کد خبر : 1157
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست خبری با همتای عراقی؛

مهر/ لاریجانی: با درخواست دولت عراق به مقابله با تروریست‌ها پرداختیم

مهر/ لاریجانی: با درخواست دولت عراق به مقابله با تروریست‌ها پرداختیم

رئیس مجلس گفت: در سخت‌ترین شرایط که جریانات تروریستی در پی بر هم زدن اوضاع داخلی عراق بودند، با درخواست دولت عراق به کمک دولت و ملت این کشور رفتیم تا در مقابل تروریست‌ها به آنان کمک کنیم.


به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی امروز در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود در تهران اظهار داشت: عراق کشور همسایه، دوست و برادر ماست و دو ملت ایران و عراق از دیرباز ارتباط وثیقی با هم داشته اند و خوشحالیم که می‌بینیم امروز عراق به عنوان کشوری مهم در منطقه دارای ساختاری دموکراتیک است .

وی اضافه کرد: ایران در سال های اخیر همواره در کنار ملت و دولت جدید عراق بوده  و هست و حتی در سخت‌ترین شرایط که جریانات تروریستی در پی بر هم زدن اوضاع داخلی عراق بودند، ما بر اساس درخواست دولت عراق به کمک دولت و ملت این کشور رفتیم تا در مقابل تروریست‌ها به آنان کمک کنیم .

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای همه ما به ویژه کشورهای منطقه، باید این نکته مد نظر باشد که در عراق مردم این کشور توانستند در درون خود دولت وحدت ملی متشکل از همه قشرها و فرقه‌های مختلف تشکیل دهند و توانستند دولتی مهم به وجود بیاورند.

لاریجانی افزود: خوشبختانه میان مجالس دو کشور هم روابطی صمیمانه و دوستانه برقرار است و رؤسای دو مجلس به طور مستمر با هم رایزنی می‌کنند و بخش‌های مختلف دو مجلس نیز با هم گفتگوهای مهمی در خصوص مسائل دوجانبه انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در سفر امروز رئیس مجلس عراق به ایران، مذاکرات خیلی خوبی در زمینه ارتقای سطح روابط تجاری دو کشور و نیز مسئله تعمیق روابط سیاسی  - فرهنگی ایران و عراق انجام شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز به‌ویژه در زمینه ایجاد امنیت پایدار در منطقه و مبارزه با تروریسم، مذاکره کردیم و رئیس مجلس عراق از تحولات منطقه و تصمیماتی که برای ایجاد همگرایی بیشتر و پایداری امنیتی گرفته اند، گزارشی ارائه کرد که استفاده کردیم .

لاریجانی در آغاز این نشست خبری، سفر «سلیم الجبوری» رئیس مجلس عراق و هیئت همراهش به ایران را افتخارآمیز دانست.

این دومین سفر رسمی و کاری الجبوری به تهران است؛ وی پیش از  این، یک بار هم برای شرکت در اجلاس بین‌المجالس به تهران سفر کرده بود.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز آذر ماه سال گذشته به عراق سفر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

کلید واژه :

دکتر لاریجانی ,عراق ,دموکراتیک ,الجبوری

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی