کد خبر : 1162
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس ملی عراق در دیدار با لاریجانی:

ایلنا: دستیابی به توافق هسته‌ای قابل تقدیر است

ایلنا: دستیابی به توافق هسته‌ای قابل تقدیر است

رییس مجلس ملی عراق با بیان اینکه از دستیابی به توافق هسته‌ای ستایش به عمل می‌آوریم و امیدواریم که بازتاب‌های این توافق در جهت امنیت منطقه صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق در نشست خبری مشترک با علی لاریجانی خاطرنشان کرد: باعث خوشحالی ماست که امروز در جمهوری اسلامی ایران به سر می‌بریم و با آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقاتی داشته‌ایم.

سلیم الجبوری ادامه داد: مذاکرات ما براساس خواستگاه مشترکی صورت می‌گیرد و ما معتقدیم جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در حفظ امنیت منطقه‌ای و جهانی ایفا می‌کند. باور ما از داده‌های موجود در منطقه و همچنین مسائلی است که به صورت مشترک دو کشور از لحاظ اقتصادی و امنیتی با آن روبرو هستند که نمونه آن سرایت تروریسم به منطقه و نیاز همکاری همه کشورهای منطقه برای از میان بردن این پدیده است.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به عمق مناسبات میان ملت‌های دو کشور و همچنین وابستگی متقابل آن‌ها و ماهیت روابط میان تصمیم‌گیرندگان دو کشور باعث می‌شود که ما در راستاهای مشترک عمل کنیم.

الجبوری ادامه داد: طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ سفر میان مسئولان دو کشور صورت پذیرفته که در این سفر‌ها در مورد مسائلی نظیر قانونگذاری توافقنامه‌هایی میان دو کشور امضا شده و همچنین در مورد مسائل امنیتی و اقتصادی و تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور همکاری‌هایی صورت پذیرفته است. همچنین ما از تلاش‌های مذاکره‌کنندگان ایرانی در خصوص دستیابی به توافق هسته‌ای ستایش به عمل می‌آوریم و امیدواریم که بازتاب‌های این توافق در جهت امنیت منطقه صورت پذیرد.

رئیس پارلمان عراق گفت: عراق در حال حاضر با چالش بزرگی در این کشور در مبارزه با داعش مواجه است و همچنین شبح بحران اقتصادی در این کشور وجود دارد و این کشور اگر کمک دوستان و کشورهای منطقه نباشد نمی‌تواند با این مسئله مقابله کند و همچنین با گفت‌و‌گوهای مفصلی در مورد پیشرفت مباحث دو جانبه و همچنین مسائل منطقه‌ای با آقای لاریجانی داشته‌ایم.

الجبوری افزود: ما در این نشست در مورد مسائل مختلفی گفت‌وگو کردیم که بارز‌ترین آن‌ها تلاش ایران و دکتر لاریجانی به صورت ویژه برای این مسئله بود که عراق بتواند میزبان آینده پارلمان‌های اسلامی باشد و در این راستا ما نیازمند کمک دوستان و برادران هستیم تا بتوانیم این اجلاس را با موفقیت برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری کار ایران ( ایلنا )

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی