کد خبر : 1198
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر امور خارجه اسپانیا در دیدار با دکتر لاریجانی:

برجسته‌تر شدن نقش ایران در برقراری صلح و آرامش در منطقه یکی از فوائد مهم توافق‌هسته‌ای است

برجسته‌تر شدن نقش ایران در برقراری صلح و آرامش در منطقه یکی از فوائد مهم توافق‌هسته‌ای است

"خوزه مانوئل گارسیا مارگایو مارسیل" وزیر امور خارجه، "آنا پاستور" وزیر عمران و "خوزه مانوئل سوریا لوبز" وزیرانرژی و گردشگری اسپانیا بعدازظهرامروز دوشنبه (16/06/94) با دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدارو گفت‌وگو کردند.


رایزنی مجالس دوکشور به عنوان مظاهر اراده‌های دوملت نقش مهمی در ارتقای همکاری‌های مشترک دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی درابتدای این دیدار با بیان اینکه اسپانیا نزد مردم ایران دارای سابقه منفی نیست، گفت:‌ازاین پیش زمینه مثبت می‌توان برای فعال کردن تمامی زمینه‌های همکاری مورد علاقه طرفین به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی افزود:رایزنی نمایندگان و مجالس دو کشور به عنوان مظاهر اراده‌های دو ملت نیز نقش مهمی در ارتقاء شناخت متقابل و تسهیل روابط و همکاری‌های مشترک میان ایران و اسپانیا خواهد داشت و در این راستا مجلس شورای اسلامی آمادگی ارتقاء سطح گفت‌وگوها و همکاری‌های خود با مجلس اسپانیا را دارد.

دکترلاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به ظرفیت‌های بالای دو کشور درحوزه همکاری‌های تجاری و اقتصادی افزود:‌ جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا ظرفیت‌های قابل توجهی برای توسعه همکاری‌‌های خود در بخش‌های گردشگری، انرژی، کشاورزی و حمل و نقل ریلی دارند که می توان با توجه به اراده سیاسی رهبران دو کشور در توسعه همکاری‌های فیمابین از آنها به نفع دو ملت استفاده کرد.

 
اسپانیا می خواهد جزء اولین کشورهای اروپایی باشد که همکاری‌ خود با ایران را بعد از لغو تحریم‌ها،اجرایی می کند

"خوزه مانوئل گارسیا مارگایو مارسیل" وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر خود در راس یک هیات تجاری و اقتصادی به ایران گفت:اسپانیا همواره ازهمکاری با ایران در زمینه‌های مختلف استقبال کرده و اکنون درفضای جدید ایجاد شده بعد از توافق هسته‌ای اخیر در وین، زمینه‌های لازم برای توسعه و گسترش این همکاری‌ها فیمابین بیش از پیش مهیا شده است.

وی در ادامه این دیدار ضمن تبریک توافق هسته‌ای کشورمان با 1+5 ادامه داد:‌یکی از فوائد مهم این توافق برجسته‌تر شدن نقش ایران در برقراری ثبات، صلح و آرامش در منطقه و پررنگ تر شدن نقش ایران در عرصه مبادلات و مراودات بین المللی است و اسپانیا علاوه بر استقبال از این نقش آفرینی بیشتر جمهوری اسلامی ایران، درصدد است جزء اولین کشورهای اروپایی باشد که همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران را بعد از لغو تحریم‌ها، اجرایی می‌نماید.

وزیر خارجه اسپانیا در پایان این دیدار با اشاره به تحولات منطقه به ویژه بحران فعالیت‌ گروه‌های تروریستی در سوریه تصریح کرد:‌ از نظر دولت اسپانیا بحران سوریه راه‌حل غیر نظامی دارد و باید به بحران‌های این کشور از طریق فرآیندهای دموکراتیک خاتمه داد.

یادآور می‌ شود؛"آنا پاستور" وزیر عمران و "خوزه مانوئل سوریا لوپز" وزیر انرژی و گردشگری اسپانیا نیز در این دیدار در خصوص راه‌های توسعه همکاری های دو کشور در حوزه گردشگری، انرژی و حمل و نقل و زیرساخت‌های ترانزیتی با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کردند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی