شهری مشهد بازدید کرد و در جریان پیشرفت این پروژه ها قرار گرفت.


منبع: خبرگزاری ایرنا
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

  ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر ضربه زدن به مواضع ایران در سوریه حرف گزافی است

  مبارزه با مواد مخدر در دنیا متوازن نیست / ناتو مراسم عروسی را در افغانستان بمباران می کند اما از لابراتوارهای تولید هروئین می گذرد

  دکترلاریجانی با رییس مجلس دومای روسیه دیدار کرد

  افق ۵ میلیارد دلاری برای روابط تجاری بین ایران و پاکستان/ آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس مبارزه با تروریسم

  ایران و روسیه نسبت به موضوع مواد مخدر حساسیت بیشتری دارند/ به اشتراک گذاری تجربیات پارلمانی در کنفرانس بین المللی مبارزه با مواد مخدر

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی