کد خبر : 1166
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نشست خبری مشترک با رئیس مجلس عراق:

تسنیم: ایران براساس درخواست دولت عراق به کمک ملت و دولت این کشور رفته است

تسنیم: ایران براساس درخواست دولت عراق به کمک ملت و دولت این کشور رفته است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ایران همواره در مقابله با تروریست‌ها به دولت عراق کمک کرده است گفت: ایران براساس درخواست دولت این کشور به کمک ملت و دولت عراق رفته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترک با سلیم الجبوری رئیس مجلس ملی عراق در سخنانی گفت: امروز برای ما افتخارآمیز است که جناب الجبوری رئیس پارلمان عراق و هیئت همراهش به ایران آمده‌اند.


وی افزود: کشور عراق، کشور همسایه، دوست و برادر ما است و دو ملت ایران و عراق از دیرباز یک ارتباط وسیعی با هم داشتند. خوشحالیم که امروز می‌بینیم که عراق به عنوان یک کشور مهم در منطقه دارای یک ساختار دموکراتیک است و در این سال‌های اخیر همیشه ایران در کنار ملت و دولت جدید عراق بوده است.
 

رئیس مجلس با بیان اینکه حتی در سخت‌ترین شرایط که جریان‌های تروریستی دنبال این بودند که داخل عراق را به هم بریزیند، ایران براساس درخواست دولت این کشور به کمک ملت و دولت عراق رفته است، تاکید کرد: دولت ایران در این شرایط به کمک دولت عراق رفت تا به آنها در مقابل تروریست‌ها کمک کند. برای همه ما به خصوص کشورهای منطقه باید یک نقطه قوی باشد که در عراق، ملت این کشور توانستند در درون یک دولت وحدت ملی که همه قشرها و فرقه‌های مختلف در آن حضور دارند، بتوانند یک دولت مهمی را در این کشور به وجود آورند.
 

لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه بین دو پارلمان هم روابط دوستانه و صمیمانه‌ای برقرار است و ما مستمرا با هم رایزنی داریم و همچنین بخش‌های مختلف پارلمان با هم گفت‌وگوهای مهم در مسائل دو جانبه دارند. در سفر امروز آقای الجبوری به ایران، ما مذاکرات خیلی خوبی هم در زمینه سطح روابط تجاری بین دو کشو رو همچنین مسئله تعمیق روابط سیاسی و فرهنگی میان دو کشور و به خصوص در زمینه‌های امنیت پایدار در منطقه و مبارزه با تروریسم داشتیم. آقای جبوری در این دیدار گزارشی از تحولات در منطقه و نیز تصمیماتی که برای ایجاد همگرایی و پیشرفت را ارائه کردند و ما از آن استفاده کردیم.
 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنده مطمئنم که سفر وی و هیئت همراهش سفر موفقی خواهد بود و امیدوارم که نتیجه این سفر بهبود روابط دو کشور و تاثیرگذاری در منطقه برای ایجاد آرامش بیشتر باشد.
 

انتهای پیام

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی