کد خبر : 1162
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس ملی عراق در دیدار با لاریجانی:

ایلنا: دستیابی به توافق هسته‌ای قابل تقدیر است

ایلنا: دستیابی به توافق هسته‌ای قابل تقدیر است

رییس مجلس ملی عراق با بیان اینکه از دستیابی به توافق هسته‌ای ستایش به عمل می‌آوریم و امیدواریم که بازتاب‌های این توافق در جهت امنیت منطقه صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق در نشست خبری مشترک با علی لاریجانی خاطرنشان کرد: باعث خوشحالی ماست که امروز در جمهوری اسلامی ایران به سر می‌بریم و با آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقاتی داشته‌ایم.

سلیم الجبوری ادامه داد: مذاکرات ما براساس خواستگاه مشترکی صورت می‌گیرد و ما معتقدیم جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در حفظ امنیت منطقه‌ای و جهانی ایفا می‌کند. باور ما از داده‌های موجود در منطقه و همچنین مسائلی است که به صورت مشترک دو کشور از لحاظ اقتصادی و امنیتی با آن روبرو هستند که نمونه آن سرایت تروریسم به منطقه و نیاز همکاری همه کشورهای منطقه برای از میان بردن این پدیده است.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به عمق مناسبات میان ملت‌های دو کشور و همچنین وابستگی متقابل آن‌ها و ماهیت روابط میان تصمیم‌گیرندگان دو کشور باعث می‌شود که ما در راستاهای مشترک عمل کنیم.

الجبوری ادامه داد: طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ سفر میان مسئولان دو کشور صورت پذیرفته که در این سفر‌ها در مورد مسائلی نظیر قانونگذاری توافقنامه‌هایی میان دو کشور امضا شده و همچنین در مورد مسائل امنیتی و اقتصادی و تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور همکاری‌هایی صورت پذیرفته است. همچنین ما از تلاش‌های مذاکره‌کنندگان ایرانی در خصوص دستیابی به توافق هسته‌ای ستایش به عمل می‌آوریم و امیدواریم که بازتاب‌های این توافق در جهت امنیت منطقه صورت پذیرد.

رئیس پارلمان عراق گفت: عراق در حال حاضر با چالش بزرگی در این کشور در مبارزه با داعش مواجه است و همچنین شبح بحران اقتصادی در این کشور وجود دارد و این کشور اگر کمک دوستان و کشورهای منطقه نباشد نمی‌تواند با این مسئله مقابله کند و همچنین با گفت‌و‌گوهای مفصلی در مورد پیشرفت مباحث دو جانبه و همچنین مسائل منطقه‌ای با آقای لاریجانی داشته‌ایم.

الجبوری افزود: ما در این نشست در مورد مسائل مختلفی گفت‌وگو کردیم که بارز‌ترین آن‌ها تلاش ایران و دکتر لاریجانی به صورت ویژه برای این مسئله بود که عراق بتواند میزبان آینده پارلمان‌های اسلامی باشد و در این راستا ما نیازمند کمک دوستان و برادران هستیم تا بتوانیم این اجلاس را با موفقیت برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری کار ایران ( ایلنا )

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی