کد خبر : 1157
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست خبری با همتای عراقی؛

مهر/ لاریجانی: با درخواست دولت عراق به مقابله با تروریست‌ها پرداختیم

مهر/ لاریجانی: با درخواست دولت عراق به مقابله با تروریست‌ها پرداختیم

رئیس مجلس گفت: در سخت‌ترین شرایط که جریانات تروریستی در پی بر هم زدن اوضاع داخلی عراق بودند، با درخواست دولت عراق به کمک دولت و ملت این کشور رفتیم تا در مقابل تروریست‌ها به آنان کمک کنیم.


به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی امروز در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود در تهران اظهار داشت: عراق کشور همسایه، دوست و برادر ماست و دو ملت ایران و عراق از دیرباز ارتباط وثیقی با هم داشته اند و خوشحالیم که می‌بینیم امروز عراق به عنوان کشوری مهم در منطقه دارای ساختاری دموکراتیک است .

وی اضافه کرد: ایران در سال های اخیر همواره در کنار ملت و دولت جدید عراق بوده  و هست و حتی در سخت‌ترین شرایط که جریانات تروریستی در پی بر هم زدن اوضاع داخلی عراق بودند، ما بر اساس درخواست دولت عراق به کمک دولت و ملت این کشور رفتیم تا در مقابل تروریست‌ها به آنان کمک کنیم .

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای همه ما به ویژه کشورهای منطقه، باید این نکته مد نظر باشد که در عراق مردم این کشور توانستند در درون خود دولت وحدت ملی متشکل از همه قشرها و فرقه‌های مختلف تشکیل دهند و توانستند دولتی مهم به وجود بیاورند.

لاریجانی افزود: خوشبختانه میان مجالس دو کشور هم روابطی صمیمانه و دوستانه برقرار است و رؤسای دو مجلس به طور مستمر با هم رایزنی می‌کنند و بخش‌های مختلف دو مجلس نیز با هم گفتگوهای مهمی در خصوص مسائل دوجانبه انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در سفر امروز رئیس مجلس عراق به ایران، مذاکرات خیلی خوبی در زمینه ارتقای سطح روابط تجاری دو کشور و نیز مسئله تعمیق روابط سیاسی  - فرهنگی ایران و عراق انجام شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز به‌ویژه در زمینه ایجاد امنیت پایدار در منطقه و مبارزه با تروریسم، مذاکره کردیم و رئیس مجلس عراق از تحولات منطقه و تصمیماتی که برای ایجاد همگرایی بیشتر و پایداری امنیتی گرفته اند، گزارشی ارائه کرد که استفاده کردیم .

لاریجانی در آغاز این نشست خبری، سفر «سلیم الجبوری» رئیس مجلس عراق و هیئت همراهش به ایران را افتخارآمیز دانست.

این دومین سفر رسمی و کاری الجبوری به تهران است؛ وی پیش از  این، یک بار هم برای شرکت در اجلاس بین‌المجالس به تهران سفر کرده بود.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز آذر ماه سال گذشته به عراق سفر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,عراق ,دموکراتیک ,الجبوری

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی