کد خبر : 1290
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی ایران مطرح کرد:

جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین و تمام ملل مسلمان تحت ستم حمایت می‌کند

جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین و تمام ملل مسلمان تحت ستم حمایت می‌کند

 "محمد ولرفال" رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی- ایران و هیات همراه بعدازظهر یکشنبه اول شهریور 94 با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 
دراین دیدار ابتدای دکتر لاریجانی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه موجود از جمله رویکردهای پارلمانی برای گسترش روابط دوکشور در زمینه‌های مختلف گفت:ارتباطات پارلمانی در بسط و تعمیق مناسبات فیمابین دو کشور مسلمان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی موریتانی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاثیرگذار است.
 
وی درهمین راستا افزود:مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط و همکاری‌های دو کشور درسطوح مختلف حمایت می‌کند.
 
دکترلاریجانی در ادامه با تقدیر از مواضع کشور موریتانی در قبال تحولات جهان اسلام به ویژه موضوع فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران از تمام ملل مسلمان که تحت ستم قرار گرفته‌اند از جمله آرمان فلسطین دفاع و حمایت می‌کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مبتلا به جهان اسلام در عصر حاضر خاطرنشان کرد: تاکید همیشگی بنیانگذار انقلاب و نیز رهبر معظم انقلاب،‌حفظ اتحاد بین فرقه‌های اسلامی و پرهیز از قرارگرفتن در دام تفرقه و توطئه‌های دشمنان اسلام بوده است.
 
وی در همین ارتباط افزود: جریان‌های افراطی و تروریستی که درحال حاضر در سرزمین‌های اسلامی به ارتکاب جنایات مختلف می‌پردازند، مشکوک بوده و رهبران کشورهای مسلمان باید توجه کافی برای بازگشت عالم اسلام به مسیر وحدت و همبستگی از خود نشان دهند.
 
در ادامه این دیدار همچنین" محمد ولدفال" رئیس گروه دوستی پارلمانی مریتانی-ایران، هدف از سفر خو و هیات همراه را انتقال پیام رئیس مجلس و وزیر خارجه این کشور مبنی بر تاکید و اصرار موریتانی بر تحکیم روابط با جمهوری اسلامی می‌باشد، گفت: اراده مقامات عالی کشور موریتانی بر لزوم توسعه بیش از پیش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با کشوری تعلق دارد که در جهان اسلام به اتخاذ مواضع اصولی و انقلابی و حفظ عزت و کرامت مسلمانان شهرت دارد.
 
وی افزود: موریتانی با برخورداری از منابع گوناگون خدادادی، ظرفیت و آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری و فعالیت مشترک با طرح‌های ایران را دارد و مردم مسلمان موریتانی علاقه زیادی به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی از خود نشان می‌دهند.
 
رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی- ایران در ادامه مواضع جمهوری اسلامی ایران درقبال موضوعات حساسیتی جهان اسلام همچون فلسطین و مقابله با ایدئولوژی گروه‌های افراطی تکفیری را الگویی برای کشور متبوع خود خواند و بر افزایش همکاری‌ها در این زمینه نیز تاکید کرد.
 
وی افزود:رئیس جمهور موریتانی در اقدامی صحیح، اقدام به انهدام سفارت رژیم صهیونیستی و اخراج سفیر این رژیم در پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها علیه مسلمانان فلسطین نمود.
 
یادآور می‌شود؛دراین ملاقات جوادجهانگیرزاده رئیس و سیدعنایت‌الله هاشمی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران- موریتانی حضور داشتند.
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,فلسطین ,موریتانی ,ایران ,

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی