کد خبر : 1199
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در گفت و گو با رادیو سراسری آمریکا؛

ایرنا/ دکتر لاریحانی: برجام بی نقص نیست اما پذیرفتنی است

ایرنا/ دکتر لاریحانی: برجام بی نقص نیست اما پذیرفتنی است

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: برجام توافق پذیرفتنی است ، می توان از این توافق برای حرکت به جلو بهره گرفت اما بدون نقص هم نیست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی در روز پایانی اقامت خود در نیویورک در گفت و گو با رادیو ملی آمریکا در پاسخ به پرسش استیو اینسکیپ مجری برنامه مورنینگ ادیشن مبنی بر اینکه آیا وی از قانونگذاران آمریکایی برای سفر به ایران دعوت خواهد کرد یا خیر افزود: این روزها قرار است زمینه را برای تایید و اجرای توافق فراهم کنیم اما هر روز به نظر می رسد وزیر دفاع شما صبح که بیدار می شود، پنجره را باز می کند و هر چه می تواند ضد ایران فریاد می زند و می گوید گزینه نظامی هنوز روی میز است.
وی ادامه داد: اگر واقعا آن ها دنبال جنگ هستند ، خب دست به کار شوند، چرا فقط حرف می زنند؟
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا ایران توافق هسته ای را می پذیرد یا خیر ، گفت: به عقیده من حتی در طول گفت و گوها هم آمریکایی ها تلاش کردند به ما زور بگویند و چندین مورد را به ما تحمیل کردند.
لاریحانی اظهارداشت: از نگاه شخصی باید بگویم این توافق پذیرفتنی است و می توان از این توافق برای حرکت به جلو بهره گرفت اما بدون نقص هم نیست.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر آمریکا تحریم های تازه ای به علت حمایت ایران از گروه مبارز اسلامی حزب الله ضد این کشور تحمیل کند، ایران چگونه پاسخ خواهد داد؟ افزود: اگر احساس کنیم طرف مقابل توافق را نقض می کند ما هم مقابله به مثل می کنیم.
رییس قوه مقننه گفت: فکر می کنم افرادی هستند که می خواهند توافق را به شکست بکشانند، از این رو آن ها در پی یافتن راه های تازه ای هستند تا به توافق خدشه وارد کنند. اگر کسی به این توافق رخنه کند و به هر شکلی آن را به شکست بکشاند ، آنگاه می دانیم چگونه پاسخ بدهیم.
لاریجانی همچنین در پاسخ به این سوال که دوست دارد در سایه توافق هسته ای چه اصلاحات سیاسی ، اقتصادی یا اجتماعی را در ایران شاهد باشد؟ گفت: فکر می کنم نباید انرژی خود را در بخش هایی هزینه کنیم که نمی تواند تغییرات ملموس یا عینی در زندگی مردم ایجاد کند؛ باید تلاش کنیم تمرکز خود را متوجه بخش اقتصادی کرده و آن بخش را تکان بدهیم.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا راهی عملی سراغ دارد که دولت ایران جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پست و دیگر آمریکایی های دربند در ایران را آزاد کند گفت: البته که راه عملی وجود دارد، برای مثال چندین ایرانی اینجا در آمریکا زندانی هستند که قطعا در چنین مواردی می توان به راه حل رسید؛ فکر می کنم سیاستمداران شما این راه ها را بشناسند.
قرار است گفت و گوی کامل علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با رادیو ملی آمریکا امروز به طور کامل پخش شود.

کلید واژه :

برجام ,دکتر لاریجانی ,نیویورک ,

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی