کد خبر : 1305
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم تجلیل از آزادگان مجلس شورای اسلامی:

استقامت و پایداری ایثارگران سرافرازی ایران را رقم زد

استقامت و پایداری ایثارگران سرافرازی ایران را رقم زد

 دکتر علی لاریجانی عصر امروز سه شنبه (27 مردادماه) در مراسم تجلیل از آزادگان مجلس شورای اسلامی که در مجلس برگزار شد، گفت: شما ایثارگران نماد مقاومت ملت هستید و در شرایط سخت که کشور نیاز داشت کمک کردید.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آزادگان سرمایه ملی کشور محسوب می‌شوند،‌ گفت: شما آزادگان معرف ایثارگری ملت هستید و در شرایط سخت اسارت، اسارت را تبدیل به فرصت کردید و با پایداری خود برای دنیا الگو شدید.
 
 
استقامت و پایداری ایثارگران سرافرازی ایران را رقم زد
 
دکتر لاریجانی افزود: نتایج استقامت و پایداری شما ایثارگران باعث شد که برای ایران سرافرازی رقم بخورد و از نتایج آن بیداری کشورهای مسلمان بود که ایثارگری ملت ایران را مبنایی برای مقایسه قرار دادند.
 
وی تصریح کرد: برخی از کشورها در شرایط نامساعد منطقه مجبورند به کشورهای بزرگ تمسک جویند که البته آن کشورهای بزرگ محب مسلمانان نیستند.
 
رئیس نهاد قانونگذاری افزود: آمریکایی‌ها در کودتای 28 مردادماه بعد از مشروطه در حالیکه مردم ایران مردم سالاری را تمرین می‌کردند با دولت ایران ستیز کردند و باعث شدند یک دیکتاتوری بدخیم در ایران دوباره حاکم شود و این کار آمریکایی‌ها را مردم ایران فراموش نخواهند کرد.
 
دکتر لاریجانی افزود: ملت ایران در برابر آمریکا مقاومت خواهد کرد به دلیل اینکه از آنان زخم دیده است، براساس اسناد و مدارک پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، آمریکایی‌ها از صدام حمایت کردند البته کشورهای غربی دیگری نیز اینکار را ادامه دادند که امیدوارم متنبه شده باشند البته در رفتار آمریکایی‌ها تنبهی مشاهده نمی‌شود.
 
وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها بعد از جنگ تحمیلی نیز عملکرد خصمانه‌ای داشتند و با وجود اینکه ایران در موضوع هسته‌ای تخلفی نکرده بود باعث شدند 12 سال ماجرا علاوه بر 8 سال جنگ ادامه یابد و با ایران مشاجره کردند.
 
رئیس مجلس افزود: آمریکایی‌ها امروز باعث به وجود آمدن مصاف جدیدی شدند و در منطقه از عوامل اصلی به وجود آمدن جریان‌ها و آتش غیرطبیعی محسوب می‌شوند و نقش آنان در گروه‌های تروریستی فعال در افغانستان و عراق قابل لمس است. البته برخی کشورهای منطقه نیز در این ماجراها نقش دارند. 
 
وی با بیان اینکه شرایط ایران بسیار حساس است،‌ گفت: در اطراف کشور ما توطئه شکل می‌دهند و رهبر معظم انقلاب به نیکی تعبیر داشتند که آمریکایی ها قصد دارند به مرور نفوذ و ایجاد شیطنت کنند و از هر روشی با کمال ناجوانمردی در این راه استفاده می‌کنند که موضوع اختلاف افکنی در میان فرقه‌های مسلمان از روش‌های آنان بوده و یک الی دو کشور نیز در زمینه ایجاد آشفتگی ماموریت جدیدی دارند که البته به ضرر آن دو کشور نیز است بنابراین با توجه به دلایل مذکور شرایط کشور حساس بوده و باید از تجربیات گذشته استفاده شود.
 
دکتر لاریجانی با تاکید بر لزوم وفاق در درون کشور برای حل مسائل گفت: شرایط مختلف برای مردم کشور مانند مسائل اقتصادی باید تسهیل شود و مجلس و دولت در این زمینه تلاش خواهند کرد و قیامی در این زمینه لازم است و از برخی چیزها باید گذشت کرد.
 
وی افزود: اختلافات در کشورهای با ساختار دموکراتیک وجود دارد اما باید مردم و مسئولان بصیر باشند و دستاوردهای به دست آمده حراج نشود.
 
رئیس نهاد قانونگذاری با تاکید بر لزوم صیانت از دستاوردهای خوب بدست آمده افزود: امیدوارم آزادگان و ایثارگران همیشه موفق و موید باشند.
 
گفتنی است در پایان این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی با اهدای لوح یاد بود از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس تجلیل کرد.
کلید واژه :

آزادگان ,ایثارگران

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی