کد خبر : 1229
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با «چودری»:

فارس: اتحادیه بین‌المجالس جهانی نباید در قبال مبارزه با تروریسم منفعل باشد

فارس: اتحادیه بین‌المجالس جهانی نباید در قبال مبارزه با تروریسم منفعل باشد

رئیس مجلس در دیدار با رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی گفت: اتحادیه بین‌المجالس جهانی نباید در قبال گسترش تروریسم و افراط گرایی و حمله یک کشور به کشوری ضعیف نقش انفعالی داشته باشد.

 به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در چهارمین کنفرانس رؤسای مجالس جهان در نیویورک به سر می‌برد در دیدار با صابر حسین چودری رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی اظهار داشت: این اتحادیه در قبال تحولات مهم سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جهان باید نقش فعال و سازنده‌ای ایفا کند.

*حمایت مجلس ایران از تقویت نهاد اتحادیه بین‌المللی برای تأمین منافع ملت‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب با مهم خواندن نقش اتحادیه بین‌المجالس جهانی در تحولات بین‌المللی بر ضرورت تقویت هر چه بیشتر ظرفیت‌های این نهاد پارلمانی در مواجهه با موضوعات مهم جهانی تأکید کرد و گفت: مجلس ایران از تقویت نهاد اتحادیه بین‌المللی برای تأمین منافع ملت‌ها و گسترش صلح و امنیت در جهان حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: هزینه‌ای که صرف فعالیت‌های ساخت سلاح و تجهیز گروه‌های تروریستی می‌شود اگر برای رفاه و پیشرفت کشورهای هدف به کار گرفته شود، اثری از افراط‌ گرایی و تروریسم نخواهد ماند.

*انتقاد از حمله غیرقانونی به یمن و نیاز مبرم مردم این کشور به امکانات اولیه

لاریجانی به حمله غیرقانونی به یمن و نیاز مبرم مردم این کشور به امکانات اولیه اشاره و تصریح کرد: اتحادیه بین‌المجالس با اعزام یک هیأت حقیقت‌یاب به منطقه و بررسی راه‌های کمک به مردم این کشور در کاهش مشکلات آنها بکوشد.

کشورهای دارای تجهیزات نظامی و هسته‌ای سرمایه‌های خود را صرف رفاه بشری کنند

در ادامه این دیدار رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی با ابراز خرسندی از حضور هیئت ایرانی در اجلاس نیویورک، از ایران به عنوان کشوری مهم و دارای فرهنگ و تمدن غنی یاد کرد و گفت: گروه بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران همواره مشارکت هدفمند و سازنده‌ای در فعالیت های این اتحادیه داشته است.

«چودری» افزود : جهان دوران دشواری را پشت سر می‌گذراند و همه کشورهای دارای تجهیزات نظامی و هسته‌ای اگر سرمایه‌های خود را صرف رفاه بشری کنند فقر و مشکلات در جهان ریشه‌کن می‌شود.

*اتحادیه بین المجالس با صدور بیانیه‌ای از توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 حمایت کرد

وی خاطر نشان کرد : اتحادیه بین‌المجالس با صدور بیانیه‌ای از توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 حمایت کرد و امیدواریم ملت ایران پس از تحمل تحریم‌ها در مسیر پیشرفت گام بردارند.

رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو فعال این اتحادیه یاد کرد و خواستار استمرار همکاری مجلس شورای اسلامی با اتحادیه بین‌المجالس جهانی در حل و فصل بحران‌های منطقه‌ای شد.

به گزارش فارس، سیداحمدرضا دستغیب رئیس شورای اجرایی و مؤید حسینی‌صدر دبیرکل گروه بین‌الملل و نیز خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل هم در این دیدار به بیان دیدگاه‌های خود در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و نقش اتحادیه بین‌المجالس جهانی پرداختند.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی