کد خبر : 1167
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس عراق در نشست خبری با لاریجانی:

فارس: عراق بدون کمک برادران خود نمی‌تواند مشکل تروریسم را حل کند

فارس: عراق بدون کمک برادران خود نمی‌تواند مشکل تروریسم را حل کند

سلیم الجبوری نفوذ تروریسم به بخش وسیعی از عراق و مواجهه با شبح بحران اقتصادی را دو چالش مهم کشورش خواند و گفت: عراق به تنهایی و بدون کمک برادران خود نمی‌تواند این مشکلات را حل کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سلیم الجبوری رئیس مجلس ملی عراق که به ایران سفر کرده، صبح امروز شنبه 21 شهریور در کنفرانس خبری مشترک با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع اصحاب رسانه گفت: مذاکرات میان دو طرف بر اساس خاستگاه روشن و مشترک صورت می‌گیرد و مبتنی بر نقش مشترکی است که دو کشور در امنیت منطقه ایفا می‌کنند.

وی این باور را ناشی از رویدادهای منطقه‌ای و چالش‌های مشترک اقتصادی و امنیتی به ویژه سرایت تروریست به منطقه برشمرد و افزود: همه کشورهای منطقه نیازمند مهار پدیده تروریسم هستند.

جبوری از عمق مناسبات،‌ وابستگی متقابل و ماهیت روابط میان تصمیم‌گیران ایران و عراق سخن گفت و اظهار داشت: در طی یک سال گذشته بیش از 200 سفر میان مسئولان دو کشور در زمینه‌های اجرایی و قانون‌گذاری انجام شده است و موافقتنامه‌های اقتصادی و امنیتی میان ایران و عراق اجرا شده است.

وی با تقدیر از تلاش‌های مذاکره‌کنندگان ایرانی در جریان توافق هسته‌ای با 1+5 ابراز امیدواری کرد بازتاب این توافق در جهت برقراری امنیت منطقه باشد.

جبوری نفوذ تروریسم به بخش وسیعی از عراق و مواجهه با شبح بحران اقتصادی را دو چالش مهم کشور متبوعش خواند و با تأکید بر اینکه عراق به تنهایی و بدون کمک برادران خود نمی‌تواند این‌ دو را حل کند، گفت:‌ امروز با آقای لاریجانی گفت‌وگوی مفصلی در این باره داشتیم.

رئیس مجلس ملی عراق به روابط متمایز پارلمان‌های ایران و عراق اشاره کرد و گفت: بارزترین محور گفت‌وگوی امروز ما تلاش رئیس مجلس ایران برای میزبانی عراق در اجلاس آینده پارلمان‌های اسلامی است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری فارس

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی