کد خبر : 1290
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی ایران مطرح کرد:

جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین و تمام ملل مسلمان تحت ستم حمایت می‌کند

جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین و تمام ملل مسلمان تحت ستم حمایت می‌کند

 "محمد ولرفال" رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی- ایران و هیات همراه بعدازظهر یکشنبه اول شهریور 94 با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 
دراین دیدار ابتدای دکتر لاریجانی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه موجود از جمله رویکردهای پارلمانی برای گسترش روابط دوکشور در زمینه‌های مختلف گفت:ارتباطات پارلمانی در بسط و تعمیق مناسبات فیمابین دو کشور مسلمان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی موریتانی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاثیرگذار است.
 
وی درهمین راستا افزود:مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط و همکاری‌های دو کشور درسطوح مختلف حمایت می‌کند.
 
دکترلاریجانی در ادامه با تقدیر از مواضع کشور موریتانی در قبال تحولات جهان اسلام به ویژه موضوع فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران از تمام ملل مسلمان که تحت ستم قرار گرفته‌اند از جمله آرمان فلسطین دفاع و حمایت می‌کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مبتلا به جهان اسلام در عصر حاضر خاطرنشان کرد: تاکید همیشگی بنیانگذار انقلاب و نیز رهبر معظم انقلاب،‌حفظ اتحاد بین فرقه‌های اسلامی و پرهیز از قرارگرفتن در دام تفرقه و توطئه‌های دشمنان اسلام بوده است.
 
وی در همین ارتباط افزود: جریان‌های افراطی و تروریستی که درحال حاضر در سرزمین‌های اسلامی به ارتکاب جنایات مختلف می‌پردازند، مشکوک بوده و رهبران کشورهای مسلمان باید توجه کافی برای بازگشت عالم اسلام به مسیر وحدت و همبستگی از خود نشان دهند.
 
در ادامه این دیدار همچنین" محمد ولدفال" رئیس گروه دوستی پارلمانی مریتانی-ایران، هدف از سفر خو و هیات همراه را انتقال پیام رئیس مجلس و وزیر خارجه این کشور مبنی بر تاکید و اصرار موریتانی بر تحکیم روابط با جمهوری اسلامی می‌باشد، گفت: اراده مقامات عالی کشور موریتانی بر لزوم توسعه بیش از پیش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با کشوری تعلق دارد که در جهان اسلام به اتخاذ مواضع اصولی و انقلابی و حفظ عزت و کرامت مسلمانان شهرت دارد.
 
وی افزود: موریتانی با برخورداری از منابع گوناگون خدادادی، ظرفیت و آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری و فعالیت مشترک با طرح‌های ایران را دارد و مردم مسلمان موریتانی علاقه زیادی به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی از خود نشان می‌دهند.
 
رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی- ایران در ادامه مواضع جمهوری اسلامی ایران درقبال موضوعات حساسیتی جهان اسلام همچون فلسطین و مقابله با ایدئولوژی گروه‌های افراطی تکفیری را الگویی برای کشور متبوع خود خواند و بر افزایش همکاری‌ها در این زمینه نیز تاکید کرد.
 
وی افزود:رئیس جمهور موریتانی در اقدامی صحیح، اقدام به انهدام سفارت رژیم صهیونیستی و اخراج سفیر این رژیم در پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها علیه مسلمانان فلسطین نمود.
 
یادآور می‌شود؛دراین ملاقات جوادجهانگیرزاده رئیس و سیدعنایت‌الله هاشمی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران- موریتانی حضور داشتند.
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,فلسطین ,موریتانی ,ایران ,

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی