کد خبر : 1161
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با الجبوری:

ایلنا: ایران همواره همراه ملت و دولت جدید عراق بوده است

ایلنا: ایران همواره همراه ملت و دولت جدید عراق بوده است

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در قالب نشستی دوجانبه با رئیس مجلس ملی عراق سلیم الجبوری دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علی لاریجانی در ابتدای کنفرانس خبری مشترک با همتای عراقی خود تصریح کرد: برای ما افتخارآمیز است که جناب آقای سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق و هیات همراهشان به ایران تشریف آورده‌اند.

وی ادامه داد: کشور عراق، کشور همسایه، دوست و برادر ماست و دو ملت ایران و عراق از دیرباز ارتباط وسیعی با هم داشته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: خوشحالیم از اینکه می‌بینیم امروز عراق به عنوان یک کشور مهم در منطقه دارای ساختار دموکراتیک است و در سال‌های اخیر همواره همراه ملت و دولت جدید عراق بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حتی در سخت‌ترین شرایط که جریان‌های تروریستی به دنبال این بودند که داخل عراق را بهم بریزند، ایران براساس درخواست دولت عراق به کمک ملت و دولت عراق رفت تا در مقابل تروریست‌ها به دولت عراق کمک کنند.

لاریجانی تصریح کرد: برای همه ما به‌ویژه کشورهای منطقه باید این نکته قابل توجه باشد که در عراق٬ ملت عراق توانستند در درون یک دولت ملی که همه قشر‌ها و فِرَق مختلف حضور دارند٬ بتوانند دولت مهمی را در عراق به وجود آورند و خوشبختانه میان دو پارلمان ایران و عراق نیز روابط دوستانه و صمیمانه‌ای برقرار است و روسای دو پارلمان مستمراً با دیگر رایزنی دارند.

وی در تشریح تعامل‌های انجام شده میان پارلمان ایران و عراق افزود: بخش‌های مختلف پارلمان دو کشور گفت‌وگوهای مهمی درباره مسائل دو جانبه انجام می‌دهد.

رییس قوه مقننه کشورمان با اشاره به سفر سلیم الجبوری رئیس مجلس ملی عراق به ایران تصریح کرد: در این سفر مذاکرات بسیار خوبی در زمینه بالا بردن روابط تجاری بین دو کشور و همچنین تعمیق روابط سیاسی و فرهنگی دو کشور به ویژه در مورد مسئله ایجاد امنیت پایدار و مبارزه با تروریسم داشته‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در همین راستا افزود: رئیس پارلمان عراق گزارشی از تحولات در منطقه و تصمیم‌هایی که برای همگرایی بیشتر و پایداری امنیتی انجام پذیرفته است را ارائه کردند و ما از این گزارش استفاده کردیم.

لاریجانی افزود: مطمئن هستم که سفر ایشان سفری موفق در ایران خواهد بود و امیدوارم که نتیجه این سفر بهبود روابط میان دو کشور و منطقه برای ایجاد آرامش بیشتر باشد.

 

منبع: خبرگزاری کار ایران ( ایلنا )

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی