کد خبر : 1167
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس عراق در نشست خبری با لاریجانی:

فارس: عراق بدون کمک برادران خود نمی‌تواند مشکل تروریسم را حل کند

فارس: عراق بدون کمک برادران خود نمی‌تواند مشکل تروریسم را حل کند

سلیم الجبوری نفوذ تروریسم به بخش وسیعی از عراق و مواجهه با شبح بحران اقتصادی را دو چالش مهم کشورش خواند و گفت: عراق به تنهایی و بدون کمک برادران خود نمی‌تواند این مشکلات را حل کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سلیم الجبوری رئیس مجلس ملی عراق که به ایران سفر کرده، صبح امروز شنبه 21 شهریور در کنفرانس خبری مشترک با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع اصحاب رسانه گفت: مذاکرات میان دو طرف بر اساس خاستگاه روشن و مشترک صورت می‌گیرد و مبتنی بر نقش مشترکی است که دو کشور در امنیت منطقه ایفا می‌کنند.

وی این باور را ناشی از رویدادهای منطقه‌ای و چالش‌های مشترک اقتصادی و امنیتی به ویژه سرایت تروریست به منطقه برشمرد و افزود: همه کشورهای منطقه نیازمند مهار پدیده تروریسم هستند.

جبوری از عمق مناسبات،‌ وابستگی متقابل و ماهیت روابط میان تصمیم‌گیران ایران و عراق سخن گفت و اظهار داشت: در طی یک سال گذشته بیش از 200 سفر میان مسئولان دو کشور در زمینه‌های اجرایی و قانون‌گذاری انجام شده است و موافقتنامه‌های اقتصادی و امنیتی میان ایران و عراق اجرا شده است.

وی با تقدیر از تلاش‌های مذاکره‌کنندگان ایرانی در جریان توافق هسته‌ای با 1+5 ابراز امیدواری کرد بازتاب این توافق در جهت برقراری امنیت منطقه باشد.

جبوری نفوذ تروریسم به بخش وسیعی از عراق و مواجهه با شبح بحران اقتصادی را دو چالش مهم کشور متبوعش خواند و با تأکید بر اینکه عراق به تنهایی و بدون کمک برادران خود نمی‌تواند این‌ دو را حل کند، گفت:‌ امروز با آقای لاریجانی گفت‌وگوی مفصلی در این باره داشتیم.

رئیس مجلس ملی عراق به روابط متمایز پارلمان‌های ایران و عراق اشاره کرد و گفت: بارزترین محور گفت‌وگوی امروز ما تلاش رئیس مجلس ایران برای میزبانی عراق در اجلاس آینده پارلمان‌های اسلامی است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری فارس

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی