کد خبر : 1161
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با الجبوری:

ایلنا: ایران همواره همراه ملت و دولت جدید عراق بوده است

ایلنا: ایران همواره همراه ملت و دولت جدید عراق بوده است

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در قالب نشستی دوجانبه با رئیس مجلس ملی عراق سلیم الجبوری دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علی لاریجانی در ابتدای کنفرانس خبری مشترک با همتای عراقی خود تصریح کرد: برای ما افتخارآمیز است که جناب آقای سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق و هیات همراهشان به ایران تشریف آورده‌اند.

وی ادامه داد: کشور عراق، کشور همسایه، دوست و برادر ماست و دو ملت ایران و عراق از دیرباز ارتباط وسیعی با هم داشته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: خوشحالیم از اینکه می‌بینیم امروز عراق به عنوان یک کشور مهم در منطقه دارای ساختار دموکراتیک است و در سال‌های اخیر همواره همراه ملت و دولت جدید عراق بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حتی در سخت‌ترین شرایط که جریان‌های تروریستی به دنبال این بودند که داخل عراق را بهم بریزند، ایران براساس درخواست دولت عراق به کمک ملت و دولت عراق رفت تا در مقابل تروریست‌ها به دولت عراق کمک کنند.

لاریجانی تصریح کرد: برای همه ما به‌ویژه کشورهای منطقه باید این نکته قابل توجه باشد که در عراق٬ ملت عراق توانستند در درون یک دولت ملی که همه قشر‌ها و فِرَق مختلف حضور دارند٬ بتوانند دولت مهمی را در عراق به وجود آورند و خوشبختانه میان دو پارلمان ایران و عراق نیز روابط دوستانه و صمیمانه‌ای برقرار است و روسای دو پارلمان مستمراً با دیگر رایزنی دارند.

وی در تشریح تعامل‌های انجام شده میان پارلمان ایران و عراق افزود: بخش‌های مختلف پارلمان دو کشور گفت‌وگوهای مهمی درباره مسائل دو جانبه انجام می‌دهد.

رییس قوه مقننه کشورمان با اشاره به سفر سلیم الجبوری رئیس مجلس ملی عراق به ایران تصریح کرد: در این سفر مذاکرات بسیار خوبی در زمینه بالا بردن روابط تجاری بین دو کشور و همچنین تعمیق روابط سیاسی و فرهنگی دو کشور به ویژه در مورد مسئله ایجاد امنیت پایدار و مبارزه با تروریسم داشته‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در همین راستا افزود: رئیس پارلمان عراق گزارشی از تحولات در منطقه و تصمیم‌هایی که برای همگرایی بیشتر و پایداری امنیتی انجام پذیرفته است را ارائه کردند و ما از این گزارش استفاده کردیم.

لاریجانی افزود: مطمئن هستم که سفر ایشان سفری موفق در ایران خواهد بود و امیدوارم که نتیجه این سفر بهبود روابط میان دو کشور و منطقه برای ایجاد آرامش بیشتر باشد.

 

منبع: خبرگزاری کار ایران ( ایلنا )

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی