کد خبر : 1290
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی ایران مطرح کرد:

جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین و تمام ملل مسلمان تحت ستم حمایت می‌کند

جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین و تمام ملل مسلمان تحت ستم حمایت می‌کند

 "محمد ولرفال" رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی- ایران و هیات همراه بعدازظهر یکشنبه اول شهریور 94 با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 
دراین دیدار ابتدای دکتر لاریجانی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه موجود از جمله رویکردهای پارلمانی برای گسترش روابط دوکشور در زمینه‌های مختلف گفت:ارتباطات پارلمانی در بسط و تعمیق مناسبات فیمابین دو کشور مسلمان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی موریتانی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاثیرگذار است.
 
وی درهمین راستا افزود:مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط و همکاری‌های دو کشور درسطوح مختلف حمایت می‌کند.
 
دکترلاریجانی در ادامه با تقدیر از مواضع کشور موریتانی در قبال تحولات جهان اسلام به ویژه موضوع فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران از تمام ملل مسلمان که تحت ستم قرار گرفته‌اند از جمله آرمان فلسطین دفاع و حمایت می‌کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مبتلا به جهان اسلام در عصر حاضر خاطرنشان کرد: تاکید همیشگی بنیانگذار انقلاب و نیز رهبر معظم انقلاب،‌حفظ اتحاد بین فرقه‌های اسلامی و پرهیز از قرارگرفتن در دام تفرقه و توطئه‌های دشمنان اسلام بوده است.
 
وی در همین ارتباط افزود: جریان‌های افراطی و تروریستی که درحال حاضر در سرزمین‌های اسلامی به ارتکاب جنایات مختلف می‌پردازند، مشکوک بوده و رهبران کشورهای مسلمان باید توجه کافی برای بازگشت عالم اسلام به مسیر وحدت و همبستگی از خود نشان دهند.
 
در ادامه این دیدار همچنین" محمد ولدفال" رئیس گروه دوستی پارلمانی مریتانی-ایران، هدف از سفر خو و هیات همراه را انتقال پیام رئیس مجلس و وزیر خارجه این کشور مبنی بر تاکید و اصرار موریتانی بر تحکیم روابط با جمهوری اسلامی می‌باشد، گفت: اراده مقامات عالی کشور موریتانی بر لزوم توسعه بیش از پیش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با کشوری تعلق دارد که در جهان اسلام به اتخاذ مواضع اصولی و انقلابی و حفظ عزت و کرامت مسلمانان شهرت دارد.
 
وی افزود: موریتانی با برخورداری از منابع گوناگون خدادادی، ظرفیت و آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری و فعالیت مشترک با طرح‌های ایران را دارد و مردم مسلمان موریتانی علاقه زیادی به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی از خود نشان می‌دهند.
 
رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی- ایران در ادامه مواضع جمهوری اسلامی ایران درقبال موضوعات حساسیتی جهان اسلام همچون فلسطین و مقابله با ایدئولوژی گروه‌های افراطی تکفیری را الگویی برای کشور متبوع خود خواند و بر افزایش همکاری‌ها در این زمینه نیز تاکید کرد.
 
وی افزود:رئیس جمهور موریتانی در اقدامی صحیح، اقدام به انهدام سفارت رژیم صهیونیستی و اخراج سفیر این رژیم در پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها علیه مسلمانان فلسطین نمود.
 
یادآور می‌شود؛دراین ملاقات جوادجهانگیرزاده رئیس و سیدعنایت‌الله هاشمی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران- موریتانی حضور داشتند.
کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,فلسطین ,موریتانی ,ایران ,

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی